Може ли да заменя Xenon крушки с LED крушки ?

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 11 окт 2018, 16:28

Аз гарантирам за конкретно място, не ибей мибей и подобие, на визия може да изглеждат еднакви но да са коренно различни, ще намеря снимките и на дъжд да ги пусна и то на черен асфалт, вижда се изключително добре и до сега на дъжд с каквито и да било крушки или ксенон не съм виждал така добре както с тези лед, естествено че и от рефлектор, лупа зависи, ако са ти заминали...

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 11 окт 2018, 16:33

IMG_20181011_163050.jpg
IMG_20181011_162952.jpg
дано не се е развалили качеството че ги резнах, къси и дълги, като намера вечерна как осветява ще я постна

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 11 окт 2018, 21:04

Ето и вечер как светят

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 11 окт 2018, 21:06

Ето и на осветен от лампи и напълно тъмен път

Toshiro
Регистриран: 09 януари 2018
Автомобил: GS 300

Мнениеот Toshiro » 11 окт 2018, 22:29

Да, Соколчев, съгласен съм с вас, снимките изглеждат впечатляващо, но при мен на чисто нов фар на предишната ми кола с халогенни крушки осветеността беше по-слаба в близост, a по-силна в далечина. Не мога да го обясня и мисля, че причината е в архитектурата на рефлектора и промяната на източника светлина. Бих ги пробвал на Лексуса да им дам втори шанс, а за това, че показаните от Вас са идентични с продаваните в Алиекспрес, Ибей и т.н. на около 3 пъти по-ниска цена, мога да заложа сериозна сума пари :)

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 12 окт 2018, 09:03

Попринцип съм чул че при лед крушка трябва да се настроят фаровете, незнам дали е така, но аз ги свалих защото действително светеха доста високо и напред и заслепявах отсрещните има ли различен ъгъл на светене спрямо обикновена крушка или ксенон

На линия
Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 12 окт 2018, 10:31

При желание, да имате база за сравнение, мога да ви направя нощни снимки на оригинален LED от РX-а, както и от (предполагам) доста по-ново поколение LED Нисан Лийф 2018.

Въпреки че, лично по мое мнение, по снимки много трудно може да се хванат разлики в осветеността.
Изображение

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 12 окт 2018, 12:29

Снимки може и да не ни правиш, но ако споделиш впечатления ще е супер :)

Потребителски аватар
ckron
Регистриран: 28 януари 2012
Автомобил: IS 250

Мнениеот ckron » 12 окт 2018, 14:10

Toshiro написа:Да, Соколчев, съгласен съм с вас, снимките изглеждат впечатляващо, но при мен на чисто нов фар на предишната ми кола с халогенни крушки осветеността беше по-слаба в близост, a по-силна в далечина. Не мога да го обясня и мисля, че причината е в архитектурата на рефлектора и промяната на източника светлина. Бих ги пробвал на Лексуса да им дам втори шанс, а за това, че показаните от Вас са идентични с продаваните в Алиекспрес, Ибей и т.н. на около 3 пъти по-ниска цена, мога да заложа сериозна сума пари :)

Преди да си купя лед крушките изгледах няколко клипа в интернет, където се правеше сравнение между различните видове лед крушки, както и между халогенни, ксенонови и лед. Това което съм запомнил е, че рефлекторите са така конструирани, че да светятнай-добре при точно определено разстояние между рефлектора и източника на светлина. Ако чиповете на лед крушката се разминават, като положение с разположението на нагреваемата жичка при халогенната крушка, то осветеността може да се окаже и по-ниска при лед крушката. Важно е и под какъв ъгъл са разположени чиповете, ако светлинният лъч не попадне под точния ъгъл върху рефлектора то е ясно, че лед крушката може и да е много ярка, а осветеността по-ниска, отколкото при стандартната халогенна крушка. Другото, което също може да се каже е, че поради белия си цвят светлината от лед крушката може да ви се стори крайно недостатъчна при мъгла, поради съвпад с белия цвят на мъглата и съответно поглъщането на светлината в случая. Неслучайно някой производители предлагат светлини за мъгла дори с по-жълт от обичайния цвят, т.е. около 2800 келвина. Изводът е, че това, което е добро за един, за друг може и да не е :)

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”