Изхвърля ми антифриз от преливника lexus is 220d

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
pdobrev
Регистриран: 15 май 2016
Автомобил: IS 220d

Мнениеот pdobrev » 29 мар 2017, 13:42

Здравейте!

Пиша с бърз ъпдейт: по съвет на mtrx потърсих второ мнение по този въпрос при Иво от Автолабораторията и днес гледахме колата при него. Нави фуния на разширителния съд и форсира мотора като гледахме дали ще изхвърля антифриз и дали ще има балончета във фунията. След около 15-тина минути тестване, всичко изглеждаше в норма -- изхвърля съвсем малко, няма балончета. Закачи и techstream и там всичко изглежда в норма. Според него за сега колата си е добре и ще гледаме как се движи в динамика това и чак тогава ще се решава дали ще се предприема каквото и да е.

Благодарности на mtrx за насоките и мисля, че съмненията ти се оправдаха :)

По повод самия сервиз и Иво само ще кажа, че ме прие същия ден като се обадих, остави си текущата задача, за да погледне какво ѝ е на колата, отдели ми 20-30 минути и накрая като питах колко му дължа, каза нищо. Останах наистина с най-добри впечатления. Огромна разлика с това, с което съм свикнал до сега - минимум 1 седмица за напред записване и относително високи цени (само за диагностика щеше да е 50+лв), а сега и прибързана диагноза за сериозен ремонт.

Поздрави!

Johnny458
Регистриран: 04 март 2018

Мнениеот Johnny458 » 15 авг 2018, 15:50

И аз видях че моят антифриз е на "low" и реших да долея, резултата - не можех да карам на климатик. Някъде течността "потъна" и се озова в системата, в момента в който го пусна и лъхаше на антифриз :shock:

Трябваше около седмица да "изветрее" и видях че нивото на антифриз е отново на "low". В Пловдив има ли хора които разбират проблема или да ходя в Пазарджик и кой точно да търся. И също проблем ли е наистина, някой колега спомена че кара 6г на low.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 15 авг 2018, 16:55

За съжаление проблема ти е по-сериозен. Обади се в ПитСтоп София и си приготви доволна сума за ремонт
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 15 авг 2018, 17:01

Защото пробива е във водната магистрала.
Когато е на макс е много голямо налягането и трябва да го изхвърли.Много рядко има случай на "боза" при AD.Пробива е изключително малък в повечето случай,така се кара доста време.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 15 авг 2018, 17:06

Много голяма част от Ис220 са така,също и на няколко Тойоти които съм гледал от любопитство съм го забелязъл.
По мануал ремонта е изключително сериозен и малко майстори се "навиват" да работят върху 2AD.Говорих с човек от Стара Загора които каза,че е правил 3 Авенсиса като само е подменил гарнитура и болтове.

Johnny458

Мнениеот Johnny458 » 15 авг 2018, 17:10

Последно да го правя или да не го правя :D Иначе чух 3.5 за този ремонт, който не разбирам дали е наложителен или не... Ако е тия пари я продвам и друг да си я поддържа.

Johnny458

Мнениеот Johnny458 » 16 авг 2018, 14:55

А забравих да спомена, също ми дава разход AVG 13.3 и AVG TANK 13.7 не знам дали борд компютъра е вярен. С повече газ и 16 ми показва. Иначе като сипя до горе (май е 65 литра) дава 800 км че ще мина.

Потребителски аватар
pdobrev

Мнениеот pdobrev » 16 авг 2018, 18:48

А забравих да спомена, също ми дава разход AVG 13.3 и AVG TANK 13.7 не знам дали борд компютъра е вярен. С повече газ и 16 ми показва. Иначе като сипя до горе (май е 65 литра) дава 800 км че ще мина.

А колко всъщност минаваш? :) Колкото минаваш, толкова харчи. На мен дълго време ми пишеше разни глупости по борд компютър, но разходът си беше що-годе консистентен. След време почна да показва по-нормални стойности, но пак леко завишени спрямо на бензиностанцията (с около литър).

Последно да го правя или да не го правя :D Иначе чух 3.5 за този ремонт, който не разбирам дали е наложителен или не... Ако е тия пари я продвам и друг да си я поддържа.

Като пари ще е там някъде. Ако не правиш глава и блок, а само смениш гарнитурата, ще е по-евтино, но много временно решение (или поне така казват, аз лично не съм минавал по никой от тези пътища).

По въпроса дали да го правиш -- явно колата ти надува, т.е. има си проблем. Това, че вкарва антифриз през климатика, най-вероятно означава, че като го изплюе през разширителния съд, отива не където трябва. Ако е това, можеш да го решиш като нахлузиш един маркуч и го отведеш надолу, така че да се отича на/под корите. Само внимавай да не го насочиш към перката, че така беше при мен и под капака всичко става в антифриз :) Колегата Д.Ив. ми показа как го е направил при него и го направихме така и при мен да си ходи директно надолу, а не върху перки и седи вече по-чистичко.

Ако в момента не прегряваш, то все още държи достатъчно антифриз, за да му стига да се охлажда. След време това ще спре да е така и няма да имаш варианти дали да го правиш или не. При мен все още не загрява, но няма да ми се размине рано или късно (с моето каране по 10к / година, има шанс и да е по-скоро късно).

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 16 авг 2018, 22:48

Johnny458 написа:Последно да го правя или да не го правя :D Иначе чух 3.5 за този ремонт, който не разбирам дали е наложителен или не... Ако е тия пари я продвам и друг да си я поддържа.

To това е причината хората да не ги купуват баш тия Лексуси. Рано или късно стигаш до тоя ремонт
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015
Автомобил: IS 250

Мнениеот BLShark » 17 авг 2018, 14:51

Друго си е да си купиш лексус за 12 000лв :D

Johnny458

Мнениеот Johnny458 » 17 авг 2018, 15:51

За 12,000 можеш да си купиш 7-ма серия 2003-та, s-class или порше на газ :D Друг е върпоса дали човек може да ги поддържа как си трябва (повечето не могат).

На мен не ми е проблем да дам 3.5 за ремонт, но и другият проблем с дпф/егр са още 2. Просто ми се губи логиката да наливам 5.5 - 6к в колата, не съм върл фен на лексус или на някоя друга марка. Предпочитам да я продам и да добавя още 5-10к в нещо по-просто за поддръжка.

Иначе мерси за съветите, ще оправим отичането, та да мога да си доливам поне антифриз.

Потребителски аватар
pdobrev

Мнениеот pdobrev » 17 авг 2018, 16:11

Johnny458 написа:Source of the post , но и другият проблем с дпф/егр са още 2

Там не са 2к, може да поровиш из форума, има инфо. Доста по-тънко може да се мине, плюс ЕГР не е супер нужно да махаш -- също има по форума един линк с дискусия към Тойотовския форум на тая тема.

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015
Автомобил: IS 250

Мнениеот BLShark » 17 авг 2018, 16:46

[quote="Johnny458"не съм върл фен на лексус или на някоя друга марка.[/quote]

Аз пък им станах след като си купих моя IS250. За 40к км съм сменил едни задни амортисьори, дискове + накладки, водна помпа, свещи, ролка алтернатор. Масло на двигателя само вносно и смяна вече за втори път масло на скоростната кутия.
За да си купиш дизел трябва да минаваш 15к + км на година, за да ти е рентабилно да го поддържаш.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 17 авг 2018, 16:53

Това са някакви митове подплатени с лош късмет и/или поддръжка. Как пък на моя за 8 години и 100000+ км не съм му сменял нищо освен консумативи. Да, вече е на 1/4 милион километра и имам едни четки за смяна на алтернатора и въпросната гарнитура, но за 8 години мисля, че е доста приемливо ... даже мога да си го карам още с тази гарнитура при положение, че съм решил до една степен проблема с изхвърлянето на антифриз по начина, който показах и на pdobrev и който работи :)
Всичко опира до качествена и навременна поддръжка.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Johnny458

Мнениеот Johnny458 » 18 авг 2018, 17:21

BLShark написа:Аз пък им станах след като си купих моя IS250. За 40к км съм сменил едни задни амортисьори, дискове + накладки, водна помпа, свещи, ролка алтернатор. Масло на двигателя само вносно и смяна вече за втори път масло на скоростната кутия.
За да си купиш дизел трябва да минаваш 15к + км на година, за да ти е рентабилно да го поддържаш.

Колата като поведение и екстри ми харесва, но двигателя в IS220 е недомислен или е планиран да работи безпроблемно 5 години, после проблемите стават прекалено сложни.

IS 250/350 е хубава кола, но е предзначена за сащ, страната на евтиният бензин, минавам мн км и не ме устройва.

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”