DVD Карти за навигация

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Карти за навигация 2016/2017

Мнениеот Akima » 21 фев 2017, 12:02

martin.key написа:Source of the post LG GSA-4167B

Може да трябва да се пипне firmware - но само в краен случай:
http://tdb.rpc1.org/#GSA4167B
http://archive.rpc1.org/

Иначе според долната статия може и да стане - ако не е много износена вече:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews ... &PageId=21

Успех. 8)

martin.key написа:Source of the post Vebratim DVD+R DL 75 ст. бройката

Ако не е тайна от къде се сдобихте с тях и какъв е кодът на медията?
Благодаря.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

martin.key
Регистриран: 08 февруари 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот martin.key » 21 фев 2017, 13:02

Akima написа:Source of the post Ако не е тайна от къде се сдобихте с тях и какъв е кодът на медията?

От един магазин в Изток (София). Ще ти напиша кода, когато се прибера в къщи.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 21 фев 2017, 13:10

Можеше да продължим тази тема: Ъпдейт навигация IS220d 2010g

колегата danko успешно ми записа диск, с който и досега си карам E1A е версията ако не се лъжа.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

martin.key
Регистриран: 08 февруари 2017

Мнениеот martin.key » 21 фев 2017, 13:20

Д. Ив. написа:Source of the post Можеше да продължим тази тема: Ъпдейт навигация IS220d 2010g

колегата danko успешно ми записа диск, с който и досега си карам E1A е версията ако не се лъжа.

Мислех си го, но темата започва с "Как да ъпдейтна навигация за Lexus 2010 година", която се установи, че е с HDD. Поради тази причина реших, че ще е по-добре да се направи тема, която да е насочена към навигациите с DVD. Името на темата ми, не е много правилно, но ще го променя.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: Аз съм бот

DVD Карти за навигация

Мнениеот Tin4ou » 22 фев 2017, 19:22

martin.key написа:Source of the post Стара писачка - 10 лева, преходник - 8 лева, захранването го имам.
Дискове - Vebratim DVD+R DL 75 ст. бройката

Ако беше толкова елементарно, колкото го описваш, досега щеше да си се оправил. Както Акима ти казва, има значение лещата колко е износена, фирмуера на писачка и диска, който ще ползваш, софтуера, настройки и т.н. И това са само част от нещата за които е потвърдено и изтествано. Има хора, които покриват всички изисквания и въпреки всичко не успяват и до днес да излъжат навигацията.

Пак ти казвам, чукай си главата, но не мрънкай, че другите не искат да ти запишат диск.

Ще се радвам, ако се справиш с начинанието, това може да мотивира и други да се пробват евентуално. Успех!

П.П. Къде ги тия стари работещи писачки за по 10лв ? Ще си купя 4-5, ей така за колекцията само...
П.П.2 Факта, че минаваш през USB порт е достатъчен, най-вероятно да не стане гимнастиката.
Изображение

danko
Регистриран: 10 януари 2014

DVD Карти за навигация

Мнениеот danko » 24 фев 2017, 18:38

Akima написа:
svilentod написа:Source of the post Но някой успял ли е с Дву слоено ДВД дори с правилната записвачка

Да, но накрая я убих и сега съм в изходна позиция. :cry:

Здрасти Akima, сега видях какво си споменал тук.
Значи ли, че имаш успешно записан DL диск и прочетен от навигацията?
Аз не успях да го накарам да работи, следвайки инструкциите от линка в club-lexus.ru.. уж ми дава, че двата слоя са изравнени в имиджа, но след като се запише не го захапва :)
На еднослойните success rate е 100% при мен, но това с DL ме гложди :)

djovani
Регистриран: 27 февруари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

DVD Карти за навигация

Мнениеот djovani » 27 фев 2017, 10:23

Здравейте,

Аз искам да попитам дали някой е успял да намери E1D или Е1Е диск в който има България.
Това което аз мога да споделя като опит за записване на дискове е, че след версия 13 не могат да се записват DL дискове, защото навигацията проверява дали са OPT или PTP. еднослойните дискове винаги се записват като PTP, но аз не можах да намеря информация за записвачка която да може да пише PTP на двуслоен.
Записвачката която аз ползвам е Lite On Ihas124 rev.B. Доста има писано за нея.

danko

DVD Карти за навигация

Мнениеот danko » 27 фев 2017, 19:10

Аз искам да попитам дали някой е успял да намери E1D или Е1Е диск в който има България.

Аз имам един записан диск (еднослоен) на E1D с България, останал след последните проби.

Това което аз мога да споделя като опит за записване на дискове е, че след версия 13 не могат да се записват DL дискове, защото навигацията проверява дали са OPT или PTP. еднослойните дискове винаги се записват като PTP, но аз не можах да намеря информация за записвачка която да може да пише PTP на двуслоен.
Записвачката която аз ползвам е Lite On Ihas124 rev.B. Доста има писано за нея.

Според статията в клублексус.ру проблема с РТР не е в записвачката, а че РТР бланки за запис просто "не съществуват в природата".
Относно навигацията и дисковете след 13 не виждам каква е логиката до в. 13 да може да прочита двуслойни дискове в ОТР а след това изведнъж да спре.. Единственото обяснение, което ми изниква е, че до в.13 обема информация е бил под 4.7гб и на практика се е записвал на двуслоен диск, но само на единия слой без да прави преливането между слоевете и тогава е било в РТР.
Отново според статията проблема по-скоро идва от разликата в секторите в 2та слоя при РТР, което се коригира, но при мен след корекцията отново не сработи... затова ми се искаше Акима да каже дали е имал някакъв успех преди "да я убие" :)

djovani
Регистриран: 27 февруари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

DVD Карти за навигация

Мнениеот djovani » 28 фев 2017, 17:18

Аз имам един записан диск (еднослоен) на E1D с България, останал след последните проби.

Можеш ли да споделиш iso файла :)

Относно дали е OPT или PTP до колкото аз разбрах е променен loading.kwi и софтуерно се прави проверката.
Оригиналните дискове са PTP.

П.С.
Аз също имам няколко опита с DL DVD+R с променени сектори, така че да са по равно 49.9% и 50.1% но изглежда че фейлва на на чек, понеже на навигацията показва че зарежда фирмуера и после изкарва грешката за check disk.

danko

DVD Карти за навигация

Мнениеот danko » 09 мар 2017, 14:56

Някой има ли диск с в. 13?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

DVD Карти за навигация

Мнениеот Д. Ив. » 09 мар 2017, 16:13

Мисля, че аз имам оригинален. Ще проверя и ще ти пиша.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

danko

DVD Карти за навигация

Мнениеот danko » 10 мар 2017, 09:50

о супер, благодаря!
даже може и 12 или 11 също, искам да пробвам някакви неща :)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

DVD Карти за навигация

Мнениеот Д. Ив. » 14 мар 2017, 18:32

Оказа се, че имам оригинални 15 и 11. Кажи кое да ти дам :) И също така, можеш ли да ми направиш още едно копие, че явно имам дисбаланс на reader-a и диска ми се драска зверски, като след 6 месеца почти не се чете.

danko

DVD Карти за навигация

Мнениеот danko » 14 мар 2017, 21:12

ами ще ги взема и 2те да си направя по един имидж и ти ги връщам, кажи само кога ще можем да се видим
а копие даже имам записано за теб :)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

DVD Карти за навигация

Мнениеот Д. Ив. » 14 мар 2017, 23:07

Младост или Бистрица :) И за двете места съм ок след 19:30 :) Ако не уикенда по всяко време :)

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C - Gen 2”