DVD Карти за навигация

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

DVD Карти за навигация

Мнениеот Akima » 14 яну 2019, 10:52

JimmyB написа:Source of the post Като чета постовете по-горе, мисля че има хора който си имат понятие къде е проблема и какво трябва да се направи, за да е ОК записа, но не искат да дадат "джокер" поне .... искат да продаватттттттттттттт

Сега вижте кой има търговски интерес и ще си отговорите на въпроса.

Лично аз уважавам интелектуалната собственост - разпространението на нелегален софтуер с цел печалба в "бялата част" от света е престъпление.
Обяснил съм способа и съм дал линкове многократно - тествано е и работи.
Необходима е "писачка" от конкретна серия и дори конкретна ревизия - аз имам един останал Plextor, за които "пирати" ме офертираха от 20 до 200 лева - при положение, че веднага коригирах обявата, за да не се вижда в периферията.

Фактите говорят сами за себе си:

Akima написа:Source of the post Матричния диск винаги е за предпочитане!
При нас няма бързо/всеобхватно пътно строителство и спокойно при излизане на OEM E1D може да се взема от eBay OEM матричната версия E1C за сума <= на записаните.

svilentod написа:Source of the post колегата ми ( той има друга марка автомобил с подобен проблем) - ми записа последния двуслоен диск с лайт он и диск вебатин (като следваше указанията от една руска статия - Акима беше публикувал линк към нея).

Akima написа:Source of the post По принцип съм ви дал всичко необходимо като информация.
Вероятно имате 124 rev B от LiteOn.
Аз не харесвам пластмасата вътре и ползвам бутиков Pioneer.

Напомням Ви, че единствената причина Република България да има реално покритие с карти и сателитно заснемане е наличието на законно плащащи за тази услуга клиенти...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015
Автомобил: IS 250

DVD Карти за навигация

Мнениеот BLShark » 14 яну 2019, 12:51

Напомням Ви, че единствената причина Република България да има реално покритие с карти и сателитно заснемане е наличието на законно плащащи за тази услуга клиенти...

Искам да вметна, че дори и да си вземете оригинален последна версия (E1G East) диск от Toyota за сумата от 400лв вътре има карта на България от 2016 Q4(четврътото тримесечие от 2016). Това го разбрах след като влзезнах в чуждестранни сайтове на тойота за ъпдейт на навигацията.
Дали това е защото ние не обичаме да плащаме и затова не са ни обновили картата?!? Дали ще платя на тойота 400лв за старият ми лексъс и те ще ми дадът карта от 2016 Q4. Не няма да го направя. 8)
LEXUS IS250 Изображение
Навигационни дискове за България
:arrow: http://www.lexus-bulgaria.com/viewtopic.php?f=39&p=47288#p47288

Потребителски аватар
Akima

DVD Карти за навигация

Мнениеот Akima » 14 яну 2019, 14:31

BLShark написа:Source of the post Дали това е защото ние не обичаме да плащаме и затова не са ни обновили картата?!? Дали ще платя на тойота 400лв за старият ми лексъс и те ще ми дадът карта от 2016 Q4. Не няма да го направя.

Тъй като картите се продават комплект от 4 DVD-та - North, South, West, EAST /България е вътре/ и на повечето запазноевропейци не са им нужни и четирите диска най-разумно е да си вземете диск OEM диск EAST от частно лице в eBay например - срещу една пета/десета от цената получавате оригинален матричен запис с висока надеждност и гарантирана работоспособност.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015

DVD Карти за навигация

Мнениеот BLShark » 14 яну 2019, 14:56

Всичко звучи ок. Гледал съм въпросните дискове от ebay.co.uk. Цената на Е11G East е около 50-55gbp на диск. Всичко това има риск, защото при покупката може да ви пристигне Е11G East, но не оригинален, а от хакер, който има LiteOn 124 B и си е купил дискове, които Вие бяхте дали като изискване, които на един принтер печата обложката на Тойота. Трудно е да разбереш по снимката дали е истински или копие.
п.с. Затова прибяхнах към закупуването на LiteOn 124-19B и въпросните дискове и ще си го напечатам сам.
Последна промяна от BLShark на 14 яну 2019, 17:09, променено общо 1 път.
LEXUS IS250 Изображение
Навигационни дискове за България
:arrow: http://www.lexus-bulgaria.com/viewtopic.php?f=39&p=47288#p47288

Потребителски аватар
Akima

DVD Карти за навигация

Мнениеот Akima » 14 яну 2019, 15:05

BLShark написа:Source of the post LiteOn 124 rev B

Разбирам.
Редно е да предупредя, че покупка на "писачка на старо" също носи голям риск - винаги отбелязвам, че е възможно ресурсът й отдавна да е изчерпан - няколко мои познати се опариха, вследствие на нежеланието си да живеят в реалността.
Подравнете си ISO-то или ползвайте каченото от новия колега, а ние ще чакаме да споделите, че сте успели. 8)

JimmyB
Регистриран: 07 декемрви 2018
Автомобил: Друг модел

DVD Карти за навигация

Мнениеот JimmyB » 15 яну 2019, 00:04

Нека да не се задълбаваме в това законно или незаконно, морално или неморално и т.н. е да се копира интелектуална собственост :?: само ще каже, че според мен ако си направиш копие за лично ползване е ОК, ако копираш и продаваш си е кражба ... :idea:

Целта на темата е, този който има желание, някакви умения и най-вече ВРЕМЕ, да може да си направи копие.

Akima, като добавих моя коментар за LayerBreak-a, имах напредвид че имиджа е с LB 53.91%/46.09%, а ти даваш изискване за 50%
[quote="Akima"]
Изисквания:
  • OTP запис;
  • Verbatim DVD+R DL MKM-003/004 Media ID 43667;
  • Burner Max capable DVD-Writer;
  • Layer Break @ 50%.

Може ли да уточниш, с какъв LB трябва да се записва?

и още:
- този имидж ти ли си го правил или е свалян?
- записвал ли си работещ диск от този имидж?

Потребителски аватар
Akima

DVD Карти за навигация

Мнениеот Akima » 16 яну 2019, 18:53

JimmyB написа:Source of the post Нека да не се задълбаваме в това законно или незаконно, морално или неморално и т.н. е да се копира интелектуална собственост само ще каже, че според мен ако си направиш копие за лично ползване е ОК, ако копираш и продаваш си е кражба ...

Мен ме вълнува - вие не бихте искали да ви обират нали?
Напълно легално е да си направите копие за лична употреба, АКО СТЕ ЗАКУПИЛИ ОРИГИНАЛА.

Уточнявам.

1.Подравнява се по инструкция - вижте напред в темата и при руснаците примерно - LB е 50%.
2.Да, но само на правилната медия.

JimmyB

DVD Карти за навигация

Мнениеот JimmyB » 16 яну 2019, 22:45

Akima написа:1.Подравнява се по инструкция - вижте напред в темата и при руснаците примерно - LB е 50%.

Това да го разбираме, че от този имидж:

Toyota / Lexus E1G EAST Nav DVD 2017-2018 version 2 OEM DVD BACK UP
MPN: 86271-V312N4 / PZ445-X03EU-0N

за който си дал линк за теглене, ако се запише 1 към 1 на правилната медия и писачка, диска няма да тръгне, а трябва да се пренареди и запише тогава?

Потребителски аватар
Akima

DVD Карти за навигация

Мнениеот Akima » 17 яну 2019, 09:04

Трябва да се пренареди и запише на Verbatim MKM 03-04 DL с писачка от списъка.
Да не забравите и booktype-а да е ROM.

В последно време не съм виждал правилната медия по магазините у нас - а се навъдиха и много ментета, заради по-високата цена.
Моят запас е изчерпан още ноември 2018г.

Потребителски аватар
Marinov1981
Регистриран: 14 септември 2018

DVD Карти за навигация

Мнениеот Marinov1981 » 17 яну 2019, 10:46

Това което написа с 50% и овърбърн е вярно,диск 5лв записвачка 60$и 22$ доставка...

JimmyB

DVD Карти за навигация

Мнениеот JimmyB » 20 яну 2019, 15:38

Marinov1981 написа:Ако орежеш диска защитата пада лолдера мисля че няма значение .Защитата се състой от празни сектори на диска и не може да се копират с обикновенна записвачка както при конзолите за игра и нещо такова ...

Marinov1981 написа:Мислиш ли записал съм над 200 дали знам как се правят ,гледам че се лутате и ви помагам малко.Защитата е в диска за да го запишеш правилно първо трябва да го копираш правилно

А при правене на имидж от оригинален диск с LiteON iHAS624 B GL29, какво трябва, за да бъде правилно направен?

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

DVD Карти за навигация

Мнениеот Tin4ou » 22 яну 2019, 21:55

Без да искам да ви развалям хубавия спор за морал и ценности, искам да попитам дали Сърбия присъства на дисковете за 5-та генерация?

Питам, защото на моята 6та генерация с хард диск и последен ъпдейт от 2018, като се прибирах към България, ми направи впечатление като стигнах до Сърбия, че няма нито един път на картата. Ни главни магистрали, ни столици,нищо. Като изрязана с нож. Щях да съм меко казано бесен ако съм платил 500-1000лв за последните карти на Европа и да видя бяло петно в Сърбия!

Има ли причина за това натиряне на сърбите и дали е само при Тойота?
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

DVD Карти за навигация

Мнениеот pepur » 22 яну 2019, 21:57

И при моите нови карти е така.
Сърбия е непозната за Японците :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

DVD Карти за навигация

Мнениеот Bukmop » 23 яну 2019, 00:40

Ето заради такива цени и проблеми не съм фен да се дават тези безсмислени пари на дилърите за карти.
Да си оправят ценовата политика, да направят картите богати като гармин от преди 10 години който стуваше $99. Тогава бих ги предпочитал...

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

DVD Карти за навигация

Мнениеот Tin4ou » 23 яну 2019, 10:08

И аз мисля, че концепцията генерално е сбъркана с тези навигации. Картите трябва да вървят безплатно към навигацията като продукт или ако толкова държат да се плаща, цената да е включена с покупката на автомобила. Нещо като предплатен life time update абонамент. Защо TomTom и Garmin го предлагат, а Тойота не може?

Спомням си като си купувах Ауриса 2007-ма, как в Тиксим ми предлагаха навигация за 5000лв допълнително към оборудването и ми обясняваха, че дисковете струват още 300-400лв и като пуснахме навигацията в една от демо колите в шоурума се виждаше само Карловско шосе от цял Пловдив. Даже не знам какво си мислеха тези хора, да предлагат неработещи компоненти на безбожни цени.

В този ред на мисли, абсолютно несериозно е от страна на Тойота, сега през вече 2019-та година да има улица номер 3 в село Разстрелци и същото време магистралата Ниш-Суботица да не съществува на картата...
Изображение

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”