Съвет за музика през bluetooth, IS 2nd gen no navi

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
pdobrev
Регистриран: 15 май 2016
Автомобил: IS 220d

Мнениеот pdobrev » 17 дек 2017, 18:40

Привет!

Наскоро забелязах, че не съм сменял музиката в колата от доста време насам и причината е, че процесът по слагането на нова такава е безумно сложен. Трябва да извадя някой от 6-те диска, да си го занеса у нас, да си взема външната записвачка, да си намеря музиката на мп3 от някъде, да я запиша и да го занеса пак в колата. Освен това и моментите, в които се сещам, че нямам музика са по средата на някое по-дълго пътуване и в края му забравям да си взема диск с мен.

Като прибавим и това, че основно слушам през стийминг услуги (Google Play Music, Spotify, iTunes Radio и т.н.) и телефонът е почти винаги на стойката на предното стъкло (защото нямам навигация в колата), започнах по-сериозно да се замислям за това как може да пускам музика от телефона през bluetooth, за да не се оплитам в кабели.

От това, което изчетох в нета, изглежда, че има няколко опции:
  • GTA Car Kit - https://www.gtacarkits.com/product/lexu ... e-aux-kit/

Модулът се връзва успоредно с радиото, бутоните за управление от волана и конзолата работят и когато се стриймва през синия зъб.
    Покрива всички изисквания плюс бонус, че може да управляват песните през бутоните.
    Цена с доставка: $184

• Bluetooth адаптер, който се захранва от източника в подлакътника и там се и свързва с AUX.

Изглежда като най-лесния вариант. По форуми препоръчват Blackberry Bluetooth Music Gateway (линк). Като се добавят Ground Loop Noise Isolator и захранване излиза около $35 без доставката в амазон.

Предполагам, че могат да се намерят алтернативи, които се предлагат и в България, че да не се чака доставката.

• Китайски андроид таблет

От време на време в drive2.ru виждам разни хора, които са сменяли стоковата конзола без навигация за китайски андроид таблет, но няма нито линкове, нито нищо, всичко се случва там през лични съобщения, което изглежда леко странно. А и не държа на графичния таблет вместо конзола. Също леко ме притеснява и до колко би било стабилно, тъй като той управлява и климатика, а ако вземе да забие/изгори/брикне, няма да е голяма забава.

• Raspberry Pi

Добавям го в списъка, че се оказах с едно такова, за което в момента нямам приложение и виждам как потенциално с bluetooth модул би могло да свърши работа. Трябва да му се реши въпросът със захранването и да му се направи читав сетъп, който прави търсеното. Ще е нещо като home-made адаптер, който ще седи в подлакътника. Хубавото е, че ще може да се разшири с всякакви други неща (примерно GPS модул за trip logs), но пък е дооооста повече играчка, която за този конкретен проблем бих си спестил, ако мога.

Ако някой е решавал подобен проблем, ще се радвам да сподели опит.

Поздрави!

Потребителски аватар
vasi4u
Регистриран: 07 юни 2014
Автомобил: IS 250

Мнениеот vasi4u » 17 дек 2017, 19:47

Аз лично съм ползвал XcarLink на is200 и бях много доволен и като гледам това е нещо подобно. Сега очаквам една джаджа от китай https://www.ebay.com/itm/Useful-Wireles ... SwyP5aDk6j и като дойде ще споделя мнение. При нея е това, че я пъхаш w жабката под лакътника във входа на AUX-a и може да я ползваш като блутуут и да я свържеш с телефон или таблет или ipod. Не зная както ще е качеството и дали си заслужава, но който не опита няма как да разбере ;)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 18 дек 2017, 12:47

Вторият вариант е пробван и работи. Качеството е задоволително.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
pdobrev

Мнениеот pdobrev » 19 дек 2017, 16:09

Д. Ив. написа:Source of the post Вторият вариант е пробван и работи. Качеството е задоволително.

Каква марка е твоя модул? Blackberry или нещо друго?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 20 дек 2017, 00:42

Не е мой ... на Мариан беше, някакъв китайски no name.

https://www.aliexpress.com/item/Bluetoo ... eLevelAB=5

Нещо такова беше, с вградена батерия за да не го включваш към запалката и да индуцираш шумове към AUX-a. Ако започне да му пада батерията го включваш към Power Bank и пак нямаш шумове.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
pdobrev

Мнениеот pdobrev » 20 дек 2017, 10:50

Мерси!

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 21 дек 2017, 09:29

Д. Ив. написа:Не е мой ... на Мариан беше, някакъв китайски no name.

Той Мариан само с китайци работи :lol:

Ето моето предложение - https://car-solutions.com/en/car-ipod-usb-adapter-dension-gateway-300-for-lexus-gw33ls1.php

Dension Gateway 300 adapter allows you to connect iPod, iPhone and USB storage devices to car multimedia system and control them via original buttons. Car iPod / USB adapter Dension Gateway 300 GW33LS1 enables full iPod and USB devices browsing on OEM multimedia system display and audio files playback via OEM stereo system. Fits Lexus GS / IS series with non-text capable head units.
The Dension Gateway 300 emulates a CD changer and uses CD changer controls to access audio sources and Dension GW accessories.

If your car is fitted with a CD changer you can replace it by Dension Gateway 300 adapter or retain it by fitting a CD retention kit.
Note! Text capable cars do not support CDC retention.
Изображение

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 21 дек 2017, 12:02

Tin4ou написа:Source of the post Dension

Имам едно такова (bluetooth версията), което го ползвах на RX-а едно известно време преди да купя Grom VLine. Като цяло става, но мен супер много ме дразнеше, защото постоянно се опитваше да рутира разговорите през себе си и беше доста трудно да говоря през вграденото хендсфрий на колата. Но този проблем го има само на iPhone. Андроидите нямат проблеми с това, защото могат да конфигурират кое Bluetooth устройство е само за разговори и кое само за музика. Бях го купил от Aval за около 300 лева, защото не ми се чакаше доставка. Сега гледам го има в Amazon 90 паунда. Бих го дал за малко под това.

IMG_0251.JPG

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017

Мнениеот DrDevil » 21 фев 2018, 13:49

vasi4u написа:Аз лично съм ползвал XcarLink на is200 и бях много доволен и като гледам това е нещо подобно. Сега очаквам една джаджа от китай https://www.ebay.com/itm/Useful-Wireles ... SwyP5aDk6j и като дойде ще споделя мнение. При нея е това, че я пъхаш w жабката под лакътника във входа на AUX-a и може да я ползваш като блутуут и да я свържеш с телефон или таблет или ipod. Не зная както ще е качеството и дали си заслужава, но който не опита няма как да разбере ;)

Имаш ли да споделиш нещо с нас? :) :P

Потребителски аватар
vasi4u
Регистриран: 07 юни 2014
Автомобил: IS 250

Мнениеот vasi4u » 23 фев 2018, 11:26

Бях забравил, добре че ме подсети :) Тая джаджа работи доста добре и лично аз съм доволен, макар и да не в използвам често. Звука е много приличен и смятам, че за китайско и евтино "нещо" си заслужава да имаш в колата. От eBay ми излезе на 10лв, взех си 4бр и ги раздадох на приятелчета, но гледам, че и в олх се продават. Държа го свързано винаги в aux входа и като ми потрябва само го кабел тема към телефона. Не се влияе от блутута на колата! Който желае може да види и да чуе как работи при мен и да реши дали си заслужава. Зареждам го рядко, защото го използвам чат-пат.
Прикачени файлове
IMG_6005.JPG
IMG_6006.JPG

DrDevil

Мнениеот DrDevil » 07 юни 2018, 14:35

https://www.ebay.com/itm/Ground-Loop-No ... Swoa1ZlDrI

Нещо такова не си ли взимал? Аз исках да видя какво е положението без такъв изолатор, преди да си закупя, но определено е нужно. Чува се един тънък звук от колоните, който се влияе директно от оборотите на двигателя. Това се случва обаче само когато джаджата се зарежда, иначе проблеми няма.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 07 юни 2018, 16:35

Има си фабрично решение за този "проблем".

DrDevil

Мнениеот DrDevil » 18 сеп 2018, 15:58

Д. Ив. написа:Source of the post Има си фабрично решение за този "проблем".

Не съм видял, че си писал в темата. Може ли да поясниш?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 18 сеп 2018, 16:37

TSIB #L-AU001-07 NOISE FROM AUXILIARY PORT WITH EXTERNAL DEVICE

Разглабя се конзолата и се слага филтър на AUX-a и тогава можеш да зареждаш и да слушаш музика през AUX-а без да има статичен шум. Akima, може би ще помогне с картинки.

DrDevil

Мнениеот DrDevil » 18 сеп 2018, 17:17

Ето ги картинките на Акима - viewtopic.php?p=41712#p41712

Това следва да са старите(текущи) части или новите?
86190C ADAPTER ASSY, STEREO JACK, NO.1
86190-53020 (08/2005 - 07/2008) 1 € 112.04
86190-53030 (08/2008 - 06/2009) 1 € 112.04

Според pdf-a следва че ми трябват :
86190–48010
86237–33010
86516–33020

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”