Ток от плафона

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Ток от плафона

Мнениеот DrDevil » 29 дек 2017, 22:44

Здравейте,

За Коледа ми подариха видеорегистратор. Като цяло е добра идея да има такова устройство, предвид безкрайния брой ситуации в София, но това означава да не си използвам запалката в колата за нещо друго. Сетих се, че на баща ми антирадара е вързан по такъв начин - взема ток от лампата на тавана и се включва само с паленето на колата, тоест не харчи ток през останалото време.

Имате ли идея дали това може да стане и при IS220d? Кабела може ли да мине между стъклото и тавана и оттам да стигне до лампата или ще трябва да е видим? Някой правил ли е нещо подобно?

Благодаря!

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Ток от плафона

Мнениеот dmdimitrov » 30 дек 2017, 11:11

Ако може да мине по тавана е най-добре, но иначе може да си вземеш "разклонител" за запалка.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Ток от плафона

Мнениеот Akima » 30 дек 2017, 15:20

Изображение
Изображение

И плафонът и А-колоните са на щипки.
Успех.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ivanstef
Регистриран: 12 декемрви 2015
Автомобил: IS 250

Ток от плафона

Мнениеот ivanstef » 04 яну 2018, 09:23

Здравей, скоро завърших подобна интервенция. Първо за да се включва и изключва видеорегистраторът сам ти трябва ток от нещо след ACC или ON. Поради тази причина плафонът не върши работа. Аз предпочетох да пусна кабел от конектора на запалката, дясната част на таблото, дясната колона и дясната част на тавана. От там идват 12V. След това с помощта на https://www.ebay.com/itm/DC-DC-12V-to-5V-Mini-Micro-A-type-USB-Dual-Converter-Step-Down-Power-Module-Sale/173040030132?hash=item2849fd51b4:m:mqH_ZuBscOd8rwTnvXPKeSw просто изведох необходимото захранване. Засега работи чудесно.

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Ток от плафона

Мнениеот DrDevil » 04 яну 2018, 10:19

Аз имам проблем със запалката. Преди 2 дена си играх над час с една тъпа чавка, докато успея да изкарам заплаката от дупката на целия модул и да я заменя с друга. Новата(взета на староо) пак не работи, гледах бушона - не виждам да му има нещо, ще търся такъв да го заменя, преди да опитам пак.

Междувременно имам проблем със съединителя и ще си чакам част от ТМ. Бюджета за месеца леко изчезна, другия месец ще ровя за решения. Иначе благодаря за споделения опит :) :)

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Ток от плафона

Мнениеот Tin4ou » 11 яну 2018, 08:58

Ако можеш да замериш буксата на запалката, дали идва ток до нея, ще разбереш къде е проблема. Ако не идва ток до там, никоя запалка няма да тръгне.
Изображение

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”