Lexus IS250 AWD ?

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Lexus IS250 AWD ?

Мнениеот Borime4kata » 01 фев 2018, 22:37

Здравейте! От много време точа лиги на лексус IS 250 gen 2 и смятам да се сдобия с такъв. Обмислям кратко пътуване до Германия и от там да си го взема, но има една обява, на която IS250 e AWD - https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 49540ef61d
Доста се поразрових из форума, но точно за това рядко изпълнение нищо не открих. Интересува ме дали AWD не е по-проблемно от нормалния и като цяло някаква информация. Благодаря предварително !

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Lexus IS250 AWD ?

Мнениеот loxs » 06 фев 2018, 10:02

Няколко фактора:

1. Не виждам голям смисъл от AWD на толкова ниска кола. Да, IS gen 2 e МНОГО ниска. Реално не бих я карал на повече от 2-3 сантиметра сняг, а под толкова и със задно ще е ОК.
2. За подобни пари можеш да си вземеш RX400h, който поради факта, че е хибрид, ще харчи долу-горе толкова гориво, с тази разлика, че през зимата е реално ползваем :)
3. IS е МНОГО тясна отзад. На практика не можеш да возиш възрастни хора, ако шофьорът е по-висок

Тоест, ако си се ориентирал към AWD защото искаш да "комбинираш" 2 вида коли в едно, IS не е правилната комбинация. Не виждам защо да не вземеш RX. Аз минах по точно този път. Първоначално гледах IS-ки, но като ги осмислих тези неща се метнах на RX и година по-късно, изобщо не съжалявам.

За самото AWD не мога да кажа много, но от това което знам от другите модели на Тойота, вероятно няма да имаш грижи с него.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Lexus IS250 AWD ?

Мнениеот pepur » 07 фев 2018, 19:57

Добре го насочваш,или по-скоро направо му казваш всеми си Rx :mrgreen: :mrgreen: .
Шегата настрана,Is е много красив автомобил със голям комфорт и великолепна комбинация между двигател и кутия.Ако не търсех функционалността сигурно щях да продължа да карам 250ка,за РХ мога да кажа само добри думи,но дизайна му не допада на всеки.
Но да останем на темата,обявата съм я разглеждал и аз разбирасе :)).
Автомобилът най-вероятно е с произход(внос) Сащ и предвид продавача е бил първоначално в Литва/Латвия или Естония.За мен са не надежни дестинации за покупка на автомобил,често в северна Германия има такива коли вече с Немска регистрация.
За Европа няма ниво Екзекютив без ксенонови фарове и без дюзи за миене в бронята.

Потребителски аватар
Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Lexus IS250 AWD ?

Мнениеот Borime4kata » 07 фев 2018, 21:25

Благодаря за отговорите, но не търся толкова практичност. IS250 ката ще ми върши чудесна работа. Разгледах и нашия пазар
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=62u97n
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=62u97n
На тези 2те се спрях и ще ги погледна като се освободя, изглеждат добре и най-важното влизат в бюджета :)

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Lexus IS250 AWD ?

Мнениеот Tin4ou » 08 фев 2018, 18:08

Темата не беше ли за AWD ?
Изображение

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”