Въпрос за лед стопове

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
ckron
Регистриран: 28 януари 2012
Автомобил: IS 250

Въпрос за лед стопове

Мнениеот ckron » 29 мар 2018, 19:49

Здравейте, колеги! Днес докато човърках по колата, реших да проверя какви точно са крушките в задните стопове за да си купя резервни. Колата е ис250 2009 г., като предполагах, че крушките са лед. Като откачих кората видях, че имам достъп до 2 стандартни халогенни крушки- едната за мъгла, а другата за движение на заден ход. Оказа се, че няма достъп до онази част на стопа, която свети постоянно при включени габарити. Реших, че ако сваля стопа ще получа достъп до тази част, но се оказа, че и при свален стоп няма достъп до тази част, освен ако не се разлепи самия стоп. Доколкото успях да видя какво има в тази част на стопа- оказа се че не са крушки, а нещо като залепени от вътре на стопа лед кръгчета. Въпроса ми е като изгорят тези лед светлини дали могат да се сменят или трябва да се сменят целите стопове? Предполагам, че живота им е доста дълъг, но все пак въпрос на време е да изгори някоя от тези светлини.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Въпрос за лед стопове

Мнениеот Akima » 29 мар 2018, 20:31

Според ръководството се сменят заедно с целия детайл.
Още не съм видял някой да е рязал стопове заради LED, което означава, че трябва да сте спокойни.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

На линия
Потребителски аватар
Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Въпрос за лед стопове

Мнениеот Borime4kata » 31 мар 2018, 15:55

Лично аз съм гледал aftermarket https://www.ebay.com/itm/06-08-Lexus-IS ... 0005.m1851 , но не съм сигурен дали са читави, ако някой си е слагал може да сподели

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Въпрос за лед стопове

Мнениеот Tin4ou » 31 мар 2018, 23:41

Оригиналните са сметнати да държат по 10-15 години минимум. Афтърмаркетите са на късмет повечето - може да те надживее, може и да изгори точно след гаранционния срок :D
Изображение

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”