Мнение за HID крушки

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Bozhidar Lukanov
Регистриран: 13 юли 2017
Автомобил: IS 250

Мнение за HID крушки

Мнениеот Bozhidar Lukanov » 26 юли 2018, 11:32

Здравейте,

Наскоро ми изгоря едната крушка и замених и двете с Osram Xenarc Nightbreaker Unlimited

Веднага ми направи впечатление, че сега поглеждайки лупите светлината е много по-жълто зеленикава отколкото с оригиналните (Philips XenEco). Старите са с 4300К топлинен цвят, а Osram-а 4350К. Според това разлика не би следвало да има.

Дали някой друг е слагал от този модел на Osram защото може да съм попаднал и на менте :)
Светлината е доста по-силна и ярка от преди, но все пак това не е гаранция че новите крушки са оригинален Osram.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнение за HID крушки

Мнениеот Akima » 26 юли 2018, 11:35

По памет оригиналните трябва да са Тошиба.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Bozhidar Lukanov

Мнение за HID крушки

Мнениеот Bozhidar Lukanov » 26 юли 2018, 11:44

Ами, свалените от колата бяха на Philips XenEco и като ги потърсих ги дават за оригинално вграждане в Lexus. Попитах и в ТМАуто и там ми казаха, че тези с който заменят са модела на Philips :)

По-скоро съм озадачен от разликта в цветната температура. Би трябвало стйността от 4300к да е унифицирана за всеки производител и съответно да имат един цвят ( вече силата на светене е друг въпрос ;) , но в този случай нещата са доста различни. Брат ми си купи за неговият автомобил Philips Xtreme Vision Gen2, който са рейтнати на 4800К и отново са леко жълтеникави. Точно за това не взех и аз от тях, надявайки се че Osram ще светят по-бяло, въпреки цветната температура.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнение за HID крушки

Мнениеот Д. Ив. » 26 юли 2018, 15:12

Зелено въобще не би трябвало да се забелязва, по-високите температури са по-скоро към синьо. Аз съм с Philips XenEco 4300K и си е бяла светлината. Ти сигурен ли си, че Osram-a е оригинален?
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Bozhidar Lukanov

Мнение за HID крушки

Мнениеот Bozhidar Lukanov » 26 юли 2018, 16:48

Ами уж го взех за оригинален. Имаше си всички маркировки, дори го проверих в сайта на Osram по номер за съответствие.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнение за HID крушки

Мнениеот Д. Ив. » 26 юли 2018, 17:10

А може ли да си въобразяваш тогава? Как се вижда пътя? Има ли добро осветяване?
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнение за HID крушки

Мнениеот Д. Ив. » 26 юли 2018, 17:10

А може ли да си въобразяваш тогава? Как се вижда пътя? Има ли добро осветяване?

Bozhidar Lukanov

Мнение за HID крушки

Мнениеот Bozhidar Lukanov » 26 юли 2018, 20:19

Осветяването е великолепно. Не е бяла светлона както при предишните крушки, но като осветеност не може да става дума за сравнение. Това което не ми допада напълно е вида на фаровете отвън. Не е много красиво да ти жълтеят лупите :)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнение за HID крушки

Мнениеот Д. Ив. » 26 юли 2018, 22:50

Абе свиркай си :) Нали си вършат функцията :)

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”