Треперещи фарове

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Bozhidar Lukanov
Регистриран: 13 юли 2017
Автомобил: IS 250

Треперещи фарове

Мнениеот Bozhidar Lukanov » 15 авг 2018, 22:13

Здравейте,
Бих искал да ви попитам дали на вашите IS с ксенонови завиващи светлини имате проблема да ви треперят късите светлини, когато минавате през някакви средни и по-сериозни неравности?

Наскоро смених ксеноновите крушки с Osram Xenarc Nightbreaker Unlimited. Не со спомням дали с оригиналните се е случвало, но сега като светлината е по-силна и ярка, много прави впечатление когато потрпват.

Проверих дали скобите са си здраво и плътно на място - напълно перфектно са сложени.
Самата лупа се премества на ляво и дясно адски лесно, колгато хвана крушката и я размърдам във фара.
Иначе си завививат, святят си...

Не знам дали не търся несъществуващ проблем и за това най-удачния вариант е да попитам и други с IS250/220

Благодаря ви предварително за отговорите :)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Треперещи фарове

Мнениеот Д. Ив. » 16 авг 2018, 15:19

Колега, за този месец си третия дето пита същото нещо. Не е само в IS и в GS го има и в RX ... някаква недомислица, която се решава с гумена гарнитурка ако толкова ти вади очите, ако не, то си живееш с него и не му обръщаш внимание.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Bozhidar Lukanov

Треперещи фарове

Мнениеот Bozhidar Lukanov » 16 авг 2018, 16:04

Попаднах на една подобна тема, но след като проверих и се уверих, че скобите хващат здравоми лягат точно където трябва, не знам къде да вмъкна въпросните подложки :)
Иначе наистина не е приятно за окото :)

Потребителски аватар
svilentod
Регистриран: 31 юли 2016
Автомобил: IS 220d

Треперещи фарове

Мнениеот svilentod » 20 авг 2018, 18:28

И аз да си споделя мойте премеждия със светлините не мисля да отварям нова тема и ще пиша тук, с надеждата за да получа някой съвет. Изгоря ми единия ксенон, а другия премига или гасне. Поръчах си нови комплект Osram D4S Cool Blue Intense XENARC 6000K HID Xenon 2 бр. - заради цветовата гама на останалите крушки (6000К). Но забелязвам, че едната крушка пак премигва (на същото място, което премигваше и старата) и понякога не светва, трябва да я угася и да я пусна пак. Възможно ли да имам проблем със запалката(баластата), т.е. тя да дава фира ? Другото което ми направи впечетление е че двете крушки не светят в еднакакъв цвят (тук може аз да объркал и да съм сложил едната стара крушка - защото и тя беше Осрам и тя да си премигва. Това ще мога да проверя ако пак разглобя предницата :) ) - възможно ли е да има разлика в нюанса на светлината на комплект крушки? Крушките са оригинални, проверени и поръчаниот Англия.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Треперещи фарове

Мнениеот pepur » 20 авг 2018, 18:32

Да,баласт ще е.

Bozhidar Lukanov

Треперещи фарове

Мнениеот Bozhidar Lukanov » 20 авг 2018, 19:18

Здравейте, моето мнение по описаното от вас е, че ветоятно се касае до някакъв проблем с баласта. Реално, според мен няма какво друго да бъде, ако премигва и на новата и на старата крушка. Ако има някой който има друго предположение, вероятно ще сподели :)

Колкото то цветовата температура на крушките, не би следвало да имат каквато и да е разлика (в случай че са оригинални). Предпилагам обаче, че ако баласта не е ОК, би могъл той да предизвика тази разлика заради това че не подава коректно напрежение.

Лошото е че баласта се сменява млако кофти на тези фарове, но все пак не е ядрена физика. Бих ви посъветвал да опитате да размените крушките с идеята да видите дали тази която според вас свети некоректно, би светела с правилната температурна светлина с другия баласт.

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”