RX400h изпускателна система и крокодилски сълзи

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
hzhelev
Регистриран: 10 ноември 2013
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот hzhelev » 04 дек 2018, 00:28

Здравейте,

Преди седмица и малко се качвам в колата, “паля” (каквото и да значи това) и колата по-шумна... слязох, отидох отзад в дясно и бучи на пробито гърне. В петъка се наканих и отидох в ЕМ Комплект на околовръстното в София с мисълта, че е конуса на снадката преди задното гърне. Да ама не. Вдигнаха ме на крика и ми викат “пали”, със смях отговорих “запалена е бе. Хибрид е” и после дадох газ. Механика слуша 1-2 мин и ми каза “или се разпада вътре средното гърне, или е замръзнало”. Та замръзнало няма как понеже в подземният гараж е +15 винаги. Посъветва ме да я издухам извънградско добре. Та вчера тръгнах от Сф за Варна през Бургас и сега е осезаемо по-тиха, обаче днес във Варна я вдигнахме при мой добър приятел майстор и фен на марката, и слушахме - та дрънчи си, вътре има извънземни. Звъни той на интеркарс ... йок... звъни на елиткат - гърне в оригинал 2900лв...

Та някой с предложения, защото Януари като съм на очни във Варна ще му направя дисекция да видя какво толкова е 2900лв вътре...

Поздрави!

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 04 дек 2018, 01:31

Е. Аз цялата тръба със средното гърне ми излезе като цена 1600 лв., когато ми го откраднаха, мислейки го за катализатор. При местния майстор за 60лв. с работата му напаснахме един заместител за катализатор, и до сега нямам грижи! Какви са тия суми дето думаш?!?

Струва ми се, че свободното ви време (да се занимавате с глупости) и перфекционизъма ви идват в повече.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hzhelev

Мнениеот hzhelev » 04 дек 2018, 10:45

Какви са тия лоши думи “свободно време”... :D :D :D
Просто проверихме, а както казах - в Ем комплект човека го беше страх да не е с някви клапи вътре и т.н. нещо специално. Говорим за средното огромно гърне под задна дясна седалка, нали така? До резервоара?

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 04 дек 2018, 16:54

Да, има едно голямо гърне и да има и някоя друга клапа. Провери ли са цени тук във форума? Аз в "чужбината" ги намирам за по $1100, но мъничкото съм сменил...тоест сложих заместител на катализатор! Не вярвам и голямото да не може да се смени с "направено"!
А не вярвам да могат да го сгънат тук и без клапи за по-малко? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hzhelev

Мнениеот hzhelev » 04 дек 2018, 22:13

Благодаря! Ще видим какво ще се случи...

seafish
Регистриран: 19 март 2018

Мнениеот seafish » 05 дек 2018, 11:24

Колега hzhelev, имате ли видео материал със звука, за да се ориентираме?

Моите наблюдения са, че при студено запалване двигателя доста трака, като дизелите, но после след около 30 сек. утихва и работи докато реши да угасне. Звукът по-скоро е отпред.
Може ли някой запознат с работата на системата да обясни принципа на подгряването?
Изображение

Потребителски аватар
hzhelev

Мнениеот hzhelev » 05 дек 2018, 17:21

Така, след 1500км в последните 4 дни равносметката е такава...
майстора от ЕМ Комплект беше прав!!! След продухването в извънградски условия колата утихна както преди. При преглед на изпускателната система във Варна след първите 1000км установихме, че шума идва вътре от средното гърне, когато ДВГ работи на около 3000 об/мин.

Колега seafish - шума не е отпред и дори при студен старт не ми трака двигателя, не съм ги чувал повдигачите да се обаждат.
Но както колегата ivalin4o каза - няма много да се втиляваме и ще има заместител.
Идеята на темата беше да се разбере някой дали знае какво подяволите има в туй гърне, че му искат тия луди пари. Ще пусна снимки другият месец и ще кажа какво съм постигнал.

Благодаря ви колеги!

seafish

Мнениеот seafish » 06 дек 2018, 09:56

Нямам предвид че ми трака двигателя(не знам какво са повдигачи, ще трябва да прочета :oops: ). Днес като се заслушах по-скоро откъм изпускателната система се чува звука, но откакто я карам колата ми прави впечатление че е шумна при запалване и после утихва. Предполагам че не е проблем, а характерна черта.
Темата е интересна и образователна за мен...
Изображение

Потребителски аватар
hzhelev

Мнениеот hzhelev » 06 дек 2018, 16:19

Сменял ли си свещи откак си я взел? Сега като се замисля преди да сменя свещите поразтрисаше и притракваше (ама това може да е някоя "китайска" пластмаса или някоя друга простотия)… :D :D :D

seafish

Мнениеот seafish » 07 дек 2018, 16:04

https://youtu.be/8Z21o60sQYg това което исках да разбера е, моят звук при палене нормален ли е :?: и какво е това, което прави колата на 1:02 минута?
Не съм сменял свещите още, на 175 х. е колата...
Извинявай че ти спамя темата, но пък мисля че с горекаченото клипче някой друг параноик като мен ще може да сравни и да успокои изтормозената си душа :shock:
Изображение

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 07 дек 2018, 16:16

@seafish,
наистина доста громко звучи двигателя и не мога да кажа конкретно кое издава специфичния звук, мога само да кажа (и съм сигурен в това), че към края на клипчето, където се промени звука и се вдигнаха малко оборотите на двигателя - в този момент спира да подава предния електромотор ток на батерията. С други думи, съм сигурен, че на анимацията на дисплея от запалването до вдигането на оборотите и промяната на звука, е било видно как зарежда батерията и в момента, в който спира да подава ток - се променя и звука. Провери го дали е така.... в този ред на мисли, дрезгавия звук според мен не е от изпускателната система може би, просто защото ако е издухала някъде - ще е дрезгав "гласа" на колата постоянно. Не е лошо да се види от специалист, но според мен нещо в мотора/кутията/електромотора издава този звук.

ЕДИТ: Между другото, моя като запали се чува по подобен начин, но не толкова..... как да кажа.... дрезгаво. И си променя звука също в момента, в който спре да върти електромотора.

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 07 дек 2018, 18:08

seafish написа:https://youtu.be/8Z21o60sQYg това което исках да разбера е, моят звук при палене нормален ли е :?:

Струва ми се съвсем нормален, дори леко в тихите и високи нотки :D На моята е по-дрезгав и по-басов, чувствително - направо си е секси :D
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Мнениеот loxs » 07 дек 2018, 18:57

seafish написа:Source of the post това което исках да разбера е, моят звук при палене нормален ли е и какво е това, което прави колата на 1:02 минута?

И аз не мога да чуя нищо притеснително тук, всичките тези звуци сякаш ги издава и моята кола. Доколкото се чува шума от "повдигачите" или клапаните или и аз не знам от какво е, и аз понякога се шашкам дали не е твърде силен, но и при теб сякаш е колкото при мен. "Дрезгавото" е според мен ехото от гаража.

Аз свещите си ги смених и за сега не мога да видя абсолютно никаква разлика в крайна сметка. Причината да ги сменя е, че имам едно "чудене" и "гъгнене" по половин-една секунда понякога при запалване, което си се появява и сега понякога (след смяна на свещите). Някой ми беше казал, че и при него го има това "гъгнене" понякога. За момента го приемам за "нормално" и особеност на двигателя.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 07 дек 2018, 21:17

Ами то и при мен е нещо такова...макар да нямам гараж и да нямам такава "акустика"....според мен е нещо нормално...Богата смес при първоначално палене...товар от MG1 за известно време докато събере с кошницата данните за батериите и сместа за двигателя на по тайминга на дюзите (и тук там някой тест). Мога да кажа, че си е особеност на модела!

dmdimitrov написа:ЕДИТ: Между другото, моя като запали се чува по подобен начин, но не толкова..... как да кажа.... дрезгаво. И си променя звука също в момента, в който спре да върти електромотора.

Колега....няма момент в който колата да ти е на място, двигателя да ти е запален а MG1 да не се върти (както и при същите условия MG2 да се върти)!!!
Изображение
Изображение

seafish

Мнениеот seafish » 08 дек 2018, 06:58

Благодаря на всички за сравнението. Сега съм по- спокоен, но ще си следя звука занапред. Ще сменя и свещите след още 10-15 хил. км.
Доколкото разбрах, когато двигателя зарежда батерията през MG1 се получава по-дрезгавото звучене. После става по-тихо и си звучи нормално. Нарочно използвах ехото от гаража за подсилване на ефекта :)
Сега се надявам да не сме изгубили фокуса от проблема с гърнето и очаквам развитието по темата.
Изображение

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”