Хибриди и икономичност.... реалности

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот dmdimitrov » 23 авг 2017, 10:44

sokolchev, ако си качил да возиш в колата и двете си малки деца, пак ли ще караш със 170 извънградско при това?
Преди години и аз карах доста агресивно, но през последните 5-6 поулегнах и разбрах, че няма много смисъл да се състезавам по пътищата, само за да спестя има-няма половин час. Гледам да спазвам допустимите ограничения.

П.С: Преди 2-3 години с IS220-ката взех магистралата от Бургас до София за 2ч точно, от табела до табела, но бях сам разбира се. Рядко падах под 180км/ч и да ти кажа не се гордея много с това, после като се замислих дори съжалих.

petro
Регистриран: 15 юли 2015
Автомобил: RX 300

Мнениеот petro » 23 авг 2017, 11:13

Опаа!

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 23 авг 2017, 11:20

аз само ще кажа-скоростта не убива ;) возя си детето така от както се е родило,а в градски условия с вратите по завоите.ако ще и с 90 да караш,когато някой идиот ти излезне пред теб е все тая,затова казвам скорост не убива,а малоумния зад волана

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 23 авг 2017, 11:57

Пак се омаза темата :)).Още вчера се въздържах когато някои каза,че разхода е по-висок на темпомат.Това е най-икономичния начин за поддържане на постоянна скорост.А за останалото.......пак спам :).

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 23 авг 2017, 12:13

Пепи,не си прав,ще ти отговора много компетентно като шофьор на тежкотоварен камион които също са снабдени с доста интелигентни темпомати и все пак много от БГ фирми забраняват да се кара на темпомат,именно заради по високия раход,когато си на темпомат колата подава газ и при минимална неравност на пътя което за части от секундата ти вдига моментния разход,при съвсем лек насрещен вятър колата подава максимална газ въпреки да не се изисква това,докато ти с крака ще подадеш едва едва газ,при изкачване на темпомат колата сама ще ти върне предавка за да бъде в по високи обороти,докато на крак ще си я караш на 6-та и със 70км,а там разликата в моментния е доста голяма,не съм се заглеждал в колата,но на тира при 12-скорост и натиснат педал на макс газта,разходомера показва 80л/100 моментен,само една предавка да върна скача на 110л/100,когато съм на темпомат почти веднага я връща тази предавка и отивам на 30л горница..... дълго може да се говори и спори по тази тема ;) почти сходно е както при автомат и ръчна ск.кутия,пак автомата харчи повече защото постоянно подава газ дори без да си натиснал педала,всичко което е измислено да е автоматизирано в никакъв случай не е икономично,а е глезотийка

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 23 авг 2017, 12:29

Затова уточних при поддържане на постоянна скорост,защото предполагах на къде ще се завъртят нещата :).С крак ти сам отпускаш или натискаш със желанието моментния да е "там" където ти е угодно,но това влияе на поддържането на постоянна скорост.Но това са дребни стойности,накрая я става дума за половин литър я не(при камиона е друго,знам :)).Другото което зачекна в мнението ти е по-притеснително :)).Ти си шофьор(Професионален) със голям опит и милион км,обаче един път да си със грешна преценка и става мазало.Наистина това може да се случи и със 50 и със 150км/ч.
Аз също не съм "Света вода" всички сме карали неразумно и със нарушения,но наистина накрая става въпрос за едни 30тина минути.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 23 авг 2017, 16:43

А сега ! Темпомата при IS и другите от родата и при хибридите е като да сравняваш крокодил и северен елен. (Имат четри крака, две очи, една глава!)
Както съм споменавал, тук точно в тази тема, при хибрида НЯМАШ ПРЯКА ВРЪЗКА С ГАЗТА НА ДВИГАТЕЛЯ! Нямаш и скорости! С педала на газта определяш каква мощност да дадеш на колелата. Темпомата НА ХИБРИДА прави същото! И да темпомата на хибрида дава по-малък разход ама на равно и без препиятствия (нещо като лекарството за квадратни кокошки в идеален вакум), наистина при голями наклони може да е доста рязък. Идеален за магистрала, и не чак толкова за междуселските!

sokolchev написа:аз само ще кажа-скоростта не убива ;)....ако ще и с 90 да караш,когато някой идиот ти излезне пред теб е все тая,затова казвам скорост не убива,а малоумния зад волана

Абе.....друго сие с 90... и с 170.... да излезе някой пред теб!!!! До сега съм бил свидетел на двама "малоумници", единият който прелетя над преградната мантинела пред мен (сигурно с 90!!! ма надали). Много е лесно да загубиш контрол с увеличаването на скоростта. С по- висока скорост вероятността да се накаже и най- малката твоя грешка е в пъти по висока! А знаем, че няма безгрешни. И 90 не е безопасна скорост и тук е момента доколко би искал да рискуваш....съгласен съм до сега си печелил....може би все още ще печелиш...."до кога?" е въпроса. Да не отварям темата с Новите коли Втора злоупотреба , където си е руска рулетка с 80% пълен барабан!!!!
Изображение
Изображение

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 23 авг 2017, 18:46

Предлагам последните няколко поста да се преместят в тема "безмислени спорове" и да си продължим там дискусията за скоростта :) ще бъде интересна дискусия

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 03 юни 2018, 11:43

Соколчев, знаем за теб. Тук темата е за разход, не скорост.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 03 юни 2018, 12:26

Я! Интересно включване.....почти година по-късно. Което пък ме подсети за един цитат от книга: "....и още нещо.... добави 5 минути по-късно, изгубилият спора!"
Не казвам, че има изгубили и спечелили, просто за това се сетих предвид обстоятелствата!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
boyanmt
Регистриран: 09 декемрви 2017
Автомобил: RX 450h

Мнениеот boyanmt » 08 юли 2018, 03:41

dmdimitrov написа:
П.С: Преди 2-3 години с IS220-ката взех магистралата от Бургас до София за 2ч точно, от табела до табела, но бях сам разбира се. Рядко падах под 180км/ч и да ти кажа не се гордея много с това, после като се замислих дори съжалих.

S=V.t( проста формула).
Нещо математиката ти не излиза,колега!
Ако си прелитал,това е друго нещо! :mrgreen:
TOYOTA Rav 4 Hybrid,197hp,e-CVT,2018

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 08 юли 2018, 23:11

Защо да не излиза, 360км е магистралата ?

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 23 юли 2018, 10:51

Да, защо да не излиза? Карал съм на много места и с 200км/ч... Ок, може да не са били точно 2ч, а 2ч и 5 - 6мин примерно. И да, магистралата от табела до табела е 360км.

serpicoss
Регистриран: 24 юли 2018

Мнениеот serpicoss » 24 юли 2018, 19:46

Здравейте колеги,

от скоро имам Лексус RX400h и реших да споделя моя скромен 2 седмичен опит (2 хонди и една тойота, леки коли, автоматици са предшественици на лексуса).

- Педала се натиска силно докато набере скорост до 40-50км градско после се гали (почти не се натиска)

- Винаги когато можете карайте на автопилот/круз контрол

първата седмица преди да забележа тези 2 неща по-горе разхода ми беше 15-18л /100 , след като почнах да спазвам по-горе 8-9/100 извън градско и 11-12/100 градско, което за тази 2тонна кола ме устройва много.

Дано да съм помогнал на някой, понеже търсих много в западните форуми и нищо конкретно не можах да открия.
Моята теория за автопилота е, че компютъра калкулира много по-добре от човека колко бензин да впръска и тн..

Лексуса е на реални 211 000км докарах го на ход от Швейцария, батерията не държи много, но пък досега на няколко пъти пише 50кх нещо си с зелени маркери на таблото, че съм пройзвел някаква си енергия, още го разучавам.

Поздрави и безаварийна!

Петър

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 24 юли 2018, 20:57

Поздравления за придобивката.
serpicoss написа:- Педала се натиска силно докато набере скорост до 40-50км градско после се гали (почти не се натиска)

...абе чак натискане......ако го натиснеш както си трябва, доста бързо ще стигнеш 40-50км/ч!!! (градско). Да кажем че не минава 50% ход на педала!

serpicoss написа:- Винаги когато можете карайте на автопилот/круз контрол

Опитай без автопилота на дълго....без резките "засилвания" на пилота.....и още ще падне! На дълго с 130-150км/ч и 20-30км из София съм го докарвал до под 8 л/100км!
Козлодуй-София-Козлодуй.jpg

От Сапарева Баня до Козлодуй.jpg

serpicoss написа:Source of the post Моята теория за автопилота е, че компютъра калкулира много по-добре от човека колко бензин да впръска и тн..

И да компютъра си смета ма автопилота не управлява двигателя директно така, че "само така си мислиш"! :mrgreen: :wink:

serpicoss написа:Source of the post ... батерията не държи много....

...няма как да ти държи....ако караш на само на ток....МАХ 12км! Все пак е 7,4kVAh....(мисля толкова беше....или се бъркам...ма имаше нещо 7,4...) А и имай предвид, че на 1(една) чертичка ти е на 45%, а като ти покаже че е пълна - е на 70%.
Изображение
Изображение

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”