Няколко общи въпроса

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Bella
Регистриран: 28 септември 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Няколко общи въпроса

Мнениеот Bella » 28 сеп 2015, 20:30

Здравейте,
от скоро карам rx400 и имам няколко въпроса за автомобила.

1. От копчетата за прозорците на шофьорската врата не мога да отварям и затварям останалите прозорци. Когато детето си ги отвори отзад само, не мога да направя нищо. Да не би от някъде да са ми заключени копчетата.

2. Как могат да се настроят фаровете да се включват и изключват автоматично като се запали колата?

3. Не ми е ясно все още как се отваря багажника автоматично. Като натисна копчето нищо не става.

Благодаря предварително!

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: Няколко общи въпроса

Мнениеот sokolchev » 28 сеп 2015, 21:16

здрасти,за багажника предполагам е както на ис 200,задържаш бутона за багажника докато чуеш щракането,не повече от 2/3 секунди горе долу,за бутоните от пред би трябвало да имаш и копче със задраскано стъкло което забранява на другите да ги командват освен от шофьорското място,а за фаровете предполагам че врътката има още едно положение което е за автото,но понеже нямам РХ само гадая,но принципа е почти еднакъв,но може и да нямаш авто фарове а само сензор за светлината и да се включват когато е тъмно

Bella
Регистриран: 28 септември 2015

Мнениеот Bella » 28 сеп 2015, 21:22

Благодаря за инфото. Да имам копче за прозорците, но проблема е, че аз не мога да отварям или затварям останалите прозорци, например когато детето вече е отворило отзад.
За фаровете имам авто, но наистина е само сензор, не ги изключва автоматично, а аз не съм свикнала и ги забравям :)
Ще пробвам, както каза за багажника. Дано да стане.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014

Мнениеот ivalin4o » 28 сеп 2015, 22:29

Здравей и честито!
За копчетата на прозорците опитай следното:

:idea: Отвори шофьорската врата и "запали" колата (демек да светне "READY")
(трябва прозорците да са отключени от бутона на шофьорската врата!) Слез и отвори задната врата и свали прозореца от копчетата на задната врата, вдигни го до средата, изчакай секунда две и после до горе.
Затвори вратата и опитай да свалиш и вдигнеш стъклото на същата врата от шофьорската!
Ако стане преминаваш на следващата врата по същата процедура... (при мен така се получава когато откача акумулатора)

За фаровете, кофти... нямаш фабричен DRL! :?

:idea: За багажника.... отвори жапката...по края някъде (обикновенно от към централната конзола) има едно копченце тип бутонче....цъкни го и опитай отново да отвориш багажника от вътре!
Последна промяна от ivalin4o на 28 сеп 2015, 22:35, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012

Мнениеот Rudy » 28 сеп 2015, 22:33

Bella написа:Здравейте,

Първо - Добре дошла и много безаварийни (то това е по-скоро поздрав, отколкото пожелание)!
Добре е преди да попиташ да провериш с търсачката дали има писано по въпроса! Форума и без това е замрял, ама не е хубаво да се повтарят само едни и същи неща.
Bella написа:1. От копчетата за прозорците на шофьорската врата не мога да отварям и затварям останалите прозорци. Когато детето си ги отвори отзад само, не мога да направя нищо. Да не би от някъде да са ми заключени копчетата.

Точно като натиснеш копчето (за което писа Соколчев), ще видиш решението на твоя проблем.
Bella написа:2. Как могат да се настроят фаровете да се включват и изключват автоматично като се запали колата?

За съжаление не могат да се настроят. Можеш да ги оставиш на Ауто и да покриеш сензора с капачка от безалкохолно.
Минуси - много, ако искаш друго решение - моя опит съм споделил тук: viewtopic.php?f=41&t=7761
Bella написа:3. Не ми е ясно все още как се отваря багажника автоматично. Като натисна копчето нищо не става.

Трябва да го задържиш - На ИС-а се чува щракване, но при теб направо ще се отвори задната врата
Последна промяна от Rudy на 28 сеп 2015, 22:36, променено общо 1 път.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 28 сеп 2015, 22:34

ivalin4o написа:Здравей и честито!

Слез и отвори задната врата и свали прозореца от копчетата на задната врата, вдигни го до средата, изчакай секунда две и после до горе.
Затвори вратата и опитай да свалиш и вдигнеш стъклото на същата врата от шофьорската! Ако стане преминаваш на следващата...

Е те тва е ритуал !
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o

Мнениеот ivalin4o » 28 сеп 2015, 22:37

Ael написа:

Слез и отвори задната врата и свали прозореца от копчетата на задната врата, вдигни го до средата, изчакай секунда две и после до горе.
Затвори вратата и опитай да свалиш и вдигнеш стъклото на същата врата от шофьорската! Ако стане преминаваш на следващата...

Е те тва е ритуал !

:mrgreen: ама се оправят!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 28 сеп 2015, 22:38

Ael написа:

Е те тва е ритуал !

Абе той малко по сложно го е описал - трябва само всяко стъкло (даже май само пасажерското) да се вдигне докрай (от неговото копче), като се задържи за 2-3 сек. После до долу по същия начин.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o

Мнениеот ivalin4o » 28 сеп 2015, 22:45

Rudy написа:Абе той малко по сложно го е описал - трябва само всяко стъкло (даже май само пасажерското) да се вдигне докрай (от неговото копче), като се задържи за 2-3 сек. После до долу по същия начин.

Абе опитах и така...и ....можех да управлявам само две стъкла после, моето и пасажерското! Оправи се когато го приложих и на другите! (Може да съм улучил дефектен!!! :mrgreen:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 28 сеп 2015, 22:52

Е аз това го правих преди 4 години, когато смених акумулатора - може и да се лъжа... ;-)
Изображение Изображение

Stenli
Регистриран: 18 септември 2014
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот Stenli » 30 сеп 2015, 08:32

Rudy написа:
Bella написа:Здравейте,

Първо - Добре дошла и много безаварийни (то това е по-скоро поздрав, отколкото пожелание)!
Добре е преди да попиташ да провериш с търсачката дали има писано по въпроса! Форума и без това е замрял, ама не е хубаво да се повтарят само едни и същи неща.
Bella написа:1. От копчетата за прозорците на шофьорската врата не мога да отварям и затварям останалите прозорци. Когато детето си ги отвори отзад само, не мога да направя нищо. Да не би от някъде да са ми заключени копчетата.

Точно като натиснеш копчето (за което писа Соколчев), ще видиш решението на твоя проблем.
Bella написа:2. Как могат да се настроят фаровете да се включват и изключват автоматично като се запали колата?

За съжаление не могат да се настроят. Можеш да ги оставиш на Ауто и да покриеш сензора с капачка от безалкохолно.
Минуси - много, ако искаш друго решение - моя опит съм споделил тук: viewtopic.php?f=41&t=7761
Bella написа:3. Не ми е ясно все още как се отваря багажника автоматично. Като натисна копчето нищо не става.

Трябва да го задържиш - На ИС-а се чува щракване, но при теб направо ще се отвори задната врата

Хаха, прав си, замрял е щот не се чупят така лесно нашите машини, както казваше уйчото на вуйчо ми - " Лексус е много здрав, само му е издраскано стъклото на километража"

freelanders
Регистриран: 01 юни 2012

Мнениеот freelanders » 02 окт 2015, 16:58

А при свалянето на акумулатора има ли нещо друго да се прави. Нави-то иска ли код?
Предполагам радиото не помни станциите примерно, паметта на седалките се губи... Притесняваме код да не иска, че си нямам и идея къде ми е книжката.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 02 окт 2015, 17:01

Няма кодове.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

freelanders
Регистриран: 01 юни 2012

Мнениеот freelanders » 03 окт 2015, 15:24

Благодаря :)

plamissss
Регистриран: 06 януари 2018

Няколко общи въпроса

Мнениеот plamissss » 07 яну 2018, 00:22

Привет! Багажникът се отваря по два различни начина освен стандартния!
1.С натискане и задържане на горния десен бутон на дистанционното( до бутона за отключване).От там багажникът се и затваря автоматично.Отварянето става и от бутон намиращ се ДО жабката( в ляво).Бутонът се вижда когато жабката е отворена.
Всички стъкла се отварят автоматично със задържане на бутона за отключване на вратите.
Фаровете се пускат на АUTO от лоста за светлините на позиция " след късите светлини".Понякога сензорът за светлина( там е и за дъжд,зад централното огледало) прави проблеми.

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”