Още един нов собственик нa RX 450H

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Joro_VN
Регистриран: 06 август 2016
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Joro_VN » 06 авг 2016, 22:02

Здравейте,
След като 2-3 години се оглеждах за точно този автомобил и събирах средства, купих един. На 5 години, още лизингов.
Наистина е върховен, удоволствие си е от всякъде да се возиш или да го караш.
Взех го на сляпо от Пловдив, с пълно доверие в гаранционното обслужването на Тойота и ясното съзнание че ще има скрити лимонки.
С изгорелите габарит и халоген за мъгла се оправих бързо.
От Пловдив до Варна (магистрала и планина) даде разход 10.5 , което го очаквах. В смисъл очаквах че нещо не е наред и ще има по-висок разход.
Следващия четвъртък съм насрочил компютърна диагностика и преглед на окачване в Тойота Варна. Никога не имал работа с тях, по принцип се отнасям подозрително към официалните и обичам да ги тормозя, надничайки през рамото им. Все пак съм средно интелигентен практикуващ инженер и чувам това онова. А и с тоя интернет ако не те мързи да ровиш, можеш да знаеш повече от тия дето с това си вадят хляба.
А за окачването се хванах. щото нещо леко притропва, вероятно биелетка.
Колата е на 71 000 км.
Обаче другото което ме тормози, е вибрация на двигателя при ниски обороти, която се предава и на волана.
Никак не ми изглежда нормално за такъв клас автомобил, с шестцилиндров двигател да има такава вибрация.
Но нямам база за сравнение, защото не съм се качвал на друг такъв.
По принцип съм перфекционист и не обичам нещо да не ми е в ред по колите, камо ли да тропа, скърца или вибрира.
Молбата ми към вас е, ако има някой от Варна с такъв автомобил, да се уговорим за едно кръгче, за да знам дали да почвам да ровя за решение.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009

Re: Още един нов собственик нa RX 450H

Мнениеот Tin4ou » 07 авг 2016, 01:00

Здравей и честито за придобивката! Дано само хубави моменти имаш с нея.

Днес тествах един екземпляр от 2009г. на 110 000км, защото и аз се оглеждам за смяна на автомобила и на въпроса ти да ти кажа, че нямаше никакви вибрации във волана, нито при тръгване, нито при ниски или високи обороти. Колата беше без активно окачване и ми се стори, че вози доста твърдо. Другото неприятно първо впечатление беше хидравликата на волана. Трябва да доста по мека според мен, имайки предвид класа на автомобила.

Иначе средния разход за последните 5000км беше 8.5, но като я покараш по мъжката видях, че отива на 10 за времето за което я тествах. Така, че може и да ти е наред всичко там при теб.
Изображение

Joro_VN

Мнениеот Joro_VN » 07 авг 2016, 11:02

Благодаря за пожеланията.
Значи имам проблем с някой тампон на двигателя или изпускателната система.
А волана няма хидравлика, с електрическо усилване е. Ако е тежък, нещо с електриката му не е в ред.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 07 авг 2016, 15:24

щом е електрически най вероятно не му достига ток,поне такъв проблем наблюдавах на едно пежо 407,иначе за тресенето може да е от тампон/и на двигатела

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 08 авг 2016, 12:00

Аз знам, че е с електрически усилвател, защото имах преди CT200h, който е от същата генерация и доста неща вътре са идентични. Въпреки всичко си помислих, че това за волана може да е нормално, защото все пак джипа е над 2 тона и все пак трябва да се усеща пътя малко или много. Но явно не е нормално.
Изображение

Joro_VN

Мнениеот Joro_VN » 01 сеп 2016, 18:29

Здравейте,
Реших проблемите споменати в първия пост.
Потропването отпред се оказа от амортисьорите, смених ги, сега не гъква нищо. А бяха изтекли и двата.
Вибрацията и бученето се оказаха от камъче, заседнало между задния тампон на двигателя и конзолата. Струваше ми 108 лв. Толкова ме таксуваха в сервиза за 3 часа работа включваща чесане по врата, бутване тук там, и сваляне на тампона, при което камъчето изпаднало. Аз съм доволен, защото сега колата се държи така както трябва и ми е удоволствие да я карам.

Потребителски аватар
boyanmt
Регистриран: 09 декемрви 2017

Мнениеот boyanmt » 10 дек 2017, 15:22

Привет!На мене ми предстои покупка на RX450h,и бих желал да питам,има ли някакво подобрение в мотора,в сравнение с модела от 2010-2013 и този от 2016-2017(говоря за 3,5V6 бензин)
Друго, което много ме интересува е,как се държи автомобила на сняг?Пишат за e-four AWD,ама този електродвигател отзад дава ли достатъчна мощност за преодолявате на средна пряспа(20-30см)?
TOYOTA Rav 4 Hybrid,197hp,e-CVT,2018

loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 10 дек 2017, 20:51

Абе точно за 20-30 см си е ОК, поне до колкото мога да съдя от RX400h. Стига да не правиш някакви подвизи, не мисля, че ще закъсаш зимата, ако не излизаш от пътя много.

Потребителски аватар
boyanmt

Мнениеот boyanmt » 10 дек 2017, 23:08

Мерси за отзива! Дават клирънс от 21см...,та за това питах.Иначе AWD добре ли се държи?

loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Мнениеот loxs » 10 дек 2017, 23:19

Не очаквай да е субару или ауди. Но е по-добре от 2WD :). И колата си е височка, определено не засядам по корем както засядах с предишното ми ауди (quattro). Като цяло, смятам че зимните качества на колата са напълно достатъчни поне за моите нужди. Но ако го сравняваш с нещо като Toyota Land Cruiser или друг "истински" джип с блокажи на диференциали, бавни предавки и т.н. - няма нищо общо. За сметна на това се отплаща многократно с ниския си разход на гориво.
Като цяло е супер оптимална семейна кола. Може би най-добрата комбинация от качества. Не мога да си представя по-добър компромис между всичко, ако искаш да имаш само 1 кола. Разбира се, ако имаш една зимна и една лятна, не бих взел тази, а за зимна (и офроуд приключения) бих предпочел Land Cruiser.

Потребителски аватар
boyanmt

Мнениеот boyanmt » 10 дек 2017, 23:31

Да,прав си!Решили сме да сменяме возилото,не защото предното ни предава,напротив,много читава,и който я купи,ще ме споменава.Понеже много пътуваме ,къде в Бг,къде в чужбина,и четох че EU забраняват дизелите. Другото което ме привлече,беше комфорта на возене..безшумност,дори и ДВГ да работи,както и перфектния интереор. Дали ще може да тегли ремарке с лодка...общо към 1000кг?

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 13 дек 2017, 17:50

Мисля че четох някъде, че максималното позволено натоварване на теглича (ако има такъв) е 2000кг. (за RX400h)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 15 дек 2017, 08:08

1000кг ще ги тегли и без колела на ремаркето :wink:
Изображение

Анастас Анастасов
Регистриран: 16 декемрви 2017

Мнениеот Анастас Анастасов » 16 дек 2017, 15:45

Здравейте и аз съм собственик на rx450h от 2013 с ниво премиер и въздушно окачване. Незнам дали имам прекалено високи очаквания към колата но возията ми се струва доста твърда...колата е изцяло диагностицирана и проверена, но предното окачване ми идва прекалено шумно...не казвам че тропа но има нещо като леко топуртене или ромолене определено идващо от окачването...най интересен е факта , че при дъжд когато се намокри всички шумове определено изчезват...странна работа!

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 16 дек 2017, 19:08

Добре дошъл.
Замислете се кои компоненти като се намокрят променят акустичния си профил.
Давам жокер - не е метал.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”