За задните дискове на RX400h

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 22 авг 2017, 21:26

Здравейте отново!

Идва време да сменям предните дискове (имат ръб), но може би ще се наложи да сменя и задните.

Те бяха ръждясали почти целите още като купих колата. Накладките почти не докосват диска, макар че той няма ръб. Според предния собственик, това е проблем с който той се е борил през цялото време откак е купил колата от TM Auto. Там вдигали ръце, а той правил всякакви магии, включително я водил да стържат ръждата в Дунев. Разбира се, пробвал и да ги смени, нищо не помагало, все ръждясвали.

Та имам няколко въпроса:

1. При вас какво е положението?
2. Какво мислите може да се направи по въпроса?
3. Мислите ли, че е опасно да продължавам да ги карам така?

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 22 авг 2017, 23:43

Наистина е често срещано и не само при Рх,препоръчително е да се направи едно почистване и раздвижване на водачи,съпорти.
Смяната е последно решение.

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 23 авг 2017, 00:08

Благодаря! "Не само при RX", но все пак хибридни модели? Или и при другите?
Обяснението на предния собственик беше, че заради регенеративната спирачка на задния мост, която се ползва много агресивно, колата почти никога не се и опитва да пуска накладки там. Не знам до колко е вярно... има някаква логика.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 23 авг 2017, 09:31

Здравей!
Проблеми със спирачните апарати имам откакто съм го взел! (ако може да се каже "проблем" или резултатот лоша потдръжка от моя страна)
Първата година смених предни накладки и дискове, раздвижих и смазах водачите....имаха нужда (задните не ги пипах и голяма грешка)
Втората година им обърнах по- голямо внимание (на задните) и....има и снимки!!!! Предните по подразбиране не им обърнах внимание.
Третата година...демек преди месец...реших да сменя уплътненията на спитачните апарати и спирачната течност! Резултатите бяха: Криви водачи на предните апарати :? :?: :!: , запекло буталце заради скъсан маншон :? , дори и след профилактика преди една година имаше блокирал водач на заден апарат (но лесно се раздвижи) :mrgreen:

Регенеративната спирачка....ако я ползваш от педала е в съотношение 60-40% ел. спрямо механична! Със намаляване на скороста до 0, ел. става 0% при <10км/ч а механичната 100%. Колкото и да ти се иска електрониката също си има ограничения за регенеративните спирачки и колкото по-силно натискаш педала .... толкова това съотночение се изменя в полза на механичните! Задният мост ...да предимно се ползва при твгване и спиране, но чак пък "агресивно". (това с процентите е "на око", признавам си, но съм близо до стойностите....предполагам)
Изображение
Изображение

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 23 авг 2017, 10:38

При мен задните дискове са чисти, няма ръжда, т.е. очевидно спира и с тях. Когато я купих смених предни дискове и накладки, но за задните ми казаха, че са добре и препоръчаха да сменя и тях на по-късен етап.

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 23 авг 2017, 12:40

Ето какво е положението при мен:

IMG_0833.JPG
IMG_0832.JPG
IMG_0831.JPG

Апаратите изглеждат доста добре, но дисковете, както (надявам се) се вижда, почти не се докосват от накладките. Изглеждат сякаш колата не е карана от няколко месеца.
От това което казвате (и от снимките на ivalincho), при мен положението определено не е "нормално". Май ще сменям дисковете, освен ако не дадете добра идея за сервиз в София, където биха могли да дадат компетентно мнение по въпроса.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 23 авг 2017, 16:11

Не работят апаратите!!!!
Моите са лъскави!!! Дори бяха когато открих запеклият водач! Провери си буталата на спирачните апарати ...даже смени уплътненията и маншоните.
Изображение
Изображение
Изображение

petro
Регистриран: 15 юли 2015
Автомобил: RX 300

Мнениеот petro » 23 авг 2017, 16:27

Не е лошо да се проверят и спирачните маркучи.

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 10 ное 2017, 16:50

Това нещо прерастна в най-голямата история, която ми се е случвала с кола изобщо :D

Благодарение на един куп недоразумения с доставчици, научих един много важен урок. Деца, винаги си поръчвайте частите от Lio. Не правете грешката някой да ви излъже, че ще ви ги достави "за пет дена"... трайте си и си ги чакайте от Лио 2 седмици, или поне поръчайте примерно от http://amayama.com или нещо такова...

Та, в началото на миналия месец си оставих колата при майстора да ми смени предни и задни дискове, накладки и гумички (бях си ги поръчал предварително от Лио). На другия ден той ми се обади и ми каза, че задните спирачни апарати са много запекли - ще пробва да ги разтваря с някакви течности, но изгледите не са добри и като нищо може да се счупят. Аз му давам зелена светлина да чупи ако трябва. Разбира се, държачите и на двата задни апарата се чупят. Каталожен номер: 47821-48050
Разбира се, последва въпрос... "какво правим сега?" :D

Аз, знаейки, че Лио доставя за 2 седмици, го питам (майстора) дали може да ги поръча от другаде, на по-висока цена с по-бърза доставка. Той казва, че има някакви типове дето доставят за 5 работни дни и аз се съгласявам. След 5 работни дни разбираме, че то не били 5 работни дни, ами защото трябвало да се доставят от Япония, щели да ги доставят за 13 дни. Чакаме общо 13 работни дни и разбира се пак не идват. Вдигам скандал и ония в крайна сметка успяват (някъде около 15тия работен ден) да доставят 1 бройка :D. За щастие междувременно бях успял да намеря части на старо като резервен вариант, та взехме още 1 бройка така.

Освен това сменихме и всички водачи на задните апарати.

Хубавото е, че сега си имам брутално яки спирачки. Направо не мога да позная колата. Определено преди съм нямал спирачки изобщо на задния мост.

Съветът ми към всички... ако ви ръждясват задните дискове, не отлагайте решението на проблема, че да не ви се налага да сменяте почти целите спирачни апарати.
Последна промяна от loxs на 10 ное 2017, 17:22, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 10 ное 2017, 17:18

Платените уроци на живота са най-добре научените. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 13 ное 2017, 07:34

loxs написа:
Съветът ми към всички... ако ви ръждясват задните дискове, не отлагайте решението на проблема, че да не ви се налага да сменяте почти целите спирачни апарати.

Незнам, но при мен и без да ръждясват дисковете, при профилактика, два пъти я разглабям и двата пъти намирах проблеми! Така че "ръждясването" се получава, чак когато ще се троши нещо при разглабването. От друга страна сега втори ден седи пред блока...следобяд ще я раздвижа...и четирите диска са ми "ръждясали"!!! Вервай ми няма да седна да я "троша"!!! :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Изображение
Изображение

Hybrid1
Регистриран: 24 януари 2014

Мнениеот Hybrid1 » 28 ное 2017, 10:01

Аз задни дискове и накладки на моя RX400 смених веднага след като си го взех. 3 години по-късно положението е същото - ръжда и запек.

Потребителски аватар
boyanmt
Регистриран: 09 декемрви 2017
Автомобил: RX 450h

Мнениеот boyanmt » 10 дек 2017, 16:06

Щом е ръждясало.....очевадно е че си нямал задни сирачки! А ръчна спирачка? Четейки статусите,започвам да се плаша...нови коли...проблеми със спирачки.....а инак Lexus? Имам още месец и половина да реша дали да купувам или не....!?
7 години карам немски народен автомобил,ама още съм с оригиналните накладки....и не съм чувал за такива проблеми.
TOYOTA Rav 4 Hybrid,197hp,e-CVT,2018

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 10 дек 2017, 23:09

По-лошо беше. От едната страна съм имал перманентно зацепена спирачка. Ръчната бачкаше криво-ляво.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 13 дек 2017, 17:38

Извинявам се, но сме на темата, да отперя един въпрос!
Как ще "диагностицирате следното?
Бях на преглед преди седмица.
Предните спирачки са "супер".
Задните с разлика между ляво и дясно с разлика, на "ръба" на нормата!
Ръчната....със същата стойност на разликата в усилията между ляво и дясно!
Идеи, предложения!
Изображение
Изображение

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”