Лагери на колелата RX второ поколение

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 15 мар 2018, 10:21

Вече от доста месеци насам карам и слушам и определено имам виещи/скърцащи лагери на колелата и отпред и отзад.
Четейки западните форуми, това е известен проблем на този модел и особено отзад е голям рев при мен :D

И поради факта, че има множество най-различни шумове при различни скорости, мисля да се пробвам да сменя всички лагери и на четирите колела.
Предните вече ги поръчах от Лио по 92 лева бройката, обаче се оказа, че задните вървят с главини и струват по почти 300 лева на колело.

Въпросът е дали има афтърмаркет решение с избиване на стария лагер и слагане на някакъв друг и дали си струва риска и парите?

И като цяло, бих се радвал да споделите опит по въпроса.

На линия
a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 15 мар 2018, 10:39

Виж тук:
https://kanex.bg/shop/avtochasti/p/lage ... %E0+%EE%F1

Edit: Ползвам този сайт за сверяване на часовника относно възможности и цени, не че е меродавен, но ми е удобен :)
Заслужава си да се провери и по autodoc, avtochastite online и прочее сайтове - изглежда като да има non-OEM решения, по-евтини.

Успех и споделяй развитие по въпроса! 8) :)

Edit 2: Лагер комплект с главина за моята Каптива е 480лв. Цена около 300лв за OEM на Lexus не ми се струва скъпо, може би си заслужава.
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”