Втори Lexus RX у дома, RX 350 2008

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 31 мар 2018, 11:03

Сдобих се с ето това:
lexus-rx-350-mit-ahk-und-winterrad-3199598966.jpg
IMG_2628.JPG
IMG_2630.JPG
IMG_2631.JPG
IMG_2632.JPG
IMG_2634.JPG

Процесът протече ето така:
1. Свързах се с pepur за поръчка и доставка на автомобил при избор от: Lexus RX 350 2008; Volvo XC60 2009; Subaru Outback H6 MK4/MK3; Subaru Tribeca facelift (2009+);
2. Уточних бюджет и срок;
3. Създадох тема тук и, в следствие на безценната информация под формата на споделен опит, редуцирах избора до Lexus RX 350 2008+ без промяна в бюджета;
4. Оставих човека да си работи по поръчката с ангажимента да не купувам друга кола в рамките на уговорения срок;
5. Продължих да ровя из сайтовете, за да се информирам и образовам;
6. Попаднах на тази кола и препратих линк към обявата на pepur;
7. Той направи необходимите проучвания за конкретния автомобил, увери ме в състоянието му и се съгласихме "да действа";

Самата покупка и доставка протекоха ето така:
1. Уточних с pepur приблизителна крайна цена на доставена кола до дестинация по мой избор в състояние "готова за рeгистрация". Под "приблизителна" имам предвид +/- 100 лева, без включени комисиона за услугата и ГО (задължителна за придвижването на автомобила от точката на доставка в България до предпочитаното място за предаване на мен);
2. От момента на моето "ок, пазаруваме" нататък аз не съм имал никакъв ангажимент към сделката освен да осигуря уговорената сума;
3. Ден преди вземането на автомобила от продавача преведох на pepur сума, достатъчна за капаро и разходи по транспорт;
4. Ден преди срещата за предаване на мен уточнихме по телефона комисиона за услугата по доставка;
5. Срещнахме се, огледах возилото, доразплатихме се и... готово. После - в КАТ;

Впечатления от колата:
- по думите на pepur и по думите на моя механик в Пловдив, по колата не се вижда абсолютно нищо, което да не е добре!
- по дяволите, много е красива, ама много :!: :D Цветът е страхотен, джантите са... изключителни!!
IMG_2637.JPG
IMG_2640.JPG
IMG_2642.JPG
IMG_2645.JPG
IMG_2646.JPG

- изключително запазен салон, просто е като нова!
Unknown1.jpg
Unknown2.jpg
Unknown3.jpg
Unknown4.jpg

- пушено е вътре, така че, като пусна вентилатор, навлиза миризма. Обаче е готина - на хубав тютюн&коняк, не са пушени болкуци :lol:
- съвсем дребни козметични забележки по екстериора, просто са незабележими - освен една точка ръжда на предния капак (от камъче) и ударен спойлер над задното стъкло, нескопосано закърпен :mrgreen:
IMG_2644.JPG

- по динамика е различна от 400h - на старта е чувствително по-рязка/по-бърза, но при висока скорост набира по-бавно за изпреварване. Отдавам го на скоростната кутия, която е "обикновена" АСК, а не електрическа CVT (както е при хибрида);
- по икономия е... различна :) Ограничените ми впечатления са за чувствително по-нисък разход при магистрално шофиране (10-11л/100км срещу 12.5-13.3л/100км при хибрида) и чувствително по-висок при градско и смесено извънградско шофиране (13.4-15.3 при чисто градско шофиране срещу 11.1-12.4 при хибрида);
- достатъчно обезшумена, достатъчно комфортна. Луксът и комфортът вътре са като на RX 400h, и не е по-шумна от него;
- двигателят, при старт на светофар, издава прекрасен звук! :shock: 8).

Впечатления от pepur и качеството на услугата:
- бърз и ентусиазиран :mrgreen: В понеделник колата се взе от продавача в Швейцария, в сряда акостира в Плевен :!:
- не е особено подробен при разясняването на състоянието, просто трябва да си питаш :lol:
- точен и коректен - всяка подробност по сделката е такава, каквато е казал - няма изненади, няма промени :idea:
- като каже "машината е много добре", значи машината е наистина много добре - без "ама това се оправя лесно", "ами то това не е голям проблем" и подобни. Когато не е сигурен, казва "не съм сигурен в колата, предпочитам да те предпазя от нея" и това е - ако държиш, все пак, не знам дали би се навил да я внесе :?:
- издава колата измита и лъсната, така че да е приятна за каране веднага;
- купувам втора кола от него и не съжалявам. Препоръчвам да се обръщате именно към Петър за внос на автомобили, за да ви е лесно, бързо и безболезнено. Логистиката с него е перфектна :idea:

Вчера оставих колата при Васко (препоръчвам пловдивчани да се обръщат към него по всякакви въпроси, свързани с ремонт и поддръжка на всякакви автомобили - в Пловдив това е човекът за всичко без ламарини) за детайлно проучване и обслужване. Изчезваме за 10 дена, така че ще има време за преглед на всяка бурмичка :D Ще се измиват напълно скоростни кутии, диференциали и климатици. Ако не изскочи някакъв скрит проблем, щателна поддръжка и освежаване ще са единствените неща за правене.

Благодаря на drukman и Akima за окуражаването и информацията, спомогнали много за осъществяването на моята сделка!

Светли и весели празници на всички :D 8)
Прикачени файлове
lexus-rx-350-mit-ahk-und-winterrad-3108122285.jpg
lexus-rx-350-mit-ahk-und-winterrad-3164909697.jpg
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

stanleybg
Регистриран: 27 февруари 2016
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот stanleybg » 13 юни 2018, 18:35

Кой е по приятен за каране ? Хибрида ми излгежда не толкова защото е CVT кутия и не сменя скорости.Но как ти се струва като удоволствие от шофирането.Нали хибирите имаха и някакво странно поведение на волана при рязко изпреварване ?

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 13 юни 2018, 19:24

При всички положения, e-CVT кутията на 400h ми харесва повече - без значение дали в града или извън.
Ръчният режим на 350 си има предимства, както и истинското му 4х4. За повече инфо: viewtopic.php?f=41&t=9531
stanleybg написа:Source of the post хибирите имаха и някакво странно поведение на волана

Да. Отговорих в другата тема: viewtopic.php?f=14&t=9499

В общи линии: ако ще се кара само по асфалт - 400h; ако ще се ходи по къра - 350.

Успех и късмет с избора!
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

stanleybg
Регистриран: 27 февруари 2016
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот stanleybg » 13 юни 2018, 19:47

Благодаря :) Рядко се среща някой да има и двата вкъщи :D

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”