Грешка P0AA6

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Hybrid1
Регистриран: 24 януари 2014
Автомобил: RX 400h 4WD

Грешка P0AA6

Мнениеот Hybrid1 » 16 юли 2018, 22:48

Последните месеци големи главоболия с моя RX400h, но ще постна повече като имам време. Тук набързо ще опиша драмата с въпросната грешка комбо с чек енджин. Карам си значи към пит стоп ауто за рутинна настройка на датчика за позиция на волана и на един завой - check hybrid system и дискотека на таблото. Без да я гася продължавам напред, но в пит стоп ауто успяха само да обучат волана, въпросната грешка P0AA6 излиза заедно с грешка 526 веднага щом колата даде на контакт и няма палене. С 300 зора пит стоп успяват да ресетнат и да запалят, но check hybrid system си свети. Викат, ние сме дотук
Давам газ към ТМ Ауто на Цариградско и понеже знам, че ще ми кажат "ела след 3 месеца", гася колата на паркинга и влизам да записвам час. След това, разбира се, няма палене и момчетата се принудиха да я вземат. След няколко дена (първоначалната дата беше 20 Юли) ми се обадиха, че батерията е наводнена и това е предизвикало грешката, която всъщност чете "нарушена изолация на батерията". Подсушават ми батерията чистят всички грешки, но от досегашното разколачване, общо взето пластмасите над резервната гума и капачките на стоповете, не може да се установи точно откъде тече - пращат ме ако искам към ТМ ауто - запад, те само правели тенекии. Благодарих им, но за 85лв/час може някой друг да сваля тапицерия.
Моят тенекиджия обаче е на море до края на месеца и така се паркирах на сухо и чакам. Междувременно разцъках въпросната грешка в интернет и се оказа, че това било относително често явление - най-вероятно дизайнерска фрешка на снадката на купето и багажника. Така че съветвам всички собственици (особено 2006 и 2007 година) след следващата автомивка да разглобите най-външните пластмаси и да погледнете за следи от вода. Няма смисъл да махате седалките - водата първо се събира в багажника и от там при спирачка прелива при батериите. Интересното е, че аз по друг повод ги разглабях преди няма и месец и не забелязах нищо подобно на вода, но в момента тече като издънена.
Съжалявам, че така малко разказвателно поствам, колата не ми е под ръка и нямам снимков материал. Като я разфасова малко майстора, ще кача и снимки.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Грешка P0AA6

Мнениеот pepur » 17 юли 2018, 00:28

Един друг доста ”овлажнен” :) съфорумник ще помогне много,само да има време след началото на един друг проект :) .

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Грешка P0AA6

Мнениеот loxs » 17 юли 2018, 00:31

Нищо не разбрах. Къде в багажника влиза вода? Кои кори да махнем за да проверим?

Hybrid1

Грешка P0AA6

Мнениеот Hybrid1 » 17 юли 2018, 07:19

Трябва да махнете тапицираните капаци от пода на багажника (мисля, че може да стане и само ако се махнат двата малки, които се отварят с копче) и после пластмасовите кутии под тях. Това ще разкрие гледка към дъното на багажника - трябва да видите дали има следи от вода
bagajnik.jpg
bagajnik.jpg (5.91 KБ) Видяна 1230 пъти

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Грешка P0AA6

Мнениеот ivalin4o » 18 юли 2018, 06:21

И да ги махне.....кво ще види! Грешката е за нарушена изолация по високоволтовата верига.
при мен бе заради вода във "КУТИЯТА на БАТЕРИИТЕ". В багажника няма високоволтови кабели. Сваля се задната седалка и отхлупваш кутията.....Да го прави "запознат със тока", или поне с ПБРЕУ!!!
Capture.jpg

Моята P0AA6

Ако е вода от багажника.....доста ще трябва да се е насъбрала за да прехвърли до отсека с батериите!
Относно капаците на багажника.....първо двата болта на пантите на големият капак (за инструментите). После по два болта на всяка панта на малките капаци! Пластмасовите корита на инструментите,страничните (внимавай със щипките ) и дъното се вижда. Само че ако има достатъчно вода в багажника за да прехърли до батериите.....ще се вижда на дъното на дълбоките странични джобове. Ако няма вода при батериите....става сложно! Общо взето това е грешка която показва "късо" между "+" или "-" към корпус. Значи линията от батериите и инвертора!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Грешка P0AA6

Мнениеот ivalin4o » 18 юли 2018, 07:13

P.S. В допълнение....за да я подкараш в това положение....откачваш акумулатора за 5мин., закачваш пак, палиш и не гасиш до следващата спирка. Колата може да се движи и така, временно разбира се, но няма да използва батерията.....остава изолирана! Относно пропуските....така и не открих от къде тече! Съмненията че може да е от около стоповете или от отворите на гредите за багажника, не се оправдаха!
Изображение
Изображение

Hybrid1

Грешка P0AA6

Мнениеот Hybrid1 » 20 юли 2018, 17:41

ivalin4o написа:И да ги махне.....кво ще види! Грешката е за нарушена изолация по високоволтовата верига.
при мен бе заради вода във "КУТИЯТА на БАТЕРИИТЕ". В багажника няма високоволтови кабели. Сваля се задната седалка и отхлупваш кутията.....Да го прави "запознат със тока", или поне с ПБРЕУ!!!Capture.jpg
Моята P0AA6

Ако е вода от багажника.....доста ще трябва да се е насъбрала за да прехвърли до отсека с батериите!
Относно капаците на багажника.....първо двата болта на пантите на големият капак (за инструментите). После по два болта на всяка панта на малките капаци! Пластмасовите корита на инструментите,страничните (внимавай със щипките ) и дъното се вижда. Само че ако има достатъчно вода в багажника за да прехърли до батериите.....ще се вижда на дъното на дълбоките странични джобове. Ако няма вода при батериите....става сложно! Общо взето това е грешка която показва "късо" между "+" или "-" към корпус. Значи линията от батериите и инвертора!

В моя случай при пръскане с пароструйка по дъното на багажника се появяват вадички с вода. Явно се е натрупала и при спирачка се е прехвърлила при батериите. Идеята на махането на капаците след автомивка или дъжд е да се види дали през багажника влиза вода. Тя може да влиза от много места но като че ли багажникът е най-вероятно.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Грешка P0AA6

Мнениеот ivalin4o » 20 юли 2018, 19:04

И при мен по дъното на багажника се натрупва вода след дъжд.....има следи и една такава "следичка" я изкара от строя временно (и акъла ми естественно), но не водата от багажника ти отива към батериите....по-скоро обратното да стане! Багажника е доста по- ниско и с праг от към отсека с батериите. Ако нивото на вода в багажника достигне това положение, че да прехвърли при батериите....ще го усетиш много по рано на дъното на страничните джобове или ще ти "иде по ангелите" BCU (Brake control unit). Тои се намира от страната в багажника и водата първом при него ще иде преди да прехвърли при батериите! Навигацията също ще пострада! Мисълта ми е такава че ако ти тече и ти пълни отсека с батериите, то тече от онази страна и ти е запушен дренажният отвор на тапата под батериите (не са херметично затворени). В този ред на мисли....имаш два теча...един в багажника, като мен и един по-в средата на купето....някъде точно зад задните врати!
Изображение
Изображение

Hybrid1

Грешка P0AA6

Мнениеот Hybrid1 » 17 сеп 2018, 10:58

Ето и ъпдейт с причината за грешката. Оказа се, че при един лек удара на заден е засегната клапата против налягане в багажника. След ремонта в "доверен" сервиз е заклепана криво ляво и при дъждове и автомивки става мазало. Имам и видео, но не мога да го ъплоудна.
Тенекиджията ми доста си поигра, за да я закрепи, защото в последствие се появиха и други леки пробойни. С две думи, при всякакви ремонти по тялото, при които са ползвани рапидки и тем подобни неоригинални крепежи се появават подобни проблеми.
Прикачени файлове
20180809_112650[1].jpg
20180809_112702[1].jpg

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Грешка P0AA6

Мнениеот Akima » 17 сеп 2018, 11:45

Дайте рама - по нея ще ви дам номер на новата ви клапа.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Hybrid1

Грешка P0AA6

Мнениеот Hybrid1 » 18 сеп 2018, 18:12

Засега е уплътнена клапата няма да я сменям. Самата клапа не е повредена, просто ламарината, в която се вгражда не е изправена добре. благодаря все пак

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”