Хибридна дилема

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
verilci
Регистриран: 07 юли 2016
Автомобил: GS 300 AWD

Хибридна дилема

Мнениеот verilci » 20 юли 2018, 18:55

Здравейте, започвам да се оглеждам за нов Лекс. Сега съм с GS300 2002, но нещо са ми влезли в главата тия хибриди. Първата ми опция ще е GS450h, но напоследък започна да ми се върти в главата и RX400h. Знам, че няма как да сравняваме лимузина с джип (макар че доколкото четох по-скоро трябва да го наричаме кола :lol: ), така че няма да влизаме в дилемата дали седан или джип, но все пак имам някои въпроси:

1. Вървенето - предполагам гс ще върви значително повечко, но rx справя ли се :wink: Предполагам ще дърпа повечко от сегашния ми гс300.. предполагам ще съм доволен след сегашния
И освен това извънградско - джип е уж ама спокойно ли си джиткаш с 160-180 като с GS или по-скоро не е за него.

2. 4х4 - постоянно ли е включено? Като джип много ли е зле положението (малко даже съм учуден предвид, че Тойота са го правили)?

За батериите и разхода няма да питам, че доста изписано гледам има.
На GS бих се изкефил повечко, но и RX ми се струва не лошо предвид това, че зимата никога не чистят улицата, на която съм в София и малко на магия излизам като понатрупа :mrgreen:

Благодаря :wink:

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

Хибридна дилема

Мнениеот ivalin4o » 20 юли 2018, 19:36

Ами да се опитам да ти отговоря относно RX.

Не мога да го сравня с GS, но ускорение за по малко от 8 сек/100км. Около 20-25 до 200 и спира на 220! Той че може....може ама на мен лично над 160 не ми е конфортно...не ме разбирай погрешно, не ги усещаш ама са си 160 с двойно по- висока машина! 4х4 да ама не баш (ако може да се нарече 4х4, за мен си е eAWD)! Имаш ги до 10-15 км/ч... докато тръгнеш...или после ако се наложи и ти нямаш контрол върху това (но пък като настъпиш помагат и задните....не са толкова слаби колкото ги изкарват!). През останалото време си е кола с предно! Доколко е 4х4.....водили сме го и тоя разговор.....отпред отворен диференциал.....отзад тоже....по средата е с неведомата логика на инвертора и хибридният компютър!Toyota са го правили, но технологията и контрола нямат аналог при други AWD машини! Аз лично съм доволен при зимни условия...пасва ми на начина ми на мислене!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
verilci
Регистриран: 07 юли 2016
Автомобил: GS 300 AWD

Хибридна дилема

Мнениеот verilci » 22 юли 2018, 19:52

Благодаря за информацията! Най-вече зависи какво ще се намери читаво, и двете бих карал честно казано, но май по-скоро ще се насоча към GS. Пасва ми като тип кола и ми харесва колко спокойно и без напрежение се движи дори и при по-висока скорост (макар че карам предимно градско). Предполагам с новото поколение ще е още по-добре. Зимата, ако трябва ще се дърпаме :D
Предлагат ми и някакви Е класи от тези години, но поне с марката мисля, че ми е ясно, че няма да се сменя :) Ще пиша когато се сдобия с нещо. :wink:

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”