Нов щастлив собственик на запазен RX350

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Misho37
Регистриран: 26 септември 2018
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот Misho37 » 28 сеп 2018, 21:52

Здравейте на всички които притежават страхотните автомобили Лексус. И аз да кажа как се сдобих със страхотното возило, в началото се разходих до шоурума на Цариградско шосе и разгледах новите модели и проверих дали има нещо върнато от лизинг имаше 2 хибрида в Тойота, и тъй като се бях спрял на бензиновия двигател започнах търсене в mobile.de и autoscout24 и се оказа че в Европа след 2009 са само 15 такива и 4 в Швейцария. Държах колата да е с бял / бежов салон, и кръга от избора се намали още повече. Взех самолетен билет за Германия и реших да почна да обикалям обявите и да търся моят автомобил. След седмица обикаляне и гледане, на третата обява намерих го моят автомобил. Качих се заредих и се прибрах до София на ход +2к км. Впечатленията от RX350, 2009 до тук са страхотна тиха возия и куп екстри.
За да стане пълен кефа са необходими:
- нови стелки / съвет от къде ;
- сервиз масло филтри/от форума се свързах с Пит Стоп, благодаря за което ;
- евентуална смяна на предно стъкло, докато пътувах камъче от камион. Каското го писаха като пукнато, не става за ремонт долу в ъгъла в черната част. Ще ми се да го сменя ( налични подгрявания, head up, сензори за дъжд) В Кобра нямали / съвет от къде;
- ъпдейт на навигацията / много обяви във форума, ако може проверен източник.

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 29 сеп 2018, 10:58

За другите не мога да помогна, но съветът ми е да не ъпдейтваш (диска на) навигацията. Аз направих тази грешка и похабих едни пари за това, но в крайна сметка се оказа, че всеки (модерен) телефон е 1000 пъти по-добра навигация от фабричната на колата. Поръчай си една прилична стойка за телефона и се навигирай през телефона.

Аз съм с това: https://www.aliexpress.com/store/produc ... autifyAB=0

Пасва идеално на духалката от дясната страна на волана и по-малки телефони (аз съм с iPhone 7) стоят много стабилно на магнита. По-големите се случва да паднат, та може би е добре да потърсиш нещо друго ако си с такъв.

Ползвам го на високоговорител (неговия си) ако слушам радио или през bluetooth A2DP адаптера ми, ако искам едновременно да слушам и музика от телефона.

Честито и много безаварийни километри!

PS: Явно това е по-добър линк, че нещо са сменили инвентара в магазина на Алиекспрес: https://www.aliexpress.com/store/produc ... autifyAB=0

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 29 сеп 2018, 14:14

RX350 не е ли с 6-та генерация с HDD? Аз съм със същата и въпреки годините си, мисля че е доста приятна и лесна за работа. Трябва ти малко време да свикнеш с менютата, но след актуален ъпдейт, нямаше едно място, където да ме обърка, когато пътувах от Норвегия до България и обратно. Да не говорим за това, че упътването се визуализира и на хед ъп дисплея, което е безценно!
Все пак трябва да сме наясно, че не съществува навигация (освен гугъл може би), която може да избере най-точния и лесен и удобен път, когато зададеш маршрут София - Париж или Пловдив - Атина например. Винаги трябва да знаеш накъде си тръгнал и през къде ще минеш предварително.

Нови стелки на мен ми излязоха 220лв оригинални комплект, предполагам че в България цените са същите. Препоръчвам ги!

За навигацията пиши на Жоро от Варна, той ще ти свърши работа със сигурност, освен ако не решиш да си я направиш сам.
Изображение

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 29 сеп 2018, 21:06

О, вие говорите за следващия модел. Извинявам се, нямам експертиза по него.

Misho37
Регистриран: 26 септември 2018
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот Misho37 » 30 сеп 2018, 05:12

Благодаря на всички за отговорите. Не съм наясно коя генерация е дисплея, но ДА показва и предстоящите завои освен скоростта. Без грешка ме упътваше навигацията докато пътувах за България. Ще проверя из форума за по детайлна карта за региона, или както спомена колегата loxs, телефона също така е разумно решение.

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 30 сеп 2018, 18:07

Според мен е далеч по-разумно, защото примерно Waze предупреждава за катастрофи напред, прерутира те според трафика, често предупреждава за катаджии и т.н. Вече карам винаги на Waze, дори като знам пътя.

bronc
Регистриран: 17 януари 2018
Автомобил: Друга марка

Мнениеот bronc » 01 окт 2018, 09:37

За стъкло препоръчвам да звъннеш на тези момчета: http://www.sps-autoglass.bg/en/ Работят само с Pilkington, което е ОЕМ за доста марки коли. Сменял съм на друга кола (не Лексус) там и останах доволен.

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”