Отзив от работата на avtorenovacia.bg Пловдив

Как да поддържаме салона и външния вид

Модератор: Lexus

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 24 апр 2018, 22:10

Заведох моя 2008 Lexus RX 350 за почистване на светлосивия кожен салон.
Трябва да отбележа, че салонът беше в състояние буквално като ново - без протъркано, без видно замърсено, без набръчквания, камо ли напуквания или каквито и да било петна и грозотии. Тъй като предишният собственик е бил швейцарски пушльо, вътре си има миризма на пушено - всъщност не неприятно, а по-скоро миризма на тежкарски бар :) Реших да опитам да елиминирам миризмата напълно, затова и отидох (по препоръка) в Автореновация.
1. Нямат обявени цени. Дават цена на място... обаче преди да огледат автомобила изобщо :? - само казваш каква марка е и какъв тип (лека кола, SUV или прочее). На мен ми казаха 200 лева за почистване и подхранване.
2. Чак след това Георги слезе да огледа колата. Точно преди да слезем от офиса при колата, го предупредих, че основната ми мисъл е да елиминирам напълно аромата на цигарен дим - така че искам да изчистят и без друго перфектно-чистия салон по техния "професионален начин" и да подхранят кожата. След като влезе в колата и я огледа, ми каза "а, ама тя си е като нова, аз мислех, че вътре е пушено, та пушено... няма да е никакъв проблем".
3. ОК, разбрхме се кога да оставя колата (4 дена по-късно), разбрахме се и кога да си я взема (36 часа след оставяне) - добре, така и се случиха нещата.
4. Обадиха ми се, че е готова, след по-малко от 24 часа. Така и очаквах, защото по салона просто НЯМА какво толкова да се чисти - съвсем новичък и чистичък салон.
5. Като си я взех - както и очаквах - нямаше никаква видима промяна по цвета на кожения салон, нито по тавана. Кожата беше, наистина, станала някак по-мека и, без да си кривя душата, съм ОК с това - колко може, все пак, да се изчисти един чист салон?!
6. В багажника - тапицираните греди зад втория ред седалки не бяха пипнати - имаше петна (вероятно от пренасяне на гуми в багажника), гърбовете на втория ред седалки - не пипнати (същото), тапицерията по тавана в багажника - не пипната.
7. Сверих цените на car valeting в Англия, на най-скъпите им пакети, които включват и реновиране на дребни дефектчета освен пълното измиване и подхранване на кожата и тапицерията - ами межу 50 паунда и 85 паунда :!:

85 паунда са 190 лева. В Англия. С английски ставки за цена на труда на час.
На мястото на тези хлапета в Пловдив, ако аз вземах 200 лева на "чичкото с Лексуса, чийто салон е и без друго чист и перфектно запазен, та няма нужда от търкане", щях да се раздам от сърце - да го направя лъскав до изящество, без да се щадя! Щях да се погрижа да има УАУ-фактор.
Далеч съм от мисълта да вредя умишлено на един добър и качествен бизнес, но Автореновация не е това. Автореновация е просто още един маркетингов проект и нищичко повече - "ние сме най-добрите, ползваме най-извънземните магически препарати и по-добри от нас няма на света".

Не препоръчвам, няма и да повторя никога. Това не са група ентусиасти, които работят скъпо, но много старателно и качествено, а само поредните търсачи на бърза печалба не заради положен труд, а заради лъскав и функционален сайт и тонове модерен маркетингов запас от думи.

Не си заслужават в никакъв случай.

Edit:
Всичко на всичко, екипът в Пловдив се състои от двама - The avtorenovacia.bg man + секретарка в съвсем традиционния смисъл на думата - вдига телефона, отговаря за запитвания и записва часове, и нищо повече, не участва по никакъв начин в същинската работа по салоните. Когато отидох да си взема колата, ме посрещна само секретарката (с която младежът-автореновация, биг-босът, физическият автореноватор, се държа... отвратително по време на предварителната ни среща, като с втора ръка човек, "тъпа секретарка" - аз бих му извъртял един на нейно място) - човекът-фирма отсъстваше. Защо ли?! :?: Аз го отдавам на стандартната афтър-сейлс процедура "да няма с кого да поговориш по същество за свършената работа".
Възможно е да съм предубеден.
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015
Автомобил: IS 250

Мнениеот BLShark » 25 апр 2018, 10:14

Тези изиислици, които те предлагат като услуги за "реновиране" на кожата е голяма измислица. Цените им са близки до тези на автотапицера. Боядисване на волани, седалки е само замаскиране на проблема, а не решение!!

п.п. Колега коженият салон е екстра, но тя трябва да се поддържа така или иначе ако искаш да се запази и да не се скъса. Хидратирането и с лосион за кожа е задължително за мен. Хубаво е да се прави през 2-3 месеца. Купуваш си примерно на Turtle wax лосион за светъл/тъмен салон и с памучна кърпа нанасяш. Разходи - 12лв. ефекта сигурно ще е същият които тези мошенници са ви взели.
Последна промяна от BLShark на 25 апр 2018, 13:10, променено общо 1 път.

a_atanassoff

Мнениеот a_atanassoff » 25 апр 2018, 10:33

Напълно съм съгласен, BLShark. Аз обичам хубавите ми неща да са си хубави и не жаля средства. Също така ценя труда на хората и не се пазаря, когато купувам услуги, свързани с търпение и физически труд.
Точно както казвате, “реновация” си е жива измишльотина (очевидно дори самата дума е чуждица, целяща маркетинг ефект “звучи мно’о готино”). Аз платих сумата с надеждата положените труд и старание да си заслужават, но тц, йок :|
Нещо като да платиш за Amsoil масло, но да ти сипят кауфландско - пак ще смаже, пак ще работи, ама... meh.
Последна промяна от a_atanassoff на 05 юни 2018, 20:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018

Мнениеот Borime4kata » 04 май 2018, 10:50

Най-хубавото изчистване и поддържане на салона ще си го направите само и единствено вие! Нагледал съм се на "перфектни" автомивки.

a_atanassoff

Мнениеот a_atanassoff » 05 юни 2018, 20:34

Така, така... алабалистиката на "красивите и успешните" продължава с бясна сила:
Screen Shot 2018-06-05 at 20.28.56.png

"...ама то не е така, както го виждате и разбирате! То е друго - мноооого по-професионално и извършено от академици по по-професионално извършване на разни работи..."

Хип-хопа ми. Е много по-добър. От хип-хопа тьюи.

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015

Мнениеот BLShark » 06 юни 2018, 12:02

:D за 1400лв си вземам два салона от моргите и ще си ги сменям. Даже може да взема черен и светък спрямо настроението ми :D

Върни се в “Салон за красота”