Как колата ми да стане като нова вътре?

Как да поддържаме салона и външния вид

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
idzivkov
Регистриран: 02 април 2011
Автомобил: IS 250

Как колата ми да стане като нова вътре?

Мнениеот idzivkov » 19 авг 2011, 17:45

Здравейте Колеги,
Можете ли да ми препоръчате място, където да си закарам колата, където да ми почистят добре кожената тапицерия на седалките и мокета в купето. Не, че са нещо мръсни, но в колата има остатъчна миризма от предишния собственик, който е прекалявал с пушенето в колата и някак си все ми мирише в първите минути след като се кача. Неприятна работа. Също така ми се иска и едно почистване на климатичната система. Пробвах с разни спрейчета, но не мога да разбера или те не вършат работа или нещо остатъчната миризма на цигари нещо ме обърква.
Дайте някакви идеи, че срамота за марката... :?
Предварително Ви благодаря.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: Как колата ми да стане като нова вътре?

Мнениеот Bukmop » 19 авг 2011, 20:44

а от къде си?

Потребителски аватар
idzivkov

Мнениеот idzivkov » 20 авг 2011, 19:12

От София съм. Съжалявам, забравих да напиша :-)

Потребителски аватар
idzivkov

Мнениеот idzivkov » 22 авг 2011, 21:32

Някакви идеи, ...моля :roll:
Хайде колеги, ако имате някаква идея, която ще помогне, споделете.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 22 авг 2011, 21:43

аз досега винаги съм си прал салона в Силистра при едни познати. Но тук в София ми направи добро впечатление една автомивка която се намира на безнзиностанциа Газком зад Билата в Младост която е срещу Шел.
там доста добре и усърдно мият колите, като ги сравнявам с други мивки с цена над 25 лв., и там пичовете ми предложиха да ми изперат и подхранят салона. Предполагам ще се справят така добре както и с миенето.

Освен това съм чувал че в Русе има някъкъв пич който освен че пере много усърдно салона, а също така и го реставрира ако има драскотини, този занаят го е научил в САЩ където дълги години е правил това в специализирана фирма.

Потребителски аватар
idzivkov

Мнениеот idzivkov » 22 авг 2011, 22:01

За съжаление Русе и Силистра са ми малко далече...., но минавам покрай тази бензиностанция в Младост понякога и ще спра да се поинтересувам. Благодаря за предложението. Ще пиша какъв е резултата...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 22 авг 2011, 22:12

Георги Пенев се казва човека с продукти 1Z има обучени хора и в София мисля от него,пуснете през търсачката сухо пране с тази марка продукти,би трябвало да излезе нещо.Аз съм ги посещавал в Русе за да се интересувам от продуктите ,това което ми показаха е доста професионално.

Потребителски аватар
idzivkov

Мнениеот idzivkov » 22 авг 2011, 22:25

Това със сухото почистване звучи интересно. Колега, знаеш ли къде са в София? В в гугъл ми излезнаха няколко теми от фиат и шкода форумите, но без адрес, само телефон има.... май ще звъня да питам.
10x

pepur написа:Георги Пенев се казва човека с продукти 1Z има обучени хора и в София мисля от него,пуснете през търсачката сухо пране с тази марка продукти,би трябвало да излезе нещо.Аз съм ги посещавал в Русе за да се интересувам от продуктите ,това което ми показаха е доста професионално.

Потребителски аватар
idzivkov

Мнениеот idzivkov » 29 авг 2011, 20:18

Днес колата ми стана като нова!
Реших да изпробвам услугите на автомивката на Газком в Младост, където предложи Виктор. Много съм доволен от резултата! Смятах, че колата ми е била сравнително чиста и само миризмата на цигари е проблема, но се оказа, че греша. Сега салона ми е по-светло бежов, кожата изглежда страхотно, мокета е като нов, стелките са като току що разопаковани, тавана изглежда като на Лексуса в шоурума. Отвън също беше много старателно измита, не като на повечето автомивки - претупана.
Оставих колата сутринта и си я прибрах към 19:00. Вътре всичко беше изсъхнало, само беше леко влажен пода пред шофьорската седалка. Там беше мръсно и ми обясниха, че са го минавали два пъти.

Цената ми се стори леко височка :-) 118 лв. за всичко. Ще си призная, че не съм проверявал цените на други места, може да са същите, може да не са, но на мен ми се стори скъпичко, но хората там се постараха да ме убедят, че ще остана доволен и не ме излъгаха.

И накрая, качвам се щастлив и доволен в "новата" си кола, натискам бутона за палене и engine check и акумолатора останаха светнати след като двигателя запали. След 15 сек. мислене от моя страна защо така става, загасих двигателя и го запалих отново. Всичко си беше наред! Защо се получи така не разбрах, но се оправи!

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 29 авг 2011, 22:08

Първо честитио за новия изглед на салона ти,все пак доброто обслужване струва пари,така че се наслаждавай на ефекта и не мисли толкова за цената която си платил а за качеството :D ,на това което си получил :D :D .
Иначе за чек-а,може би докато са я чистили си оставил лампите в купето на DOOR,пък и те са слушали музика,може да е имало спад на напрежение в акумулатора докато не си запалил,и после всичко ок.На мен така пролетта не ми запали по същия начин(след дълго почистване)и трябваше да зареждам акумулатора.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 30 авг 2011, 00:58

120лв ми идат на нагорно за автомивка :?
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 30 авг 2011, 13:15

Както винаги Ael пак разбрал-недоразбрал, става върос за пране и освежаване на купето отвътре. Цената за София и за другите големи градове е напълно нормална дори ниска за качеството си. Виждал съм прани салони на коли за по 160-180 лв. които изглеждаха много зле от прането на въпросната автомивка. Там наистина се стараят пичовете, нормалното VIP миене е 24 лв. което е с 4-5 лв. повече от аналогично миене на друга висок клас мивкла но качеството е доста по добро.

Потребителски аватар
idzivkov

Мнениеот idzivkov » 30 авг 2011, 19:47

Door наистина беше натиснато. Сигурно е от това.
Освен това цената вече не ми звучи толкова зле :-) Заслужават си парите...

pepur написа:Първо честитио за новия изглед на салона ти,все пак доброто обслужване струва пари,така че се наслаждавай на ефекта и не мисли толкова за цената която си платил а за качеството :D ,на това което си получил :D :D .
Иначе за чек-а,може би докато са я чистили си оставил лампите в купето на DOOR,пък и те са слушали музика,може да е имало спад на напрежение в акумулатора докато не си запалил,и после всичко ок.На мен така пролетта не ми запали по същия начин(след дълго почистване)и трябваше да зареждам акумулатора.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 31 авг 2011, 11:22

Този път съм си разбрал много добре. Както искате си го наричайте - пране , миене ,чистене, подмиване .... Крайния резултат винаги връща 120лв за автомивка!

В крайна сметка обаче щом клиента е доволен значи цената няма значение.
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 31 авг 2011, 11:36

Тогава следа дург въпрос в Пловдив колко струва тази услуга.

Върни се в “Салон за красота”