Как колата ми да стане като нова вътре?

Как да поддържаме салона и външния вид

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Как колата ми да стане като нова вътре?

Мнениеот Tin4ou » 31 авг 2011, 12:05

60лв е прането на салона и тавана ,предполагам ако включиш стелки,мокет и освежаване ще дойде ~70лв с бакшиша. Колко качетвено ще е не мога да кажа, не съм прал кола никога до сега.

Като гледам като цяло в София са завишени цените щом вип мивката е около 24лв. Тук най скъпата мивка цената е около 12-14лв.
Изображение

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Регистриран: 06 декемрви 2010
Автомобил: Друга марка
Контакти:

Re: Как колата ми да стане като нова вътре?

Мнениеот exteriorcardetailing » 28 сеп 2011, 23:38

За почистване на кожен салон само по автомивките цените варират от 90 до 120 лв. в зависимост от препаратите им(за София става въпрос) и понеже и аз извършвам такива услуги цената е напълно нормална, при положение, че всичко е яко търкане на ръка с почистващ и друг инпрегниращ(подхранващ) препарат, може и такъв две в едно.Сумата дето е платил колегата 118 лв. за всичките неща е даже супер, така, че изобщо не се е минал.А за да запазиш салона чист(кожата по точно) си вземи на СОНАКС един препарат за кожа имат в черно шише 250 мл. за почистване и подхранване и си я чисти сам когато имаш време, поне 1 път на два месеца.С една хубава микрофибърна кърпа, слагаш на кърпата и разтриваш с голям натиск в кожата за да се разпънат порите и да се изчисти в дълбочина, аз съм много доволен от него и не е скъп за ефекта си към 14-16 лв. в зависимост къде го намериш ето линк как изглежда , най долу на страницата дето е Лосион за кожа http://senax.bg/index.php/index/fourthl ... /level4/61 , даже днес правих един салон с него две жълти кърпи с който трих станаха, черни, ама като си плаща човека :)
Автокозметични препарати
http://detailingstorebg.com/

loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 04 фев 2017, 14:25

Някой има ли актуална информация/препоръки за такива услуги? Въпросната автомивка в Младост последните години се смени няколко пъти и не знам какво е положението към момента.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015

Мнениеот Akima » 04 фев 2017, 16:08

Моля попълнете си локацията в профила.
Квартал Младост има в доста градове в РБ.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

loxs

Мнениеот loxs » 04 фев 2017, 16:29

Готово

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 04 фев 2017, 18:01

exteriorcardetailing написа:Source of the post най долу на страницата дето е Лосион за кожа http://senax.bg/index.php/index/fourthl ... /level4/61

За този "лосион" ли говорите:
http://www.senax.bg/eshop/product/145/l ... kozha.html

И ако мога попитам какво мислите за този спрей за кожа:
http://www.senax.bg/eshop/product/400/p ... -line.html
И по-точно какво е въздействието му върху перфорирана кожа с подгрев/отопление?
Благодаря предварително. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
pencho
Регистриран: 12 октомври 2016
Автомобил: IS 200

Мнениеот pencho » 04 фев 2017, 20:25

Здравей LOXS.
Не съм сигурен за правилата на форума и не искам да правя излишна реклама, но мога да препоръчам 1 автомивка в района на Овча купел. Пиши ми на лично и ще ти дам координати. Ако ми трябва качествено почистване, ходя там. За поддържащо ползвам продуктите на Meguiar's. Колата се пастира 1 път годишно след което през месец или ако не ме мързи по-често Ultimate quik wax. Кожата вътре я минавам с Gold class rich leather след автомивка.
Тези 2-те си ги взимам от 1 готин поляк от ибей (излизат най-евтино) и на него бих могъл да дам координати при желание.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared

loxs

Мнениеот loxs » 04 фев 2017, 21:34

Ами аз по-скоро искам конкретно това, което е заглавието на темата. Специфично третиране на кожа, пране на таван и мокет и т.н. И съм навит да дам 100-200 лева. Не търся "просто" автомивка.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 09 мар 2017, 08:51

Добър ден на всички колеги.
Интересно ми е как бихте подходили при залят с кафе/мляко с нес, ако трябва да съм точен/ перфориран кожен салон на IS200?
Разлях малко от въпросната субстанция върху пасажерската седалка - около 10-20мл максимум - като тук трябва да похваля японците - основно всичко изтече през разстоянието между седалката и облегалката и попадна на задната постелка - гумена в момента:
  1. Спрях и попих със сухи кърпички.
  2. Мокри кърпички и потеглих.
  3. Като пристигнах пред офиса - микрофибърна кърпа, напоена с малко вода.
  4. Ел.регулирането и подгрева работят - даже с отоплението я поизсуших, което не знам какво говори за акъла ми сутрин.

Смятам да я третирам с мляко за кожа като си свърша работата днес - и без това мина някой и друг месец от последната обработка.

Надявам се да се получи дискусия - интересни са ми вашите гледни точки.
Поздрави и благодаря на включилите се. 8)

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 09 мар 2017, 09:39

Ако кафето не е домашно приготвено то значи си го залял с негърска пот с добавка сухо мляко :) което не е толкова страшно,но пък ти си му помогнал за запечатката с подгрева :) известно време да се сяда само с тъмни дрехи по възможност черни,защото колкото и добре да си почистил,минимално количество все пак има под кожата навлезло през перфорацията и би се получила сконфузна ситуация на някой с бял панталон :) отгоре го забърши с мляко за кожа и си готов,но известно време особено ако пускаш подгрева ще ти намирисва на загоряло кафе :)

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 09 мар 2017, 10:07

sokolchev написа:Source of the post домашно приготвено

Домашно приготвено в термо чаша с капак от нежна женска ръчичка, незапозната с моя/вашия :wink: / стил на каране.
sokolchev написа:Source of the post тъмни дрехи

Бели панталони не нося и предпочитам да карам, седнал от ляво, но е може да повозя притежател на такива - за доброто на Лекса. :mrgreen:
sokolchev написа:Source of the post минимално количество все пак има под кожата навлезло през перфорацията

Това ме притеснява основно - да не замине някой реотан, че се ползва предимно от пасажерки - аз съм от Спарта... 8)
sokolchev написа:Source of the post отгоре го забърши с мляко за кожа и си готов

След обяд влажен парцал и после мляко за кожа на макс.
sokolchev написа:Source of the post но известно време особено ако пускаш подгрева ще ти намирисва на загоряло кафе

Хубаво е, че тук лятото дойде рано...

Благодаря и поздрави от морето. 8)

Потребителски аватар
pencho
Регистриран: 12 октомври 2016

Мнениеот pencho » 09 мар 2017, 19:37

Сода за хляб докато дръпне.
Изопропанол разреден с вода (някакъв препарат за кожа веднага след това).
Дестилиран оцет с вода.
Препарат за петна (спот)/прах за пране.
Някакъв специален препарат за почистване на кожа.
При всеки вариант 1-во тестваш на малък незабележим участък.

Аз бих пробвал със содата и след това препарат за почистване на кожа, ако действаш бързо, не би трябвало да е проблем.
Ако много ме издразни, 50/50 изопропанол с вода (https://chimspectar.com/%D0%BA%D0%B0%D1 ... %BE%D0%B3/) аз си го взимам от тези, че е най-евтин, намират се в Гео Милев.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 10 мар 2017, 10:44

Реотаните си имат "собствена опаковка", трябва да ги залееш обилно, за да успееш да ги убиеш.
Изображение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 11 мар 2017, 13:34

pencho написа:Source of the post Изопропанол

pencho написа:Source of the post взимам от тези, че е най-евтин, намират се в Гео Милев.

Не бих използвал изопропанол върху кожа, освен в краен случай, но иначе е идейно.
Аз пазарувам от:
http://radimex.eu/Изопропилов_алкохол_1000мл
Tin4ou написа:Source of the post Реотаните си имат "собствена опаковка", трябва да ги залееш обилно, за да успееш да ги убиеш.

И аз така разсъждавах.Засега работят.

А разлятото е почистено напълно по описания от мен начин в предишния ми пост.
Благодаря на всички включили се. 8)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 11 мар 2017, 15:13

Много скъп тоз магазин...
ето правилното място за ефтини химически реактиви
https://chimspectar.com/%D0%BC%D0%B0%D0 ... %BD%D0%B8/
Там изопропиловия алкохол е по 5.50 лв./литър