Двигателно масло за Лексус

(безплатни засега)

Модератор: Lexus

profi_bg
Регистриран: 16 юни 2010
Автомобил: Друга марка
Контакти:

Двигателно масло за Лексус

Мнениеот profi_bg » 16 юни 2010, 22:36

Здравейте колеги, за тези от вас на които предстои смяна на масло ще предложа на вниманието ви The First in Synthetics® - AMSOIL.
Ето един от техните продукти приложим за някои от моделите на Лексус.
15W-40 AME:
IS/200/300
SC430
ES350/330
GS350/300/430
GX470
LS430
RX330/300/350
AME.jpg

Опаковките са от 1 галон. Цената е 48,90лв за брой.
Ако имате въпроси, с удоволствие ще ви отговоря. Тел. 0888705887.
Последна промяна от profi_bg на 03 май 2016, 13:08, променено общо 17 пъти.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Двигателно масло за Лексус

Мнениеот Tin4ou » 16 юни 2010, 23:32

Аз имам въпрос.Предполагам това масло не се раздава безплатно на членовете от форума ? Ако е така бих желал да науча цена на литър.
Изображение

profi_bg
Контакти:

Мнениеот profi_bg » 18 юни 2010, 09:51

Здравей колега. Ако беше безплатно и аз щях да се възползвам :)

0W-20 ASM в опаковка от 1 галон (3,784л) е 84,09 лв. Останаха налични 1 галон и две по 1/4 галон. Обща цена 135 лв.
http://www.amsoil.com/storefront/asm.aspx

0W-30 SSO в опаковка от 1 галон (3,784л) е 92,21 лв. От опаковките по 1 галон има, но от 1/4 галон остана само 1 бр.
http://www.amsoil.com/storefront/sso.aspx
Последна промяна от profi_bg на 16 апр 2012, 17:50, променено общо 6 пъти.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 18 юни 2010, 13:22

Друг въпрос. Има ли няква причина маслото с по добри параметри за по нови и скъпи двигатели да е по евтино от това другото ? Не разбирам от къде се получава тази разлика. И друго. Да разбирам че имаш разфасовки и по четвърт галон или просто ще ми отсипваш от големите туби?

Благодаря предварително.
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 18 юни 2010, 14:55

Стига бе мМен,ти отказа човека :D ,на снимките горе ги има и 2те разфасовки! :)

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 18 юни 2010, 15:46

Моя е грешката ,онова малкото го помислих за няква добавка за маслото :?
Изображение

profi_bg
Контакти:

Мнениеот profi_bg » 18 юни 2010, 23:03

Вискозитета не е основния параметър определящ цената или качеството на маслото. Различните двигатели изискват различен вискозитет масло понеже така са конструирани. В случая определящи са добавките в маслото и целевата група. 0W-30 е най-добрия продукт на AMSOIL за бензинови двигатели, същевременно позволяващ най-дълъг пробег до смяна. Освен това SAE 0(5)W-30 маслата са едни от най-популярните в последните години... Но 0W-20 дава по-добра икономия на гориво, а към това са особено чувствителни купувачите на нови автомобили. След Тойота и Хонда, вече и други производители започват да препоръчват 0W-20 масла. Новите модели на Мицубиши, Инфинити, GM и др. също изискват SAE 0W-20 масло. Тази е тенденцията...
Аз лично използвам 0W-30 SSO. Единствено ако карам с под работната температура на двигателя би било подходящо и 0W-20.
За Lexus IS 200 бих препоръчал 0W-30 SSO. Ако човек иска да запази повече двигателя на автомобила си е добре преди зимния сезон да се извършва смяна на филтъра (и на маслото ако е нужно) поради по-тежките температурни условия - през частично запушен филтър гъстото масло се изпомпва по-трудно и мазането е влошено.
Надявам се да съм отговорил на въпросите, въпреки че темата е обширна :) ...
Под капачката на тубата има специална защитна лепенка (приличаща на тези от пастите за зъби), така че е добре всеки сам да си ги отваря за да се избегнат излишни коментари.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 21 юни 2010, 10:23

Понеже марката не ми е известна и според мен не е много позната на българския пазар, може ли да кажеш нешо повече, понеже и аз мога да си напиша в името The First in Synthetics, и какво отличава този породукт от примерно продуктите на Castrol, Тexaco, или примерно маслото на Lexus което идва в оригинални тубички по сервизите.

profi_bg
Контакти:

Мнениеот profi_bg » 22 юни 2010, 17:07

Аз също бих могъл да си напиша The First in Synthetics, обаче никъде в историята няма да бъде подкрепено. През 1972 г. AMSOIL първи изкарват на пазара за автомобили 100% синтетично отговарящо на API SE стандарта. По тази причина The First in Synthetics е запазено лого на компанията. Пионери са в немалко насоки:
-първи предлагат концепцията за удължен интервал за смяна на маслото - 40 хил км / 1г.;
-първата американска компания използваща NOACK тест за изпаряемост определящ качеството на маслото;
-първи произвеждат синтетично масло за дизелови, състезателни, турбо и яхтени двигатели;
-първи предлагат синтетични масла допринасящи за икономия на гориво;
-първи произвеждат синтетчно трансмисионно масло;
-първи произвеждат синтетично масло за 2 тактови двигатели за смес 100:1;
-първи произвеждат синтетично масло за автоматични трансмисии....
Масово производителите на масла изпалзват петролни продукти, подложени на определена обработка и така ги наричат "синтетични". Една от причините е, че повечето от тях всъщност са петролни компании.
За разлика от тях AMSOIL използват основно polyalphaolefin (PAO) като базисни масла и 11 вида добавки към двигателното масло. Това определено е доста по-скъпо от петролните деривативи. Затова и не се препоръчват никакви aftermarket добавки - всичко нужно е вътре. Според специфичните нужди (бензин, дизел, състезание, трансмсии, удължен интервал, екстремна температура и др.) се подбират и комбинацията от съставки.
У нас, всеки който е опитал AMSOIL не иска да го сменя с друго масло. Един пресен пример от днес: след 8000 км с AMSOIL 10W-40 AMO собственика на автомобила сам каза, че двигателя има пет пъти по-малка консумация на масло сравнено с най-доброто на MOBIL1 - само 200мл, а колата се кара много често до прекъсвач!
Специално за маслото с надпис Lexus на тубичката не знам дали знаете е производство на Texaco. Същото важи и за маслото с надпис Toyota. Надценката може би ще ви изненада: 300% !!! Така че, ако си купите тубичка за 30лв припомнете си, че доставната й цена е 10лв и няма как маслото вътре да е премиум качество. Предполагам всеки би искал най-доброто за колата си. Преди и аз ползвах оригиналното масло Lexus, повдигачите ми си тракаха, но вече не. AMSOIL просто си е по-добро :)
Няколко думи относно автомобилите в гаранция. Първо гаранцията покрива дефекти при производство. Второ, нито един производител на автомобили не задължава да ползвате определена марка консумативи, а само препоръчват спецификациите, на които трябва да отговарят. Трето, това че представителя на дадена марка автомобили ви плаши че ще отпадне гаранцията на автомобила ако не купувате предлаганите от него продукти е само с една цел - огромната печалба! Просто прегледайте законите, там си пише, че подобно изнудване е незаконно. Вие сте собственик - вие си решавате.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 22 юни 2010, 22:59

мдааа доста изчерпателен отговор,
ще го пробвам при следващата смяна

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 22 юни 2010, 23:20

Аз в момента съм с Castrol Edge. Сигурно е абстрактен въпроса, но твоето масло по-добро ли е от него? Edge-а уж се води хай-енда в маслата...
Изображение - пенсионерски разход

profi_bg
Контакти:

Мнениеот profi_bg » 23 юни 2010, 12:54

Ако нямате напротив да цитирам нещо от колеги:
"Very simply, the Castrol "EDGE" has been introduced to compete with Mobil's "Extended Performance" series of oils. M1 EP is making good money for EXXoN/Mobil and Castrol wants to offer an extended drain product so that they don't "miss the boat". Extended drain intervals are very important to money conscious consumers, especially right now. Amsoil outperforms both of them, leading the way in both extending drains and using PAO basestocks. Both M1 "EP" & the "edge" oils say the following about themselves:
First Mobil... Mobil 1 Extended Performance, with the Advanced SuperSyn System, contains 50 percent more SuperSyn than Mobil 1. (http://www.mobiloil.com/USA-English/MotorOil/Oils/Mobil_1_Extended_Performance_FAQs.aspx#FAQs2)
Then Castrol... Castrol EDGE is made from a proprietary combination of base oils, which includes PAO. (http://www.castroledgeusa.com/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=castrol%2Bedge&utm_campaign=Castrol_EDGE#/faq)
Both of these oil are using better base stocks to create a better, longer lasting oil. The PAO (Poly-Alpha-Olefin) is a high quality base stock, known commonly as Group IV. Mobil has a fancy name for their PAOs, they call it "SuperSyn".
What do we learn from these two statements and the fact that both companies are recognizing the need for an oil that can be used in an extended drain situation? That PAO basestocks are recognized as having superior charicteristics, by both major companies, and that extended drain intervals are important and moving toward the forefront in the industry.
As far as how Amsoil fits in to this, They use 100% PAO oils and have been using them for over 3 decades. They have also endorsed and encouraged extended drain intervals since 1972. Simply put Castrol is trying to regain market share that they are losing to Amsoil & Mobil1. If there was no place for it, they wouldn't be spending that kind of $$ for a superbowl ad full of monkeys!"
Кастрол използват същите добавки в маслото като Амсойл, но с по-нисък клас базови масла. Оттам идва разликата.
Българските условия са малко по-различни. Кастрол дават 25 хил км пробег при нормални условия на каране, като за всички модели на Lexus (с изключение на SC?!) максимален пробег до смяна 15 хил км. При тежки условия максималния пробег се редуцира наполовина - т.е. 7500 км. За разлика от тях за същото масло AMSOIL дават включително за моделите на Lexus 28 хил км при нормални и 14 хил км при тежки условия. Голямо влияние за намаления пробег у нас оказва ниското качество на горивото.
Под тежки условия се разбира ежедневно пътуване под 15км, модификации по двигателя, теглене на товари, продължителна работа на празен ход, запрашена среда и общ пробег над 150000 км.

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 23 юни 2010, 13:26

Колега, трябва да започнеш да продаваш Космодиск, добър си :lol: И аз ще поръчам като дойде време за смяна на маслото, а това ще е скоро.
Изображение - пенсионерски разход

profi_bg
Контакти:

Мнениеот profi_bg » 23 юни 2010, 13:49

:lol: Благодаря :D

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 23 юни 2010, 14:25

Не че не е добър ама аз смятам да си остана на 0в30 на кастрол. Някак си се чувствам по уверено като залагам на изпитаното...
Изображение

Върни се в “Обяви от търговци”