Как да си подменим батерията на хибридният автомобил

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015
Автомобил: IS 250

Мнениеот BLShark » 08 яну 2019, 10:11

Здравейте, съфоромци. Днес попаднах на доста компетентно видео, качено преди месец/два в yuotube в което се обяснява супер подробно как да си подменим батерията на хибридните автомобили. Автомобила е Toyota Prius, но мисля, че основната идея е същата и при голяма част от нашите модели.
ViSxT45KS7yK._UX970_TTW__.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=Q3RCdrh666w

От тук насетне мисля, че едно притеснение по-малко ще имам при закупуването на хибриден автомобил, защото смяната на батерия не е ядрена физика. :) Надявам се да ви хареса и да спестя главоболието/парите на някой съфорумник.
LEXUS IS250 Изображение

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 08 яну 2019, 13:34

Интересно ми е - задължително ли е и ако да - защо се ползва динамометричен ключ за тези болтове по батерията?

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 08 яну 2019, 13:51

Така е по ”устав” :) .
За мен никога хибрид не била ”страшна” дума.Сега след като се появиха и сервизите в Русе и Варна и все по компетентни хора е съвсем различно.Просто Българите не са новатори и всяка новост или друга технология е по-скоро бреме.За мен батерията има по-дълъг експлотационен срок от някои дизелов Двг дори :) .Всеки ден звънят хора и казват искам хибрид,ама ме е страх :mrgreen: .....и обикновено след няма и месец звънят и казват ”Ами ние си купихме дизелово Бмв” :mrgreen: -е Мен от това ме е страх :lol: .

Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Мнениеот Borime4kata » 08 яну 2019, 14:22

Напълно съгласен! Особено като кажат не са "надеждни" или "кой знае колко ще ти изкара батерията", а за дизеляците колко изкарват......А драмите после. Аз също следя този канал и с интерес гледам и дрифстанга, което все повече ме увлича по започването на един project car. :D

bat_bobi
Регистриран: 10 януари 2019
Автомобил: Друга марка

Мнениеот bat_bobi » 10 яну 2019, 13:54

Колеги, ето ви още две полезни теми за обслужване на хибридна батерия на Lexus.

тук: https://www.lexusownersclub.co.uk/forum/topic/104412-2007-gs450h-hybrid-battery-cell-replacement-for-50/

и тук: https://www.clublexus.com/forums/gs-3rd-gen-2006-2011/833861-gs-450h-hybrid-battery.html

Поздрави :wink:

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 21 яну 2019, 18:47

ct200h, 3rd gen gs450, евентуално hs250h/es300h (никакви идеи). Другите са с различни модули.
EDIT: Освен rx400/rx450h (9-клетъчни) и ls600h(12-клетъчни), май всичко е със еднакви 6-клетъчни, та... така. Съжалявам, ако съм объркал някой.

Ако ще четете lexusownersclub темата, следете какво пише britprius - не казва неща напразно, номера с двете клетки обикновено не е за дълго, а операцията по батерията може лесно да отнеме два часа (само сглобяване/разглобяване). Повече инфо - priuschat, информацията е на 100% приложима за lexus хибридите, даже има човек който е работил по на highlander hybrid (rx400h), където нещата са малко по-особени (занитена батерия, различни модули, веселба). Има причина хората там силно да препоръчват нова батерия от Тойота директно. При нас нови модули се намират сравнително лесно, та батерия със клетки от катастрофирала кола 2016+ (тип това което прави Пламен) е доста добра опция. Колко искат от ТМ ауто за батерия не знам, принципно нова prius (resp. ct200h) батерия трябва да е ~1650eur в Европа.

clublexus темата показва човека през колко време сменя модули.

Та ако ще го правите вкъщи - четете, четете, четете. Само със два модула и няколко часа едва ли ще минете, без да броим hobby chargers/grid chargers ;)

Само за информация - при gs450h 3rd gen блоковете по techstream почват отдясно наляво, като гледате колата отзад.

Върни се в “Полезна информация”