Софтуер за диагностика

milanista
Регистриран: 22 март 2009

Софтуер за диагностика

Мнениеот milanista » 22 мар 2009, 11:25

Здравейте,

Не знам дали в този раздел е мястото за тази тема, но не намерих по-подходящо и затова реших да попитам тук. Търся добра програм за диагностика на Лексус, която да върви под Windows XP и Vista. Някой може ли да ми препоръча такава? Попаднах на това нещо, някой има ли впечатления как работи:
http://abritus72.com/commandertoyota.html

krum_ktk
Регистриран: 04 септември 2008

Мнениеот krum_ktk » 26 мар 2009, 14:50

а аз искам да попитам кабел за връзка на PC с лексуса откаде се намира. за ИС 200 става въпрос?

milanista

Кабел за Лексус

Мнениеот milanista » 26 мар 2009, 16:18

Хм, а за каква букса трябва да е този кабел? Не е ли стандартна OBD буксата?

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 26 мар 2009, 16:46

Аз имам кабел на ELM USB, който си работи с повечето софтуери за диагностика и статистика, като DIGIMOTO например, но май не чете цялата информация, или поне лекса не я подава примерно не подава информация за моментния разход на гориво.
Има ли го някаде този софт из нета за да се пробва?

ODB буксата си е стандартна и се намира малко под лостчето за отваряне на предния капак.

Потребителски аватар
vi_vid
Регистриран: 12 декемрви 2008
Автомобил: IS 250

Мнениеот vi_vid » 28 мар 2009, 10:54

Тъй като преди бях от хонда форума знам за този проект http://infoboardbg.com/index.html. Изцяло made in BG, а и изглежда доста интересно. Ето тук може директно да се прочете един форум по темата http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=17779. Доколкото знам IS200 са OBDII с 16-пиннова букса (сигурно и всички останали след определена година нататък), така че ще е приложимо, когато стане готово - предполагам до 1 месец.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 28 мар 2009, 14:10

поздравления на младежите че са се захванали с българска версия на подобно нещо, то разбира се не е нещо ново нито за белия свят нито за братушките, но тук в бг сме малко поизостанали.

Все пак CarPC-тата навлизат все повече в употреба и е хубаво да се мисли за софтуерна верския на това нещо понеже ако за всичко което искаме да добавим слагаме по едно такова устройство в един момент таблото ще заприлича на табло на МиГ-29.

vi_vid ако имаш контакти с тези младежи питай дали може да компилират това нещо за win xp, като според мен има много начини да си заключат творението за да не плъзне своботно из нета.

milanista

Поръчах си я

Мнениеот milanista » 30 мар 2009, 09:38

Взех си я програмката, за която бях питал п-горе и даже успях да я тествам на GS 350. Успях да изчета грешките и да ги изтрия (не че имаше много). Освен това ми показа информация за моментния разход на гориво, температура, обороти на двигателя и разни други...
"Има ли го някаде този софт из нета за да се пробва? " - ами аз като рових не успях да намеря, ако някой намери нека се обади.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 31 мар 2009, 22:01

Тези две програми не вършат ли същата работа?

http://www.enginecheck.co.uk/
http://www.myscantool.com/
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

krum_ktk
Регистриран: 04 септември 2008

Мнениеот krum_ktk » 03 апр 2009, 11:41

сега, моля за инф. по въпроса - като за пълен ламер

доколокото разбрах - търся кабел - OBDII с 16-пиннова букса от едната страна и USB от другата.

OBDII с 16-пинновата букса от едната страна се включва в Лексуса - "ODB буксата си е стандартна и се намира малко под лостчето за отваряне на предния капак."

USB от другата страна в PC - то и намерам някой от гореспоменатите софтуери.

ОТ КЪДЕ СЕ КУПУВА КАБЕЛА?

софтеур аз ще потърся - защото тук съм спец :D

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 05 апр 2009, 00:38

Правилно си разбрал, по долу съм постнал снимка на кабела с устрйството което аз полвам като добре се вижда и буксата на ОДБ-то , платформата му е една от най-разпространените. В един от БГ автомобилните форуми бяха писали за едни турски кабели който са по ефтини и направени на коренно дурга платформа която опресняваше информацията доста по-бързо от ELMScan,
Най различни кабели на ELM платформа чъм чувал, че има да се продава по магазини в София, като цените са паднали до 60 лв, вече
също така ето и един български сайт http://programatoribg.com/ който може би е най-добре зареден откъм такива неща

Относно софтуера аз съм пробвал поне 8-9 програми, но нито една от тях не ми показа моментния разход на гориво, krum_ktk ако изнамериш нещо, може да го пробваме с моя кабел

Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Софтуер за диагностика

Мнениеот Tin4ou » 19 дек 2009, 21:12

Тъй като ще купувам такова кабелче искам само да питам нещо.
Буксата на IS200 който е произведен 1999г OBD2 ли е или само OBD. Щото чета горе в описанието на кабела че ставал за почти всички коли след 2001. Този който съм си харесал ще стане ли за мойта кола или да търся друг ?
Изображение

nikson10
Регистриран: 25 август 2010
Автомобил: HS 250h

Мнениеот nikson10 » 28 окт 2010, 16:40

Здравейте колеги.
Да не пускам нова тема, ще пиша тук. Интерфейса - купен, софтуера смърди! Някой може ли да помогне с читав софтуер за ELM. Бих се радвал ако има О2 данни защото точно това ме интересува в момента.
Благодаря

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 31 окт 2010, 15:43

Какъв точно ти е четеча защото някой софтуери тръгват само на оригинални ЕЛМ четци

nikson10
Регистриран: 25 август 2010
Автомобил: HS 250h

Мнениеот nikson10 » 01 ное 2010, 11:39

Оригинален... не е!
Взех го от братята китайци. За сега съм подкарал:
ScanMaster и ScanXL
Scantool.net старата версия (1.2) не работи дибре под Vista а 1.3 се оплаква, че четеца не е оригинален и каза, че няма да си играе с мене.
Свалих и функционално демо на Digimoto V но не намира четеца.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 01 ное 2010, 16:13

А ти какво очакваш да прочетеш през този любителски порт ? Не е проблем софтуера, а четеца и там където го мушкаш. Иначе Сканмастера не е лош ,можеш да искараш доста данни за ламбдите с него.
Изображение

Върни се в “Полезна информация”