Софтуер за диагностика

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

Re: Софтуер за диагностика

Мнениеот ivalin4o » 18 сеп 2015, 21:30

Akima написа:https://techinfo.toyota.com/techInfoPortal/staticcontent/en/techinfo/html/prelogin/tsrss/ts_new_features.html

Добавена е и поoдръжка на новите модели.
Опции за персонализация.

Диагностичните възможности са същите горе-долу.

За Лексъс има повече детайли.

Не ме блазнят новите модели (скоро няма да мога да си ги позволя)! Персонализацията на бу-то си го правя и с този. За къв ... ми е да си играя да сменям софт-а?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 18 сеп 2015, 21:41

Като цяло идеята беше,че Techstream-а е най-добрия вариант.

А от там всеки нов член ще може да се снабди с версията.
Toyota/Lexus/Scion/Subaru се ръководят от една философия - постоянно усъвършенстване - https://en.wikipedia.org/wiki/Kaizen.
Затова и няма винтидж коли в Япония,както в Европа.

Същото е със софтуера - защо някой нов колега да "прекопава" интернеДа за стара версия от преди 2-3 години,когато новата е качена на сайта на компанията и се разпространява безплатно?!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 18 сеп 2015, 22:43

Не... Нещо не се разбираме. Нямам предвид някой нов колега, сакън да е със стар софт. Имах предвид че miniVCI-то си ми дойде със софт и драйвери....След като работят трябва ли да съм постоянно "в крак с модата". Както бе по едно време с телефоните? Затова и питането ми бе за новите неща в последната версия. Демек шехте да има нещо което да е в повече за моето Бу. Това за новите модели е ясно, и щях да се заинтересувам ако се занимавах поне като хоби с ремонт, тунинг и други на кой когато дойде в гаража! (макар че силно се съмнявам някой с последен модел LEXUS да се отбие до импровизираният сервиз срещу селската кръчма) :mrgreen: :wink:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 18 сеп 2015, 23:08

Забелязвам,че тук сте толерантни към "пиратите" и даже с радост ползвате "продуктите" им - странно ми се стори.
А когато говорим за нещо напълно легално и достъпно усещам само негативно отношение.

Няма да пиша повече за Techstream TIS - дал съм линк.

ivalin4o написа:Това за новите модели е ясно, и щях да се заинтересувам ако се занимавах поне като хоби с ремонт, тунинг и други на кой когато дойде в гаража! (макар че силно се съмнявам някой с последен модел LEXUS да се отбие до импровизираният сервиз срещу селската кръчма) :mrgreen: :wink:

Преди години и аз мислех като теб,но станах свидетел на позвънявания от другия край на страната или от съседни държави със запитвания за помощ и то от собственици на гаранционни автомобили.

Не знам колко от вас са закупили колите си нови,но аз имам някакъв опит в групата и с ръка на сърцето мога да кажа,че предпочитам за пипкави дейности някои от независимите сервизи - дилърските сервизни процедури са изчерпателни и лесни за следване,но в доста от случаите изискват зад гърба ти да има един склад с части или солиден финансов ресурс за налучкване след изтичане на гаранцията.

С уважение
Akima

П.С.Московчанин влиза в дилъра,посочва LS 2010 и пита каква отстъпка ще му направят,ако купи колата без гаранция...
Къде ли ги сервизират като не искат гаранция?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 19 сеп 2015, 00:18

Akima написа:Забелязвам,че тук сте толерантни към "пиратите" и даже с радост ползвате "продуктите" им - странно ми се стори.
А когато говорим за нещо напълно легално и достъпно усещам само негативно отношение.

Напротив...Само Windows-a ми е нелегален и то защото не ми работи серийният номер записан в BIOS-а!?!!(подал съм оплакване преди една година...и какво от това (регистрираха го по "вторият" начин)?)
Защо да толерирам "пиратите". Платил съм си за двете програми които използвам на таблета....както и за копието на Techstream което пристигна с VCI-то (нищо че е китайско)....отделно че го отключваш само като промениш една цифра в един фаил....(ако това може да се каже разбиване)
Разбирам напълно, че последната версия е безплатна. ОК. Но защо да я взема?...Като имам вече работеща и ми "задоволява" нуждите.
Akima написа:Преди години и аз мислех като теб,но станах свидетел на позвънявания от другия край на страната или от съседни държави със запитвания за помощ и то от собственици на гаранционни автомобили.

Нали се сещаш, че мен няма начин за какво да ме търсят (освен ако не им трябва човек да им пусне чисто новата им лична парна турбинка, на поляната в задният им двор!!!) Ако знам или съм се сблъскал с нещо по въпрос от форума...ще си дам скромното мнение или насока(ако някой не ме е изпреварил :wink: ) :mrgreen: :mrgreen:

П.С. Извинявам се, но пиша само от първо лице, защото изразявам мнението само на съответното лице! 8)

Akima написа:П.С.Московчанин влиза в дилъра,посочва LS 2010 и пита каква отстъпка ще му направят,ако купи колата без гаранция...
Къде ли ги сервизират като не искат гаранция?
.... ми сигурно там където и аз или при баджанак-му! Да на съответното лице, нарамило се с подръжката ще му трябва последната версия.....и сигурно ще е в състояние да си я позволи дори и да не е FREE.

(Така да подчертая: "Това е дискусия и нямам намерение да обиждам или налагам мнение". Само изразявам своето такова! Извинявам се ако съм оставил грешно впечатление, такъв съм си!)

Поздрави и от Мен (Ивалинчо)....от североизточния край на Северозапада!.... ("и още нещо..." казал изгубилият спора, пет минути по-късно!) :wink: "Наздраве"
Изображение
Изображение

Върни се в “Полезна информация”