Новите радари с камери на КАТ

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Новите радари с камери на КАТ

Мнениеот Bukmop » 14 юли 2009, 18:01

Здравейте, мисля че е хубаво да се обурне внимание на новите радари на КАТ които са с лазерен детектор и камера с светкавица. МВР се хвали, че новата придобивка тръгва с летящ старт на 1 март и ще лови всеки шофьор, каращ бясно. Мощните радари ще заснемат за по-малко от секунда колите, които се движат с превишена скорост, така „неподкупните полицаи“ ще ловят по около 1500 нарушители дневно. Всяко устройство струва около 30 хил. евро, а парите за модерната техника са осигурени от Гаранционния фонд на застраховките "Гражданска отговорност".
Започнал съм да си правя база данни в iGo с камерите за скорост и си записвам и ограниченията за скоростта. Също ще видя как да да я прехвърля в Гармин. Нека който ходи из България и има устроийство с такава програма да записва и той, така ще може да съберем една пулна база данни която ще ни предпазва от врага.

Ето и местата които са описани че ще има такива камери, на тези които са включени в базата данни ще отбелязвам и ще записвам GPS координатите да си ги обновявате във вашите бази данни, ако някой има проблем с базите да пише.

София - на бул. "Цариградско шосе" записана за iGo
София - на бул. "Н. Вапцаров";
София - Варна - на разклона за пътя за Бургас,
София - Варна - край с. Микре,
София - Варна - край с. Малиново преди разклона на Севлиево,
София - Варна - преди и след Велико Търново,
София - Варна - преди Варна;
София - Бургас - преди Ихтиман
София - Бургас - между Пазарджик и Пловдив
София - Бургас - между Чирпан и Стара Загора
София - Бургас - край с. Подслон
София - Бургас - край с. Съдиево, след Сливен;
Бургас - Варна - след Поморие, след Несебър;
Варна - Балчик - след Варна;
Враца - Видин - преди и след Монтана;
Ботевград - Враца - край Скравена;
Бяла - Русе - два радара преди Русе;
Благоевград - Кулата - след Благоевград записана за iGo
Благоевград - Кулата - преди Сандански.

Потребителски аватар
tc1
Регистриран: 24 февруари 2009

Re: Новите радари с камери на КАТ

Мнениеот tc1 » 22 дек 2009, 23:05

В Благоевград-Кулата още има камери на:
Шел-а на главния път (пада се на ляв завои след хубава права зад спускането на хълма преди града). Точни координати не мога да дам.
Втората е точно пред Тойота-Благоевград (на около 7-9км след града, посока Кулата)
Ограничение на двете "60км"! За третата предполагам, че пак беше толкова - следващия път ше видя...
Третата е на излизане от тунела- след Тойота... - предполагам следи повече за трафика (като обикновена охранителна камера ми се вижда), но не съм сигурен.
Таз, преди Сандански не я видях, но останалите ги - да.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 21 яну 2010, 22:46

Не е спомената и тази на входа на Нова Загора,посока София-Бургас.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 22 яну 2010, 10:27

Мисля че някъде по форумите вече има готови файлове за съответните програми които можем да ъпдейтнем евентуално ако не са с последни корекций. Ще е доста по лесно и безболезнено.
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 22 яну 2010, 10:30

така е, след като постнах темата намерих в еидн форум където направо си избираш за какво устройство да експортнеш. но уви нещо ми убегна линка

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 02 фев 2010, 18:40

Ето и обещания линк, от тук може да си изберете какво ви е устройството и да си изберете за какви "засади" да си инсталирате известяване.

http://www.renault-bg.com/radars/index.jsp

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 19 юли 2010, 15:02

И тук на Китен е мор само че аз съм от другата страна на барикадата, стоя и гледам как се вземат парите на хорицата които са дошли на плажа и исакт да се разхладят с някое коктейлче или биричка.

но щом стоиш и дремеш вземи разгледай този линк който съм дал мисля че това е най-инересния и полезен линк относно камерите за скорост и полицейските засади в бг.

Все пак е хубаво да се спомене че позициите на камерите са фиклсирани но не винаги в тях има камери и раздари понеже позициите са повече от сертифицираните устройства и полицаите го вартят переодично. От вчерашен опит мога да кажа че първата камера от Бургас към созопол (мисля че на отбивката за Атиа беше) е пълна, а камерата преди созопол където е по едно баирче нагоре е трайно празна поне от два месеца.

Върни се в “Полезна информация”