Относно : power steering fluid

Потребителски аватар
lupino
Регистриран: 28 август 2011
Автомобил: IS 200 Sportcross

Относно : power steering fluid

Мнениеот lupino » 15 ное 2011, 00:26

Днес видях, че тази течност power steering fluid е на мин. погледнах в упътването и там пише за IS200 да се използва : Automatic transmission fluid DEXTON II or III . И ето ходих на магазина и си купих на кастрол ето снимки :
Изображение
Eто инфо :

Код: Избери всички

Benefits of Castrol Transmax Dex III Multivehicle (formerly Castrol TQ DIII) ATF

Multiple manufacturer approvals make Castrol Transmax Dex III Multivehicle ATF suitable for wide ranging use.
    Transmax Dex III Multivehicle is specifically formulated for high thermal stability and resistance to oxidation which protects against the formation of deposits and oil thickening prolonging the life of components and lubricant.
    Optimised friction characteristics provide smooth shifting and efficient power transfer.
    High viscosity index provides a stable viscosity over a wide temperature range for effective protection of transmissions and operation of power steering units

Specifications and Manufacturer Approvals

Allison C4
    Allison TES 389
    Ford Mercon
    GM Dexron IIIH
    MAN 339 Z1, V1
    MB-Approval 236.9
    Voith H55.6335.xx
    Volvo 97340
    Volvo 97341
    ZF TE-ML 04D, 14A, 17C

Tech Data for Castrol Transmax Dex III Multivehicle (formerly Castrol TQ DIII) ATF

Density @ 15C, Relative (ASTM D4052) : 0.859 g/ml
Colour (ASTM D1500) : Red
Viscosity, Kinematic 100C (ASTM D445) : 7.2 mm²/s
Pour Point (ASTM D97) : -46°C
Viscosity, Brookfield @ -40C (ASTM D2983) : 16500 mPa.s (cP)
Viscosity, Kinematic 40C (ASTM D445) : 35mm²/s
Viscosity Index (ASTM D2270) : 175
Flash Point, COC ASTM D92 °C 216

About Castrol Transmax Dex III Multivehicle (formerly Castrol TQ DIII) ATF

Castrol Transmax Dex III Multivehicle is the rebranded Castrol TQ DIII Automatic Transmission Fluid. Please note that you may receive stock with either name during the changeover.

Castrol Transmax Dex III Multivehicle is designed for use in GM automatic transmissions pre 2005 and Ford automatic transmissions built between 1983 and 1996 where Dexron® (II or III) or Mercon are required. This product is approved for use in Allison heavy duty transmissions against TES 389. It is also approved for use in a wide range of european heavy duty automatic transmissions. It may be used in some power steering units.

NB: Do not use where MERCON® V, MERCON® SP or DEXRON® VI is required.

Въпрос аз съм с ръчна скоростна кутия има ли някакво значение до колкото мога да разбера това е течност за хидравликата на кормилната уредба - не съм в час с тези неща .
Друго важно нещо е дали да долея или както гледах в y-t-ba махат течността и слагат новата .Тъй като не разбирам от тези неща мисля да изпразня това което е там и да сложа новото масло ?!?

Някой да ме посъветва какво да направя на сервиз едва ли ще ида (точно от там се върнах като забелязах това на никои не му е направило впечатление да ме оскубят и за смяната на това масло )
Английски форум: Задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум: Задаваш въпрос, отговарят ти и ти отвръщат с такъв.
Български форум: Задаваш въпрос и ти обесняват колко си тъп!

svetlio
Регистриран: 25 май 2009

Re: Относно : power steering fluid

Мнениеот svetlio » 15 ное 2011, 09:19

това е масло за автоматична скоростна кутия.не знам подходящо ли е за ръчна ,а маслото за хидравликата на ка
строл е в светла опаковка/ако на са го променили
Castrol TAF-X 75W90 това сложих наскоростите,а това на хидравликаCastrol CHF

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 15 ное 2011, 13:00

.
Последна промяна от Д. Ив. на 15 ное 2011, 15:51, променено общо 1 път.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 15 ное 2011, 14:22

svetlio написа:Castrol TAF-X 75W90 това сложих наскоростите,а това на хидравликаCastrol CHF

Колега какво количество побират?

Потребителски аватар
lupino
Регистриран: 28 август 2011
Автомобил: IS 200 Sportcross

Мнениеот lupino » 15 ное 2011, 19:45

Еми да но така ми е написано в книжката , а не мога да намеря къде е написано в аутодата ?!?
Затова питам ?
Английски форум: Задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум: Задаваш въпрос, отговарят ти и ти отвръщат с такъв.
Български форум: Задаваш въпрос и ти обесняват колко си тъп!

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 15 ное 2011, 23:18

Трябва ти 1 литър,декстрон 2 пише на капачката на флуида,а я по добре я разгледай и виж точно нивото на cold(min max) и на hot.Декстрон 2 трябва да червено,няма значение от марката аз сложих на Валволин.Хубаво е да се сменя на 2-3 години.

Върни се в “Полезна информация”