Въпрос за DRL

Martinez
Регистриран: 13 август 2013
Автомобил: GS 450h

Re: Въпрос за DRL

Мнениеот Martinez » 01 фев 2016, 12:28

Rudy написа:
Martinez написа:Посъветваха ме, че някакви сервизи могат да ми сложат релета и така да се рeши въпроса. Аз обаче не искам да я бърничкам по този начин.

За да сложиш модул за дългите на процент не е необходимо да се реже каквото и да било - виж тук: http://www.lexus-bulgaria.com/viewtopic ... 104#p25104

Има много варианти, но при липса на заводско решение - всеки един от тях си има недостатъци - дискутирали сме ги тук:
http://www.lexus-bulgaria.com/viewtopic.php?f=41&t=7761 и тук: http://www.lexus-bulgaria.com/viewtopic.php?f=40&t=7739

Rudy, Благодаря за инфо-то. Напълно съм съгласен, че така рискувам живота на ксеноните, което е кофти. Не искам обаче и да монтирам допълнителни светлини - не съм фен на външните промени по колата :)

Ако знаете къде могаt професионално да ми направят DRL към дългите съм най-навит на този вариант. Ако пък е накой от форума още по-добре. Тъкмо ще се опознаем и ще пием и по бира :)

Поздрави,
Martinez

Потребителски аватар
rosen71
Регистриран: 23 октомври 2015
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот rosen71 » 01 фев 2016, 17:09

Колега, аз си го направих сам. Купих го за 29 лв., и ми отне 30 мин. да го вържа. Към дългите е на 25%.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 01 фев 2016, 22:41

Martinez написа:Rudy, Благодаря за инфо-то. Напълно съм съгласен, че така рискувам живота на ксеноните, което е кофти. Не искам обаче и да монтирам допълнителни светлини - не съм фен на външните промени по колата :)

Ако знаете къде могаt професионално да ми направят DRL към дългите съм най-навит на този вариант. Ако пък е накой от форума още по-добре. Тъкмо ще се опознаем и ще пием и по бира :)

Поздрави,
Martinez

Моята тема беше в развитие - с Веско (Мир на душата му) монтирахме CarDRL4s към дългите на 20% и оттогава не съм го пипал. Има опции, които не ползвам и затова е свързан само с три от жиците - масата, дългите и плюс при контакт (две можеш да видиш на снимката) - с преходниците за бушоните дори не се реже или снажда нищо - за 10 сек. мога да го махна.

При мен +/контакт идва от предпазителя на хибридната система, но понеже има няколко възможни източника можеш да измериш с мутицет.
Изображение Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 02 фев 2016, 16:41

Дали има от къде да набавя и аз такъв модул(без да се налага "клъцни срежи" :))?Искам да сложа на новата(ис250) ,виждал съм на 20-30% изглежда много добре.Знам,че сте минали през това и сте по запознати.
П.с. Сега кликнах върху линка на Руди,значи модула се продава-ясно.С монтажа ще видя как ще се справя.

Martinez
Регистриран: 13 август 2013
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Martinez » 02 фев 2016, 17:20

pepur написа:Дали има от къде да набавя и аз такъв модул(без да се налага "клъцни срежи" :))?Искам да сложа на новата(ис250) ,виждал съм на 20-30% изглежда много добре.Знам,че сте минали през това и сте по запознати.
П.с. Сега кликнах върху линка на Руди,значи модула се продава-ясно.С монтажа ще видя как ще се справя.

Ако се справиш с монтажа свиркай, че мен хич ме няма с кабелите :)

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012

Мнениеот Rudy » 03 фев 2016, 00:00

Само гледайте да го направите грамотно - при повече от 20% вече заслепява.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
rosen71
Регистриран: 23 октомври 2015
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот rosen71 » 05 фев 2016, 08:07

Без реклама, и аз съм с CarDRL. Монтирах го за нула време, в двигателния отсек за по-лесно, дългите на 20%, и в комбинация с АУТО на светлините съм супер. Сега вече и жената не й се налага да пипа копчета, щото преди често си караше в полумрак без светлини :)

Върни се в “Полезна информация”