Съвет за покупка - IS200

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

dstoev
Регистриран: 16 март 2021
Автомобил: Друга марка

Съвет за покупка - IS200

Мнениеот dstoev » 16 мар 2021, 13:48

Здравейте! Искам да попитам няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор във форума + 1 още един въпрос и той е - освен по обяви в различните сайтове, има ли как чрез форума да намеря за покупка IS200?

Относно другите въпроси:
1. При оглед, какво трябва да гледам, какви са най-слабите места на модела?
2. Трябва ли да се притеснявам ако колата е на повечко навъртяни километри? (От сорта на 250 000, 300 000)?
3. Да рискувам ли да я губя с газова уредба?

Потребителски аватар
note
Регистриран: 22 октомври 2020
Автомобил: IS 200

Съвет за покупка - IS200

Мнениеот note » 16 мар 2021, 15:27

Здрасти, и аз миналата година минах по същия път, та ще ти споделя какво разбрах за първа генерация:
- за покупка можеш да се свържеш и с pepur от форума, има си своя тема. Има и фейсбук групи с обяви от частни лица.
- при оглед първо се постарай да разбереш историята на колата. Тези коли ги купуват много за дрифт, особено спорт версията, карат се от някакви тийнейджъри и може да са издухани отвсякъде.
При такъв пробег общо взето сигурно ще се сблъскаш с всички болежки, описани в раздела - бобини, замърсен дросел, теч на антифриз, скоростна кутия - шумове, виене и груба работа, неработещо CD, проблеми/щракане/запичане на моторчетата на вентилацията. Голяма част от тези неща може и да не се хванат при оглед.
- при шофиране внимавай за работата на съединителя и скоростната кутия и се ослушвай за шумове откъм маховика. Маховикът е двумасов/демпферен и смяната му не е никак финансово целесъобразна.
- внимавай много за ръжда
- освен ако не попаднеш на напълно обслужен екземпляр, приготви се за смяна на ангренажен комплект, пистови ремъци, свещи, някоя и друга бобина, масла двигател, кутия и диференциал, евентуално реглаж на клапани - ако трака много, гарнитура на капака, и при лош късмет нещо по двигателя - течове и т.н.
- отделно гледай и тествай хубаво спирачните апарати, дискове, накладки.
С оглед на горното бюджетът, който следва да отделиш например за първа генерация, е 9-10 хил. лв. Покупна цена 5-6 к + регистрация, обслужване, гуми и някой дребен ремонт. Цена 5 хил. лв. за обслужена кола, т.е. качваш се и караш, както ги представят по обявите, според мен е илюзия.

PS. Газовата уредба е бонус, предвид харча на двигателя. Ако има поддръжка в БГ като софтуер и компоненти, да не те притеснява.

dstoev

Съвет за покупка - IS200

Мнениеот dstoev » 16 мар 2021, 19:05

Направо ме отказа, колега :D

Потребителски аватар
note

Съвет за покупка - IS200

Мнениеот note » 16 мар 2021, 19:26

Ами реално говорим за двадесетгодишен автомобил, който обаче държи цена като за по-нов. Виж, аз определено не съжалявам за избора си, но не ми е основна кола и до момента дори не съм я карал извънградско. Всеки си преценява какво търси и какво ще му върши работа.

dstoev

Съвет за покупка - IS200

Мнениеот dstoev » 04 апр 2021, 19:28

В крайна сметка закупих колата и засега имам само хубави впечатления. Уникална возия, много стабилно седи на пътя.

Потребителски аватар
note

Съвет за покупка - IS200

Мнениеот note » 04 апр 2021, 23:04

Със здраве да си я караш! Като имаш време, моля разкажи на какво се спря.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”