Кандидат за член търси съвети

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
vi_vid
Регистриран: 12 декемрви 2008
Автомобил: IS 250

Re: Кандидат за член търси съвети

Мнениеот vi_vid » 30 ное 2009, 14:11

Здравей,

Добре изглежда тая колица. Единствено под ESP може би имат предвид TractionControl, защото ESP май се предлага от 2001.
Иначе с тази гаранция звучи обещаващо.

Успех
IS200 '99 IS250 '05

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 01 дек 2009, 00:19

Здравейте, с колегата Мъро се знаем от един друг форум (освен ако не се бъркам) и аз и там му казах че Пловдивските не струват. Лошото е че няма много коли в БГ а тези които се броят на пръсти са италиянки а италиянците са големи мундари.

П.П. Аз от 3 дена съм горд собственик на IS200 така че можете да ме броите към клуба вече 8)

Потребителски аватар
vi_vid
Регистриран: 12 декемрви 2008

Мнениеот vi_vid » 01 дек 2009, 00:57

Добре дошъл :- )

Вчера попаднах на този форум ... Мъро го познах по снимката хехе ...

Поздравления и много безаварийни
IS200 '99 IS250 '05

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 01 дек 2009, 11:03

Chestito kolega Ael -mnogo bezavariini km!
Veche moje i za sreshti i nie da se zamislim????

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 01 дек 2009, 17:14

Ael, добре дошъл и честито за автомобила!

Днес имах щастието да покарам зад една мацка със сребърен IS200. Ей, няма друг толкова красив седан на пътя просто. Аудита, БМВ-та и Мерцедеси са направо дялани с теслата в сравнение с лекса. Жалко само че моя го гледам обикновено отвътре и много рядко се случва да се изкефя на някой подобен отвън.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 01 дек 2009, 20:11

Прав си DFGeneer, и аз умирам от удоволствие да гледам минаващ ис 200, но се случва много рядко.
Моя не мога да си го гледам от вън в движение :) и когато се разминавам или настигам някои друг забравям че и аз карам същия красавец :P .
А преди месец на излизане от София видях мацка със сребрист лекс да я спират полицаите. може би е същата която си видял и ти.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 02 дек 2009, 00:08

Благодаря на всички за пожеланията. Все още си "нагаждам задника към седалката" така че още не съм и свикнал на колата. Да не говорим че до преди това карах един бейби лексъс с 97 кончета и сега тоя шестак ми идва малко агресивен. Но съм сигурен че ще се залюбим. Тия дни ще отворя тема с това какво ще правя по колата ,хем да помогнете с някой идеи.

П.П. За срещи съм винаги готов ,стига да има желаещи.
Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009

Мнениеот Murry » 05 дек 2009, 18:15

Малко да раздвижа :)

Днес с колегата Ael бяхме да гледаме по-подробно единия ИС200 тук в Пловдив. Използвам момента за да му благодаря за отделеното време. Колата външно е изключително добра, вътре може и да е по-добре, но все пак като за 10 годишна си е ОК. Закарахме я в Тойота и от там също потвърдиха, че е "перфектна" колата, само трябва да се сменят 2 амортесьора, т.е. всичките 4, защото са по диагонал. Направиха ни и оферта веднага - по 800лв. на амортесьор за предните и по 686лв. на парче за задните. Без труд :) Също така и рейката леко била омаслена и не била лоша идеята "да се оправи". Малко ме хвана страх да ги питам в паричен еквивалент какво ще рече "да се оправи". За произхода на колата и сервизната книжка потвърдиха, че всичко е тип топ и я препоръчаха.

Продавачите обаче (една автокъща) въобще не ми "паднаха на сърцето", ако мога да се изразя по-леко, и не склониха никак към предоговаряне на цената. Искат й 10,500лв. при все, че айде, няма да ги оправя в "Тойота" проблемите, но все ще ми излезнат едно към 1500-2000лв. с труда отгоре. За 10 годишна кола си става много. Ще изчакам още някоя друга седмица, взе ще закъсат за кеш и ще й намалят цената. А ме съмнява някой друг да я купи. Знаете, че не-фен няма да даде толкова пари за 10 годишна кола.

Покарах я съвсем малко (повече се возих при Аел) и останах очарован. Да го има и черно на бяло - никога повече няма да си купя по-малко от 6-так! Няма друг такъв звук и усещане. И двигателят чисто и просто "мърка" и то при положение, че е търкалян 10 години и 167 000 километра.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 05 дек 2009, 18:35

МОй, шестака си е шестак. 8)
защо не погледнеш в германското мобиле. тя дни гледах и ми се видя че има добри под 5000 евро.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 05 дек 2009, 18:53

Да, цените на ОЕМ частите са доста дебели.
В такъв случай можеш направо да минеш на coilovers - TEIN Super Streets например предлагат пренастройваема височина и твърдост за около 2000 лв.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

varus
Регистриран: 13 декемрви 2009

Мнениеот varus » 13 дек 2009, 11:32

ami za tezi dvata lexusa koito si gladal v s. Trud li se namirat. stoto as tam gi gledah predi 6 meseca i cenata na siniat bese 13900 a sega e 9900. i e na 17600 km. za men taia ne stava-moe mnenie

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009

Мнениеот Murry » 13 дек 2009, 11:40

Тези в Труд не съм ги и поглеждал даже. Едната е автоматик, а аз не исках автоматик, а другата колегата Аел сподели, че е изключително зле и не си заслужава да се гледа даже. Взех зелената, която се продаваше на карловско. Поне за момента мога да кажа, че случих на екземпляр. Всичко й работи и е в перфектно състояние. Само, както вече казах, трябва да й сменя амортисьорите.
Изображение - пенсионерски разход

varus
Регистриран: 13 декемрви 2009

Мнениеот varus » 13 дек 2009, 11:45

tazi zelenata ne sum ia vijdal da sia karas sus zdrave lexus e zdrava masina

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”