Закупуването на автомобил IS серия

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Закупуването на автомобил IS серия

Мнениеот pepur » 12 юли 2012, 12:27

Е ти нали го беше написал,затова.Пък и толкова пъти сме го коментирали.
Замислих се дали всички Спорт(със шпер) са винаги и със нави?Без значение дали са със текстил или кожа?
И също май не съм виждал автомобил с текстилен салон и шибидах (люк).

Потребителски аватар
Borisov
Регистриран: 11 юли 2012
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Borisov » 12 юли 2012, 14:14

Останах приятно изненадан от хората във форума. Да се надяваме скоро да се похваля с нещо:)

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 12 юли 2012, 14:22

Тва е щото не си ни видял на живо :lol:

Успех с търсенето и много гледай преди да купиш нещо, че после да не останеш разочарован щото марката няма да е виновна, а рогача дето е карал колата преди това :)
Изображение

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 12 юли 2012, 15:26

pepur написа:Е ти нали го беше написал,затова.Пък и толкова пъти сме го коментирали.
Замислих се дали всички Спорт(със шпер) са винаги и със нави?Без значение дали са със текстил или кожа?
И също май не съм виждал автомобил с текстилен салон и шибидах (люк).

и двата варянта ги има,предишната ми беше със шпер без нави,а сегашната пък с нави и без шпер,само че аз и сложих шпера от старата та стана с нави и шпер ;)

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 12 юли 2012, 15:37

Соколчев, на твоята й липсва само един басейн отзад в багажника като на Pimp My Ride :)

Иначе за да не съм тотално извън темата - за 10К наистина ще вземеш много добър екземпляр. Гледам в последно време започват от 6.5К до около 8К. За 10K+ можеш да вземеш или автоматик по-стара година, или ако не държиш на автоматика по-нова година и на по-малко километри с ръчни скорости. И виж тая на pepur, забележително й е състоянието. Ако 11.5К ти е в бюджета си струва да се замислиш. Ако не виж продавача дали е навит на 10К и каквото намериш в мазето като допълнение :)
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 12 юли 2012, 16:58

Хубава е тази на pepur. На снимките изглежда запазена. Работата, че е не малко над моя бюджет

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 12 юли 2012, 17:12

Borisov написа:Хубава е тази на pepur. На снимките изглежда запазена. Работата, че е не малко над моя бюджет

Иди я карай и огледай, и после иди виж някоя за 6-7к и ще разбереш за какво говорим.

И също помисли за това, че като купиш някоя нов внос за 8 000 примерно, и после и смениш гуми, накладки, ремъци, ролки, масло, други течности и да не дава Господ нещо по окачването и колата пак ще ти дойде на 11 :wink:
Моята е купих, качих се в нея и я карах половин година преди да сменя маслото щото я взех от човек, който ми разказа какво е ставало с колата последните 5 години. А нов внос си е чист Български Спортен Тотализатор - има 6-ца ама не се пада никога на теб :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 12 окт 2012, 14:17

Така хора, моето търсене изцяло минава в ИС 200. Поръчах приятели да видят тези 2 модела :

http://www.autoscout24.nl/Details.aspx? ... 6830000000

http://www.autowereld.nl/lexus/is/200-e ... tails.html

имаите предвид, че холандските са преминали през всичките им технически тестове, които не са както в България.

Aз утре имам оглед на това нещо:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Да ви попитам какво мислите за тези екземпляри и също така какво да гледам при моя оглед ?

Също така ще съм благодарен ако ми предлойите конкретни коли от България и Холандия, ако сте запознати с пазара :) Price : 10 000 lv

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 12 окт 2012, 19:36

от тези три модела,БГ ми хареса най-много,първия ми се стори с доста изтъркана тапицерия,втория е много скопен от към екстри

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 12 окт 2012, 20:12

За втория си прав. Но за разлика от другите два тои има газова уредба по не знам си какви тяхни стандарти

pepur

Мнениеот pepur » 12 окт 2012, 21:53

Колега Борисов погледни и този като го докарат http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details ,може да излезе хайтянска перла.Иначе газифицирани и тук ги има колкото си искаш.
Иначе по въпросите:
Първия изглежда добре,не е спорт,но си има другите екстри.На втория цената е такава заради газовата инсталация,в Холандия карат много на газ,но и монтажа на 6 цилиндъра е двойно над нашите цени.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012

Мнениеот Rudy » 12 окт 2012, 22:09

pepur написа:Колега Борисов погледни и този като го докарат http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details ,може да излезе хайтянска перла.

Едва ли - тази може да е хаитянка, ама е дебела - за няколко дни свали 90кило км.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 13 окт 2012, 00:37

Pepur, видях я тази обява, но ми се стори много нереална. Инач на пазара няма много избор :/ А този, които казваш, че не е Спорт, странно че го водят точно такъв.

Пускам и този модел http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Странно, но за цената която търся не мога да намеря нищо около нея. Или са към 8000 или към 11 000. Иначе маи търсенето ще стане бавно

pepur

Мнениеот pepur » 13 окт 2012, 09:33

Borisov написа:Pepur, видях я тази обява, но ми се стори много нереална. Инач на пазара няма много избор :/ А този, които казваш, че не е Спорт, странно че го водят точно такъв.

Пускам и този модел http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Странно, но за цената която търся не мога да намеря нищо около нея. Или са към 8000 или към 11 000. Иначе маи търсенето ще стане бавно

Ами само погледни,че е дупчен капака на мястото за чашки,случват се подобни изпълнения за напасване на "голфаджийски" подлакътник.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 13 окт 2012, 09:48

Borisov написа:.....Също така ще съм благодарен ако ми предлойите конкретни коли от България и Холандия, ако сте запознати с пазара :) Price : 10 000 lv

sokolchev написа:http://www.cars.bg/u644284

Приятел, наистина не мога да те разбера. Търсиш кола от бая време, готов си да похарчиш 10к за хубав екземпляр и се циганиш за още 10% над твоя бюджед като предпочиташ да се хвърлиш на нещо на сляпо. Не ти я препоръчвам на Пепо колата щото сме приятели или пък щото е от форума тука, ами щото колата сме я виждали и наистина е супер запазена, с доста екстри, оригинален визуален тунинг и т.н и т.н. Взимаш и караш.... Карам IS200 от 3 години и в момента аз ако трябва да купувам такава задължително ще е спорт версията със всички екстри !

Дори и да си решил да купиш нещо до 8 000 и после да дадеш още 2 000 за да го обслужиш както ти казах по горе пак ще ти дойде същата цена. Трябва да си адския късметлия да уцелиш нещо качествено и евтино.
Изображение

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”