Закупуването на автомобил IS серия

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Borisov
Регистриран: 11 юли 2012
Автомобил: Друга марка

Re: Закупуването на автомобил IS серия

Мнениеот Borisov » 13 окт 2012, 10:24

Приятел, аз съм студент. Първата ми кола си я взех сам като си сложих някаква маkcимална цена. Говоря за Honda Civic. Сега съм се спрял на Lexus и пак сам ще си я купя. За учащ човек на 22 години не мисля че 2 000 лв са малко пари. Даже 10 000лв на този етап не са никак малко пари за автомобил! Над тази цена няма да търся, защото парите са мои и мога да си направя сметката. Имам и други неща, за които харча. Автомобилът на Пепо е супер, но не ми е по възможностите, толкова ли е трудно за обяснение?

Минавам по същество. Бях на ogled na българския Lexus (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details) . Останах разочарован, кажете ми ако бъркам.

Колата беше ударена, като на снимките не беше. Джантите бяха силно надрани, до такава степен че бих ги хвърлил на боклука. И наи-тревожното беше, че оборотите при запален двигател ( времето навън е сравнително топло )
бяха между 300-400. Колата трепереше, като се усещаше и на седялката под мен. Даването на газ имаше Лаг!? Не можах да си го обясня.

dimov_59
Регистриран: 19 декемрви 2010
Автомобил: HS 250h

Мнениеот dimov_59 » 13 окт 2012, 10:52

Автомобила е мой ,"удара" е от снощи одрана предна броня "по думите на купувача силен" ,незнам как определи оборотите за ниски ,за две години никой не го забеляза /нито в сервиз нито на друг оглед/. Когато се изказва мнение за нещо трябва да се обосновеш,а не да са празни приказки. Джантите са надрани по бордовете като на автомобил каран в София/искам такива от боклука /Незнам какво означава Лаг? Можеби има предвид анти лаг система която струва около 2000лв. за спортен автомобил /система за отработените газове при спортен автомобил/.
Когато се дава мнение за автомобил на колега от форума да бъде точно ,а не празни приказки.
IS 200

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 13 окт 2012, 11:06

Димов, бронята беше счупена под левия фар!! А не знам как те одират от двете страни , под левия и десния фар и то на двете извивки, а не напречно. Това е физически невъзможно ако не е направено нарочно. Джантите не са никак нормални като за автомобил в София. Моите защо не са така и на много хора, които познавам? И все пак аз ти казах на място, че колата не ми харесва, да не излезе че мишкувам! Определих оборотите за ниски по стрелката която ги сочи !? Нека по запознати хора да се изкажат дали това е ниско или не . Лаг се наблюдава при автомобили с принудително пълнене(турбо), това е липса на респонд при натискане на газта, докато завърти турбината. Затова аз не можах да си обясня при теб, защото ти не си турбо, а липсата на респонд присъстваше. За това и учтиво попитах, ако греша да ме поправят. Може би е такъв случая в ниските обороти с автомобила като цяло. Или просто съм свикнал с ряза в Хонда и заради това.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 13 окт 2012, 13:25

Borisov написа:Приятел, аз съм студент....

...И наи-тревожното беше, че оборотите при запален двигател ( времето навън е сравнително топло )
бяха между 300-400. Колата трепереше, като се усещаше и на седялката под мен. Даването на газ имаше Лаг!? Не можах да си го обясня.

Не искам да ме разбираш погрешно. Ти казваш предлагайте нещо до 10 000лв и ние предлагаме. Така обаче като те слушам на теб всъщност ти трябва нещо до 8 000. В такъв вариант тази на Пепър ти идва много скъпа наистина. Предполагам знаеш, че разходите по една кола не приключват след като си стиснете ръцете с продавача пред нотариуса. Тази кола не можеш да е сравняваш с Хондата като разходи по поддръжка. Дано да си наясно, че Сивика не харчи 35лв на 100 км градско бензин, нито данъка му е 300лв на година, нито гражданската му е над 200лв.... На Хондата амортисьорите не са 800лв в най-изпиления вариант нали !?

Така, че хубаво си премисли нещата щото колата е разход и то сериозен.

За тия неща които си писал, че те тревожат да ти обесня. Карам често Сивик и Акорд и знам какво имаш предвид за респонда. И на мен ми направи веднага впечатление като седнах в тия коли. Няма място за сравнение, Лекса е доста по-тромав в това отношение. Това обаче не е лаг или турбо дупка или квото там си мислиш че е. Все пак е 6 цилиндъра и в ниските е нормално да е по-бавен. Когато го вкараш в обороти ще видиш че респонда тогава е просто убийствен и няма и помен от лага който го имаш при 1000 оборота.
За това, че колата е имала ниски обороти най-вероятно проблема е бил в дросела който трябва да се почисти. Като се затлачи и колата почва да държи едни безумно ниски обороти (под 500) и дори тресе, но не загася. Не е нормално, но не смятам, че има нещо развалено, че да те притеснява.
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 13 окт 2012, 14:24

Само да кажа, че Сивика е с жило на газта, а при Лексуса е електронна и от там идва и забавянето, освен това че е 6 цилиндров естествено.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 13 окт 2012, 14:32

Сега ми се обясни от къде е разликата :) Ето така се научава нещо ново, защото щях да го мисля за проблем.

st_krun
Регистриран: 04 януари 2012
Автомобил: IS 200

Мнениеот st_krun » 13 окт 2012, 14:50

А отностно разходите по този автомобил, зависи в кой град ще я регистрираш- тук в Казанлък данъка ми е 220лв., застраховка + зелена карта 215лв., разхода градско на газ ми е 16-17лв./100км, а извънградско 13-14лв./100км. Като я вземеш и решиш да сменяш консумативи сам си решаваш- в Тойота ли отиваш или обикаляш магазините за авточасти и купуваш.
Поздрави :)

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 13 окт 2012, 15:02

За частите не се притеснявам. Имам познати, които внасят от САЩ. Благодаря за загрижеността дали ще се справям, но аз съм си направил сметката. Аел, не знам като човек, който не ме познава и не знаеш с какво се занимавам, какво правя, какви интереси имам как така решаваш на мен какъв автомобил ще ми пасне ?

АГИТИРАМ постове като предходния, защото са конструктивни и не ми държат сметка, че съм бил за еди каква си сума. Аел, какво те интересува колко плащам за моя сивик, ами ако примерно сивикът ми е ВТИ какво правим? Както и да е няма никакво значение темата не е лична! Ще се радвам на хората, които пишат по нея и ми помагат, пък после може и да се запознаем официално като колеги :)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 13 окт 2012, 15:30

denis4o написа:Само да кажа, че Сивика е с жило на газта, а при Лексуса е електронна и от там идва и забавянето, освен това че е 6 цилиндров естествено.

По мои наблюдения и IS200 е с жило...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 13 окт 2012, 16:02

Bukmop написа:
denis4o написа:Само да кажа, че Сивика е с жило на газта, а при Лексуса е електронна и от там идва и забавянето, освен това че е 6 цилиндров естествено.

По мои наблюдения и IS200 е с жило...

Да със жило е,ис 300 е със ел.педал.

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 13 окт 2012, 16:14

Сега не разбрах, лекия лаг отначало е нормален и не е вследствие на умиращ дебитомер?

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 13 окт 2012, 16:27

Borisov написа:Сега не разбрах, лекия лаг отначало е нормален и не е вследствие на умиращ дебитомер?

Тук никои не говори за дебитомер-и,по скоро се поправяме един друг,за да не се заблуди някои потребител.Ис 200 е със жило,аз не разбрах лаг е имало в движение или на място при подаване на газ.Лекса не е мъртвец-поне за мен както се опитвате да го изкарате :) .
Просто пробвай няколко автомобила и ще съпоставиш нещата.

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 13 окт 2012, 16:39

На място беше.За дебитомерът е мое предположение. Иначе аз не очаквам някаква бегачка, а по-скоро комфортна кола. За сега съпоставянето е малко трудно, по-простата причина, че не намирам нищо интересно на пазара, а и имам само един оглед :) . Ще ви уведомявам ако харесам нещо да изкажете мнение като хора, които имат достатъчен опит с модела. Благодаря за отговорите още веднъж.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 13 окт 2012, 19:55

Значи моя е грешката, мислех, че всички IS са с електронна газ. Блазе ви, аз трябва да си взимам SprintBooster :D
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 13 окт 2012, 20:04

denis4o написа:Значи моя е грешката, мислех, че всички IS са с електронна газ. Блазе ви, аз трябва да си взимам SprintBooster :D

за да настигнеш лада-та ли :)

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”