Мит ли мита за подръжката ?

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Rudolf
Регистриран: 16 юли 2012
Автомобил: Друга марка

Мит ли мита за подръжката ?

Мнениеот Rudolf » 16 юли 2012, 11:16

Здравейте,

Предстои ми покупка на автомобил и след доста активно проучване в ценовия диапазон до 10 - 11 хил. лв. отхвърлих тройките, прелюдите, купетата на хюндай, королите и се спрях именно на :idea: IS 200 8) Прочетох темите из форума и като цяло останах с доста добро впечетление за модела... Всичко точно, но на няколко пъти мернах коментари отностно подръжката, че не е скъпо но не се дава конкретно пример за какво става въпрос. Не срещнах тема, в която се синтезира колко реално стъпва подръжката и ще съм благодарен на всеки които сподели мнение и съответно опит. Интересува ме какво е сте сменяли по окачването, евентуални проблеми по скоростна кутия, съединител и изобщо каквото сте и пипали и на какви пари ориентировъчно Ви е излязло...

И още нещо. Забелязах че има някакът зимен режим на някой от моделите (може и да е на всички не знам). Доста разцъквам по планините зимата и ми е интересно как се държи на сняг и ефективна ли е тази система. До сега все съм карал предно и нямам опит...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Мит ли мита за подръжката ?

Мнениеот pepur » 16 юли 2012, 11:53

Здравей колега,
относно snow бутона,върши добра работа.Аз често катеря Шипка и автомобила катери отлично с нови зимни гуми(не пиша марка или да са скъпи,просто добри гуми-не изпечени:))вериги никога не съм слагал.И другите колеги ще напишат за техните впечатления,но за мен автомобила е много стабилен и ако се кара разумно даже може да не разбереш че си със задно:)).
Накладки 70-100 лв комплект.
Сп.дискове 200-350 лв комплект.
Свещи иридиум 6бр 120 лв

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 16 юли 2012, 12:05

Rudolf написа:Здравейте,

Предстои ми покупка на автомобил и след доста активно проучване в ценовия диапазон до 10 - 11 хил. лв. отхвърлих тройките, прелюдите, купетата на хюндай, королите и се спрях именно на :idea: IS 200 8) Прочетох темите из форума и като цяло останах с доста добро впечетление за модела... Всичко точно, но на няколко пъти мернах коментари отностно подръжката, че не е скъпо но не се дава конкретно пример за какво става въпрос. Не срещнах тема, в която се синтезира колко реално стъпва подръжката и ще съм благодарен на всеки които сподели мнение и съответно опит. Интересува ме какво е сте сменяли по окачването, евентуални проблеми по скоростна кутия, съединител и изобщо каквото сте и пипали и на какви пари ориентировъчно Ви е излязло...

И още нещо. Забелязах че има някакът зимен режим на някой от моделите (може и да е на всички не знам). Доста разцъквам по планините зимата и ми е интересно как се държи на сняг и ефективна ли е тази система. До сега все съм карал предно и нямам опит...

първо здрасти колега,не всички модели имат зимния режим,аз го имам но като цяло два пъти се наложи да ме бутат или дърпат,зависи от това на колко дълбок сняг и колко лед под него има :) но като цяло върши няква работа,относно потдръжката аз лично съм сменял досега накладки предни и задни-200лв на TRW,масло пълна синтетика 5W30 REPSOL-120лв за 5Л,антифриз розов-16лв за 1Л. на ШЕЛ,масло за диференцяла на REPSOL-17лв за 1Л.,маслен филтър-9лв,въздушен филтър-22лв,филтър климатроник-28лв,като това е ориентировъчна цена в зависимост от каде ги купуваш,аз лично си пазарувам от ТЕХ-КО и ползвам отстъпка там

pepur

Мнениеот pepur » 16 юли 2012, 12:17

Соколчев,всички са със сноу-режим.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 16 юли 2012, 12:29

pepur написа:Соколчев,всички са със сноу-режим.

виждал съм и без ако не се бъркам нещо

Потребителски аватар
Merlin
Регистриран: 31 декемрви 2010
Автомобил: RX 300

Мнениеот Merlin » 16 юли 2012, 12:50

Rudolf написа:Здравейте,

Поредният цитат... Не карам IS но в общи линии подръжката се свежда до едно - да сменяш ако се наложи само с качествени части, Лексус е благодарна кола и бързо връща изхарченото. Ако решиш да икономисаш в последствие сам ще се чешеш по ряпата. Единственно като я купуваш си я огледай добре колата, покарай я и ако ти харесва вземи я, все пак купуваме коли втора ръка по-голямата част от населението!
Изображение

Потребителски аватар
Kumanov
Регистриран: 09 март 2012
Автомобил: IS 200 Sportcross

Мнениеот Kumanov » 16 юли 2012, 15:17

Аз мога да помогна с това:
Масло Mobil 1 (0W40) 5л. - 100 лв. (между другото да се похваля: около 13 000 км. и е изяла около 250 мл. масло)
Масло ск. кутия + диф. Mobil 1 (не помня модификацията) - 70 лв.
Филтър, маслен - 13 лв.
Филтър, въздушен - 14 лв.
Филтър, купе - 24 лв. (около, не съм много сигурен)
Ремонт съединител в т.ч.:
1. нов аксиален лагер - 60 лв.
2. нов притискателен диск - 139 лв.
3. ремонт триещ диск (подмяна на пластини) - 60 лв.
4. нов лагер 6001ZZ на колянов вал - 5 лв.
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 16 юли 2012, 17:26

Да се вклюа и аз относно поддръжката като цяло за някои може да в скъпа за други да е ефтина зависи преди това какво си карал как си го поддържал и дали изобщо си го поддържал
моята прпорука е да се поддържа само с оригинални части от алтернативни търговци примерно лио
ето и малко цени по спомен
преден долен шарнир с носача е около 110-120 лв
водна помпа от 200 лв нагоре зависимост от къде се взема при нея неприятното е многото време за смяна
АНГРЕНАЖЕН РЕМЪК - 85
АНГРЕНАЖНА РОЛКА N02- 65
ОБТЕГАЧ ВЕРИГА-85
BELT, V-RIBBED-30
ГАРНИТУРА СКОР.КУТИЯ-3
МАСЛЕН ФИЛТЪР-21
ГАРНИТУРА-2
УТАЙНИК ATM-78
ГАРНИТУРА, МАСЛЕНА ВАНА AUT-11
това пак подчертавам са 100% оригинални части а не качествени японски алтернативи
идва и проблема със задните втулки които ако си ги смениш само тях може и да минеш с 200-300 лв но от мои опит и от опита на други пробвали това упражнение установихме че живота им е около 6 месеца
ако си смениш всичко както го препоръчват в официалния сервиз цената на частите е около 600-700 лв но сменя лагери на главина носача заедно с втулките и някои носещи болтове така обаче ще знаеш че имаш още 250-300 000 км колкото е живота на лагерите и въпросните втулки

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 юли 2012, 20:43

Или имам deja vu или има поне още 5 подобни теми да не кажа същите :D Викторе, махни търсачката, никой не я ползва май или всички се мислят за специални и трябва точно за тях да се повтарят едни и същи неща.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Rudolf
Регистриран: 16 юли 2012
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Rudolf » 17 юли 2012, 10:28

Благодаря на всички за изчерпателните отговори. Явно наистина не е чааак такава разликата в разходите, въпреки че ще се усети (в момента съм на хонда)... Ще поразгледам от тези които се предлагат и се надявам скоро и аз да съм с Лекс. Ако имате за инфо за някой читав който се продава в момента пишете :)

@denis4o: попрочетох обстойно темите за ис200 и имаше само 2-3 коментара в коите се казва нещо по конкретно освен че е нормално за подръжка. Ако има отделна тема за това, и не съм я намерил триите тази... сорри

pepur

Мнениеот pepur » 17 юли 2012, 12:15

Ами моя се продава http://www.cars.bg/u644284 ,колата се намира в град Нова Загора,огледи са ми малко трудни,но ако решите нещо може да се уговорим, разбира се ако харесвате колата де:)).

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 17 юли 2012, 15:29

Скъпа е поддръжката и не само тя. Харчи 13 на 100, някъде да се разтропа и всичко резервно върви с железата и е адски скъпо и само оригинално и чакаш по 10-15 дена да пристигне. Едни амортисьори ти излизат около 800лв афтърмаркет, за оригинални отиваш на 1200 без труда. Карай си Хондата и си свиркай, тя не се чупи а и частите са и доста по евтини :wink:
Изображение

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 17 юли 2012, 17:23

Според мен поддръжката на honda е по-скъпа.
Поне според собствените ми наблюдения lexus gs300 (2002) vs lexus is350 (2009) vs honda acord ictdi (2008).
Обслужването на хондата е осезаемо по-скъпо и то най-вече заради превъзбудените тикви от Бултрако.
gs300 2jz

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”