Покупка на IS200 - съвет

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

ANikolov
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: IS 200

Покупка на IS200 - съвет

Мнениеот ANikolov » 12 ное 2012, 22:44

Здравейте,

Пише Ви един досегашен член на Хонда обществото и като цяло много доволен от японските машини :)
От известно време насам се заглеждам по гореспоменатия модел и май това е колата, която наистина искам да карам!
Няма да задавам основни въпроси (виждам, че всичките са дискутирани и никой не харесва да препрочита нещо по 1000 пъти)
Исках да попитам конкретно текущите собственици на IS200:
1) препоръчвате ли ми is200 Sport модификацията и (който е пробвал и 2-та варианта) наличието на LSD плюс ли е ?
2) коя година да е колата, която търся или иначе казано има ли разлика в моделите от 99/00/01..., която да си заслужава разликата ?
3) колко пари да приготвя първоначално за данък, каско и смяна на задължителните консумативи като масло и др. ?
4) всякакви подробности, на които да наблегна при оглед биха били от полза.
5) ако знаете в момента за някой доказано читав модел да се продава в България ?

Предварително благодаря на всички отзовали се! :)

st_krun
Регистриран: 04 януари 2012

Re: Покупка на IS200 - съвет

Мнениеот st_krun » 13 ное 2012, 07:06

Здравей колега, мога да кажа неща само по точка 3 :D
В Казанлък данъка ми е 220лв., застраховка + зелена карта 217лв, филтър купе от Евро 07 беше около 15лв, масления и той там някъде, масло около 3.2л. 100 лв, Амсойл, едно момче го предлага във форума.
Поздрави :)

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 13 ное 2012, 09:35

Здравей колега и добре дошъл,
Аз си продавам единия Лекс,обслужен и "читав" :) екземпляр със всички платени данъци такси,гражданска и т.н,готов за експлоатация :) .
Относно въпросите Ви,данъка е индивидуален според общините,трябва да питате в месната служба за 155к.с. колко ще е.
Иначе за всичко останало е писано страшно много в последните теми под вашата и вообще:)).
Обслужването е като на всеки друг автомобил,зависи какви консумативи ще използвате.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 13 ное 2012, 11:53

st_krun написа:Здравей колега, мога да кажа неща само по точка 3 :D
В Казанлък данъка ми е 220лв., застраховка + зелена карта 217лв, филтър купе от Евро 07 беше около 15лв, масления и той там някъде, масло около 3.2л. 100 лв, Амсойл, едно момче го предлага във форума.

Как така 3.2 литра масло?
колата събира 4.2

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 13 ное 2012, 12:36

Ами аз съм скорошен член във форума и като цяло от тогава карам Lexus IS200

1.Масла филтри около 120лв взети от Питстоп с отстъпката за мен
2.Свещи - (6бр) около 120 лв .Плюс е да ги смениш
3.Данък - 300лв София
4.Каско - 500лв - Армеец
6.Втулки - 400лв но не съм ги сменил
7.Предни амортисьори - 300лв с монтажа през приятел.
8.Ангренажен ремък , ролка и водна помпа - около 400лв с 50% намаление от Euro07.За повечето цената ще е около 500-600лв с монтажа
9.Предна втула за носач - 30 лв от Japan-Parts.com
10.Гуми зимни - 1000 лв -още не съм ги купил :)
11.Разход за момента 18-20 на 100км градско. Извънградско 9 .
12.Колата я купих за 6,700 лв
13.Топка за скоростния лост - 70лв с доставката от Lio
14.Филтър купе, двигател - около 30-40 с отстъпката която имам аз.

Дали съм доволен....ако имах LSD щях да съм една идея по щастлив.Разликата между спорта и стандартната кочина е LSD-то , педалите ,грозния волан на SE, усилвателя на стереото и доплнителните колони.

Кое ми необходимо :
1.Да сваля разхода до 12-15 на 100 ако е възможно
2.Автоматично прибиране на огледалата
3.LSD диференциал за да мога да влизам в завоите както аз искам

Колата ми е с пълния пакет екстри и съм пре доволен.
Доволен съм от задното предаване и се възползвам от него постоянно.

едит:
Това което да гледаш
1.Вътре е купето. Дали работи всичко нормално - Седалки , подргяване (ако има) бутони , волана как изглежда
2.Отвън дали колата е удряна, дали има нещо разместено, дали не е изгнила.Да малко вероятно но Lexus Is200 гние понякогат.Знам за един екземпляр в СФ който е изгнил доволно
3.Разбити лагери по главините.Смяната не е скъпа но трябва да го направиш
4.Изпуснали амортисьори
5.Втулки :) Всеки един Lexus Is200 има проблем с втулките когато е на години.Могат да се сменят но е скъпо.Препоръчвам Питстоп във СФ защото са най добрите.
6.Носачите отпред са също проблем.
7.Теч от двигателя - Има коли в СФ на който им тече масло (мога и да ги кажа)
8.Лампи по таблото и т.н . Не са скъпи ама смяната им е Pain in the ass
9.90% от лексусите не са поддържани както трябва и обикновенно имат посочените проблеми.
10
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

ANikolov

Мнениеот ANikolov » 13 ное 2012, 14:01

@pepur, колега видях колата, която продаваш. Не само, че видимо изглежда страхотно, а и прочетох много добри отзиви от колеги тук във форума, което е похвално! Поздравления за добрата грижа към автомобила! Истината е, че бюджетът около, който съм се е ориентирал е: да намеря кола за около 6 или 7к и да мога с регистрации, данъци, каско и подмяна на основни и др. консумативи да я докарам до 9000лв. макс.

@mtrx, колега много благодаря за детайлното инфо, наистина ми беше от полза!

Предпочитам сякаш да е Sport модификацията и конкретно исках да попитам какво мислите за този модел в Сф: http://www.cars.bg/u642886

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 13 ное 2012, 15:01

Спортните пакети са 2 (поне в Швейцария), така че това че има алуминиеви педали и двуцветен волан не гарантира наличие на LSD.

Колега mtrx, много апокалиптично звучиш. Аз имам IS200 и IS300 като и двата нямат никакви проблеми по окачването (втулки, носачи и т.н.)
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 13 ное 2012, 15:06

Това е тази която се намира на Оборище в София.Не искам да звучи грубо но колата е пълна скръб

Първо че няма необходимите екстри
Удряна е и е изгнила :)
Отдолу гредите са криви.

Колата е поддържана но не е хубава.Това беше една от колите които търсех.Мойте приятели от Питстоп казаха че не си заслужава
Ако не държиш на LSD-то и не катериш планини и стандартния диференциал ще ти свърши работа.

Не си губи времето според мен. За 7К регистирана кола в що годе добро състояние едва ли ще намериш.За 7К можеш да намариш нормален IS200 "нов" внос.

Гледал съм доста лексуси в СФ и повечето са пълни боклици .Ако има колега във форума на който съм гледал колата да ме извинява. Колите в СФ за тоатални боклуци.Гледал съм доста лексуси и нито един не става.Ако не са втулки то салона ще е супер зле.Този който си харесал няма електрически седални и други екстри.Плюса му е че има диференциал LSD .Друг плюс няма
И в дупница няма ако търсиш ;)
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 13 ное 2012, 15:10

DFGeneer написа:Спортните пакети са 2 (поне в Швейцария), така че това че има алуминиеви педали и двуцветен волан не гарантира наличие на LSD.

Колега mtrx, много апокалиптично звучиш. Аз имам IS200 и IS300 като и двата нямат никакви проблеми по окачването (втулки, носачи и т.н.)

До колкото знам ти не живееш в БГ или поне не караш в БГ . Тук IS200 е като голф двойка.Всеки селянин чул за IS200 си я взима и я ръчка като пернишко ферари.

Аз също исках да си взема IS300 но ми се стори голям разхода и отделно няма такива в нашата страна.
IS200 е много хубав автомобил но трябва да се поддържа.Повечето не пипват колата и тя се разбива.Преди да купя моя лексус съм се нагледал на бракми

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 13 ное 2012, 15:21

Нисък ти е бюджета колега. Определено за тия пари безпроблемен автомобил няма да си вземеш.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 13 ное 2012, 15:24

denis4o написа:Нисък ти е бюджета колега. Определено за тия пари безпроблемен автомобил няма да си вземеш.

Може да си вземе "нов" внос без документите . Аз не му препоръчвам каран автомобил в БГ.
Повечето собственици са мърлячи

Така или иначе
Втулки , ремък , водна помпа ще смени
Ремъка и помпата ако е "нова" колата.Другото с времето.Никой не е казал че трябва веднага да го направи.
Колегата да си отдели 7К а не 6 .Ако смята че след всичко ще му излезне под 9К по добре да си вземе пернишко БМВ

ANikolov

Мнениеот ANikolov » 13 ное 2012, 15:25

Освен видимо зацапания салон, някой оглеждал ли е този автомобил: http://www.cars.bg/u829593 ?

st_krun

Мнениеот st_krun » 13 ное 2012, 17:30

Bukmop написа:
st_krun написа:Здравей колега, мога да кажа неща само по точка 3 :D

Как така 3.2 литра масло?
колата събира 4.2

А сега, от тубата която е един галон ми остана около 600 грама масло, а на нея пише 3.784 литра... та от там си мисля че е събрала около 3 литра :D
но сега проверих и в гуглето и видях че един галон варира от 3 до 5 литра
П.С. Какво значи това "К" което слагате след 7,9, 10 и т.н. когато става въпрос за хиляди? :oops:
Последна промяна от st_krun на 13 ное 2012, 17:39, променено общо 1 път.

st_krun

Мнениеот st_krun » 13 ное 2012, 17:35

ANikolov написа:Освен видимо зацапания салон, някой оглеждал ли е този автомобил: http://www.cars.bg/u829593 ?

Това беше първия лексус който гледах, беше някъде януари-февруари тази година, не останах доволен, имаше нещо счупено (стоп или фар, сега може и да са ги сменили) и цената беше с около 1000лв. нагоре.
П.С. След сядането ми в този лексус разбрах че това е моят автомобил :lol:

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 13 ное 2012, 17:49

Mtrx ти звучиш направо плашещо :) ,добре че тая кола я имам от толкова време,и знам че няма какво по-добро да се купи за около 5К евро.Поне по моя вкус :) .
Офф- Мtrx вземи да я погледнат по добре твоята,не може разход 18-освен ако не я караш само по 1 километър на 1ва и 2ра.Щом си сменял ангренаж,да погледнат дали всичко е зацепено ок.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”