Надпис VSC

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
perfect83
Регистриран: 22 януари 2019
Автомобил: RX 300 4WD

Надпис VSC

Мнениеот perfect83 » 18 ное 2019, 21:58

hellow написа:И мен ме интересува. Карам на газ и ми свети Check Engine + VSC. Имам и съмнения за запушен катализатор.
Преди да купя колата това лято това го нямаше. Сменях заден датчик за нивото, тъй като съм с въздушно окачване и не намерих кой може да ми направи калибровка. От Тойота ми казаха да ида след месец и половина, което автоматично ме отказа.
Ще съм благодарен, ако някой може да ме насочи.

Според мен ти е МАФ сензора ,ако показва грешка на диагностиката P0171. Вземи си спрей за почистване на катализатори и го напръскай. Не трий с парцал ще го повредиш . Ето и снимки да се ориентираш
Прикачени файлове
МАФ.gif
maf.jpg

hellow
Регистриран: 30 май 2018
Автомобил: RX 300

Надпис VSC

Мнениеот hellow » 22 яну 2021, 22:23

И при мен се оказа грешка p0420 в комбинация с p0430, което означава, че и двата датчика засичат проблеми с каталитичната система. Има ли лек за това или трябва да се сменят с оригинални катализатори? Предполагам има някакви aftermarket решения или съвместими с други модели на Тойота. Може ли някой да сподели опит?

Потребителски аватар
atana
Регистриран: 02 април 2019
Автомобил: RX 400h 4WD

Надпис VSC

Мнениеот atana » 23 яну 2021, 02:27

maisuda написа:
P.S.
Оказа се, че проблема е в катализатора. Трябва да се махне. Някой да познава човек със софтуер, който после да излъже компа впоследствие.

В olx има дистанционни втулки за втората ламбда сонда. Избираш си модел с по-малка дупчица и я отдалечаваш. Така спада температурата спрямо първата. Имай предвид, че тази разлика трябва да е около 200°С. Затова може да се наложи да сложиш още една.
Изображение
Изображение

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”