Lexus RX300 с AG ZENIT газов инжекцион - помощ!!!!!

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

esurin
Регистриран: 28 май 2012
Автомобил: RX 270

Мнениеот esurin » 28 май 2012, 22:24

Здравейте! Яко съм го закъсал с едно 6 цилиндрово говедо лексус rx300 на което имах глупостта да сложа Газов инжекцион AG ZENIT (АГ ЗЕНИТ) който никой и нищо не могат да настроят за да спре да пали енджин чека и по лошото да си бърка смесите така че просто не се кара на газ. Дали има някой в тази страна да може да помогне като го настрои? Моля пишете с какви газови сте и как работят колите ви. Има ли някой с АГ зенит?

Благодаря
Кирков - 0894201089

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Re: Lexus RX300 с AG ZENIT газов инжекцион - помощ!!!!!

Мнениеот Bukmop » 28 май 2012, 22:59

Кофти ситуация,
аз лично не познавам никой който да има точно от тази марка газова уредба, но бъди по настоятелен с тези които са ти я салгали, ако не могат да я подкарат читаво да си вземат системата и да си я правят каквото искат а ти си вземай парите, които са съжаление ще са само стойноста на уредбата и монтажа без загубеното време и гориво по време на неуспешните тестове.
Предполагам си търсил из нета и други инсталатори на тези уредби. Ако като почнеш да им звъниш не им казвай че си с Лексус понеже може и да не са чували марката, казвай им прмерно Toyota Harrier и толкова.
Ако са наясно с тойотските двигатели чак тогава им обесни за какво става въпрос.
Ако не е тайна с кой двигател си и при кои "майсториЮ си ходил безуспешно?

esurin

Мнениеот esurin » 29 май 2012, 19:11

Аз съм от софия но газовата я слагах в петрич при познати (което сажелявам че направих -за 900 лв.) Днеска в гаража на околовръстния път при овча купел майсторите ми казаха че трябвало да имам два изпарителя?!? Незнам дали ме мотаят но познаха до някъде симптомите. Обадих се и на момчетата които сложиха уредбата и се разбрах да сложат втори изпарител, като те самите казаха че се слагало на по мощните автомобили!?!?!? Не ме питайте защо на мен не са ми сложили (сигурно за да струва 900 лв) .Ако 240 коня не е мощна кола то на ферари никой няма да сложи газ, ако не живее в България де. Има ли някой от вас два изпарителя? Пали ли ви чека постоянно и има ли някой от вас с прецизна настройка по карта или всички сте с авто калибрация?
Предварително ви благодаря за помоща.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Мнениеот Bukmop » 29 май 2012, 19:15

Официалния сервиз на AG ZENIT се оказаха мои хора, тези които ми слаагха на мен газовата система, говорил съм с тях и чакат да им звъннеш.
Телефона е 0893582628 Лицето за контакт е Иво Ленков

а фирмата е Каравел газ - www.caravelgas.com

esurin

Мнениеот esurin » 30 май 2012, 17:35

Благодаря! Вече се обадих и се оговорих с тях. Но преди това слагам втори изпарител. Обадих се на АГ Зенит в полша и те ме посъветваха да сложа по мощен или втори изпарител заради конете. Ще пиша после какво е станало.

xover
Регистриран: 29 декемрви 2018
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот xover » 12 май 2019, 21:47

приятел с Тундра 5.7л v8 е с 2 изпарителя. Аз ходих при същия топ газаджия и каза че един изпарител за RX300 е достатъчен. Разхода на 5.7 срещу 3.0 не може да се сравни, но всеки изпарител си има ДЕБИТ. т.е. има малки и големи изпарители.
Колата ми върви както на газ така и на бензин - без ралзика.
Единствено като бутилката е към края си и няма налягане, мощноста естествено намалява, но това е мисля при всички автомобили на газ.
2019 та година и газовите уредби и газаджиите вече са достатъчно "зрели" за да се случват адекватно нещата - без припуквания или жълти лампи по таблото. Ако все пак си уцелил греда, отиди при друг.
Във форума има достатъчно доволни колеги, които ще те насочат към газаджии, правили успешно RX300
RX300 второ поколение

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”