Нов собственик Rx300 AWD

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Re: Нов собственик Rx300 AWD

Мнениеот Akima » 13 мар 2016, 21:06

Интересно е,че карате луксозна марка,а решенията за ремонт в случая ми се струват нелогични.
Това е част,която се износва и изтрива - мой приятел купи подобно моторче от морга и след месец си купи пак - чисто ново.
Защо ли?

Успех - ще се радвам да се похвалите с решен проблем. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
rosen71
Регистриран: 23 октомври 2015
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот rosen71 » 13 мар 2016, 21:50

Колега,това че карам Лексус,не ме прави глупав. Тази част е работила 12 год., и както казах, се е изтрила по причина. Ако новата не е скъпа тук,ще си купя. Ако е,ще взема от морга или от щатите. Тук най-евтиният оригинален о2 сензор го намерих за 300 лв.(665 в Тойота), а си взех 2 от САЩ за 400 лв.
Това имам в предвид.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 13 мар 2016, 22:02

Росен,
не твърдя подобно нещо.

Предупреждавам ви за евентуални подводни камъни - решенията си ги вземате вие.

Ето ви нагледно какво правят хората,които имат време да си играят:
https://www.drive2.ru/l/1978598/
https://www.drive2.ru/l/7725455/
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 13 мар 2016, 23:03

При IS има същия проблем с клапите. Там цената е 130-140лв за ново оригинално. Не вярвам, че при РХ ще е много по различна цената. Дали караш Лексъс или Дайхатсу не виждам логика да си купуваш тези части втора ръка и да трепериш дали ще изкара седмица или година... В случая заставам зад мнението на Акима.
Изображение

Потребителски аватар
rosen71

Мнениеот rosen71 » 14 мар 2016, 07:38

Аз ако взема втора ръка, ще бъде проверено дало слоят е износен. Той се износва, защото греста заминава, и вече търка на "сухо".
Естествено ще проверя цената, но ме съмнява тук да е по евтино от САЩ. Просто тук желанието на търговците да забогатеят от раз е много голямо.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 14 мар 2016, 11:40

Akima написа:Интересно е,че карате луксозна марка,а решенията за ремонт в случая ми се струват нелогични.
Това е част,която се износва и изтрива - мой приятел купи подобно моторче от морга и след месец си купи пак - чисто ново.
Защо ли?

Успех - ще се радвам да се похвалите с решен проблем. 8)

Интересно защо трябва да даваме отново пари за нещо с конструктивен дефект. За мен проблема на тези моторчета, ако не е нарушен графитния слой е леглото на червяка. което ограничава хода му. Така е конструирано всичко че моторчето е надолу и винаги оста му се трие в една пластмаса и така с времето тази пластмаса се протрива от триенето на тежкия метал в едномилиметровата пластмаса и така хода става по голям и изтърва зъби. Аз моите моторчета ги оправих като замених леглото с метално, като използвах много тънка но здрава пластинка извадена от аларма която се лепи по скъпите техники. И вече 4 години нямам никъкъв проблем.

Подобен конструктивен проблем се наблюдава и в така наречените кантарчета за нивелиране на ксеноновите фарове. Те реално са едни елементарни потенциометри като работа, но факта че работят в екстремни условия ги прави скъпи над 250 лв. Там проблема е протичане на вода през уплютненията които с годините се скапват и вътре загнива всичко. Е аз си ги оправих с уплътнение за 40 стотинки и малко ръчен труд. Освен това се оказа че кантарчетата за Лексус и Тойота струват майка си и баща си но същите за Мазда са на 1/4 от цената и така за 40 лв си оправих едното което бе непоправино вследствие на конструктивния дефект с малкото уплътнение.

Така че колега Акима не винаги като караме скъпи коли требва да се водим по това и да плащаме отново за конструктивни дефекти. Вярно при тези автомобили са много по малко от немските примерно.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 14 мар 2016, 11:53

Герасимов,
напълно съм съгласен - конструктивни дефекти има на доста места.Може и да е планирано остаряване/https://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence/.

Колегата ме остави с впечатлението,че дилемата е между ново и употребявано.
Изказах мнение и споделих опит.Решението е само негово.

Автоматичното нивелиране на фаровете е последствие от регулации в различни държави - и там има хора,които искат да свалят самолети с фаровете си.
Вярно е, че и тези модули са скъпи и подложени на стихиите,но пък щом ги ремонтират дори със закачалка от химическо може само да сме радостни.

Поздрави и успешна седмица. 8)
Последна промяна от Akima на 14 мар 2016, 13:16, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rosen71

Мнениеот rosen71 » 14 мар 2016, 12:11

В Япония има специален институт, който се занимава с планираното остаряване.

Сега чакам да ми проверят имат ли такова моторче, и ако графитният му слой е ОК, ще гои взема.

stanleybg
Регистриран: 27 февруари 2016

Мнениеот stanleybg » 14 мар 2016, 13:23

Аз като отворих моите моторчета пистите бяха яко гресирани ? При вас така ли е ? Или явно при мен някой е гресирал преди мен? Стори ми се странно.

Потребителски аватар
rosen71

Мнениеот rosen71 » 14 мар 2016, 13:39

Ами там е работата, че почти нямаше грес по пистите. Само по зъбчатките.
И както казах, тъй като е ползван в много тесен диапазон, без грес се е изтрило.

Потребителски аватар
rosen71

Мнениеот rosen71 » 15 мар 2016, 13:28

Намерих моторче, обаче е от английска кола, и е огледално на моето. Някой може ли да ми каже как се маха това бялото рамо, че да не го счупя нещо. Ако колелцето със графитния слой е ОК, мисля да ги разменя и да пробвам.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
rosen71

Мнениеот rosen71 » 05 апр 2016, 12:21

Купих си течен графит, намазах износените писти, смазах добре с грес, и сега е ОК.

Като бях смъкнал корите, намерих следното устройство там:

Изображение

Разбрах какво е, но защо го има, като колата няма газова уредба. Дали в Италия ги слагат по принцип, или е имала газ и е смъкната? Поне за мен не е имала никаква интервенция и слагане на газ.
И оказва ли това някакво влияние върху работата на колата. Няма грешки записани.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 05 апр 2016, 22:00

Емулатор на кислороден сензор / ламбда сонда.

Може да е поставен,защото е 2-3-4 пъти по-евтин от оригинален сензор - или просто са свалили уредбата.

Потребителски аватар
rosen71

Мнениеот rosen71 » 05 апр 2016, 22:50

Ами аз като я взех, верно имаше някакъв проблем при диагностиката. Някакъв кабел бил откачен. Като го оправиха, си ги имаше и двете грешки за двата сензора. Искаш да кажеш, че вместо да ги сменят, са сложили тази джаджа за да излъжат ЕКУ-то че сензорите са наред?

Защото няма следа от слагане на газ. Но това е правено в Италия.
И там ли вече се изтарикатиха? Може би са го сложили само за продажбата. Но преди и след смяната на сензорите разлика във вървенето или в разхода не съм усетил.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 05 апр 2016, 22:58

:arrow: Да.

Откачете го.

Виждал съм и по-големи простотии. :twisted:

Това А.Е.B. e към 50 евро - ако работи може дори да го продадете на някой с газ... 8)

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”