Впечатления за маслото "Red line D6"

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

stanleybg
Регистриран: 27 февруари 2016
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот stanleybg » 08 апр 2017, 10:59

Моята кутия в момента е във всекидневната ми.Има изпилени феродови дискове ,счупен заден барабан и проблема с планетарният механизъм.Скоро ще поръчвам части и ще си я правя.Но искам да отбележа нещо ,най важното е ,че хидроблока прави всички мизерии със придърпвания и прочее.За тези кутии се предлагат ъпгрейд китове от Sonax.Но в България не намерих някой ,който да разпробива и да монтира новите хидрочасти , клапани , буталца.В ebay има от щатите втора употреба с гаранция.Явно хидроблока се износва и тръгват течове там където не трябва и губи налягане.Това кара кутията да придърпва.При мен придърпваше когато загрее хубаво.На студен мотор вървеше супер.Явно като се отпусне маслото и загрее течовете тръгват.Може да пробвате да сложите кондиционер подобрител в маслото на кутията да го държи по гъсто.Има много добри отзиви от такива добавки , но ако вече механиката е тръгнала няма спиране :)

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 08 апр 2017, 18:32

stanleybg написа:Source of the post Моята кутия в момента е във всекидневната ми.

Полезни четива:
https://club-lexus.ru/faq/index.php?article=415
https://www.drive2.ru/l/7035949/

Ако нямате ръководството за U140F ще ви го кача.

Успех с ремонта. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 08 апр 2017, 20:58

Имам го ръководството подробното.Там всичко е описано до последният детайл :) Но благодаря все пак.Благодаря дано всичко си дойде на мястото и си тръгне като хората.Реално моята кутия спря след скъсване на зъбното колело от задният барабан.А не е опечена.Само два комплекта от феродовите дискове са за смяна другите са ,като нови със надписите с боя по тях.Във голям баир дадох кикдаун и кутията изтряска рязко първа и от тогава окачи :).Тези дни ше поръчвам частите и ще ви държа в течение.Аз по принцип се занимавам с ремонти и подобни и да ви споделя за тези кутии има много информация и клипове.Не е кой знае какво да си я направите стига всичко ,което трябва да се смени.Няма начин да се мине с нещо което е за смяна , защото ремонта няма да е сполучлив.И да се замерят луфтовете ,както е във ръководството.За сега съм сменил всички гуми , уплътнения ремонтния комплект оригинален около 300лв.Следват планератните механизми и барабани + феродовите дискове и металните такива и хидравличният блок.Планетите на планетарният механизъм имаха такъв луфт направо не е за вярване.Новият механизъм ще го нося да му заварят осите на планетите със нетопяем електрод.Да се подсили максимално.Както е ги продават във ибей.Но дори и нова кутия да си взема ,ако хидравличният блок не си върши работата ,като хората ще я скапе много бързо.Във сайта на Sonax са описани една камара странични ефекти причинени от неизправен хидроблок.Прегряване , придъпване , разрушаване на феродовите дискове заради противодействащи сили.Преди да се счупи и аз се чудех как хубаво работеше кутията когато и зануля настройките с диагностиката.И след има няма час пак почва с придърпването.Отварях компютъра да гледам за студени спойки ,както се случва с RAV 4.Но цялата работа е от хидроблока."гръбначният мозък".
Изображение

Karlos4340
Регистриран: 03 юни 2016
Автомобил: RX 300

Мнениеот Karlos4340 » 13 апр 2017, 08:32

Колега , с доста сериозна задача си се захванал дано вс енаред със събирантеро на кутията и като приключиш да споделиш какви пари е излязло вс. Иначе аз съм от вусе и има двама братя тук в николко само с автоматици се занимават предполагам са правили и такава ск кутия. Знам че старите ск кутии на рх преди 2003 г имат фабричен дефект и здават мн бързо багажа. Имам един приятел в англия неговия лексус рх е на 420000 нищо не е барал по ск кутия.... Само по двиг сменил няки гумички щот пушела.. Твоята кола от коя год е?
Със сиг тва сецване не едобре за тази кутия , зтва избягвам мн да я карам в града в града карам малката си кола и по икономично а за извън града с лекса голям кеф :) моята е на 250000 и освен ъва сецване няма проблем за сега, относно тези подбрители за маслото на ск кутия някой ако знае марка и го е пробвал моля да сподели.

Karlos4340

Мнениеот Karlos4340 » 13 апр 2017, 09:12

Малко инфо за ск кутия у140

https://www.transakpp.ru/232/main/toyot ... lectr.html

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 13 апр 2017, 09:55

Моят лексус е 2002.Първите с проблемните кутии.Твоят приятел е със следващият модел U150 кутията сигурно.Ами 1000лв е само хидроблока със ДДС.Другите неща са около 2500лв и +масло и труд монатж , демонтаж на кутията :) Отива около 4000лв

Karlos4340

Мнениеот Karlos4340 » 13 апр 2017, 23:05

Серизни суми.. Дано не се случва на никой.. А на теб успех със събирането и мн безавариййни км след тва..
Ако има някой да сподели мнение за др кутия у150 дали има вродени дефекти каточу 140 ... Поздрави

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 14 апр 2017, 12:30

Аз не лексуса му сложих газова уредба преди година ланди ренци за 2300лв.Работи перфектно на газ.Ако не бях инвестирал тези пари за газова едва ли щях да се навия да го правя.По скоро да го продам и да взема следващият доста по здрав от към кутия модел.Но ще си го правя и карам.Страхотно удоволствие е да караш RX300.Има си всичко от което имам нужда.Пространство , 4x4 за зимата , страхотен мотори доста мощ има за джип 200коня 1800кг.Следващият модел не знам ,но май кутиите им са доста здрави.Макар и да са със абсолютно същият планетарен механизъм.Но явно там хидроблока е подобрен.Има доста промени ,а и кутията е 5 степенна и се товари по малко.Както бяха написали руснаците за автоматичните кутии.Колкото по спортно искаш да караш вземаш кутия с повече скорости :)

zero
Регистриран: 11 април 2015

Мнениеот zero » 28 юли 2017, 22:34

След 4-та смяна на маслото на автоматика нямам придърпване или сецване.

zero

Мнениеот zero » 28 юли 2017, 22:35

Преди това имах.

Karlos4340

Мнениеот Karlos4340 » 01 авг 2017, 10:41

Аз го смених маслото един път, значи да започвам със смяната колко км трябва да минеш между смените. И по колко литра взима на всяка смяна.

zero

Мнениеот zero » 05 авг 2017, 17:00

През 5-6 000-10 000км или по твой избор- 4.6литра .

zero

Мнениеот zero » 05 авг 2017, 17:09

Сменя предавките преди 2000 оборота, а преди 2600-700.

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 07 авг 2017, 15:45

Понякога за такива проблеми обвиняват TPS сензора.Макар и да не се вижда на пръв поглед връзката от там идва информация за педалът на газта.И компютърът решава на коя скорост искаш да ти включи.Защото ако натиснеш до край ще включи първа за да ти даде максимално ускорение.Ако ТПС не подава точна и плавна информация може това да се получава.Но не е гаранция.Те нещата са много всеобхватни.Другото е както мен ме посъветваха щом като ресетнеш компютърът сменя добре значи може да има нужда от препрограмиране Екуто.Това зацепване сигурно ти го прави само на загрял автомобил и масло на кутията съответно ?

zero

Мнениеот zero » 07 авг 2017, 22:47

На загрял мотор го правеше.

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”