Впечатления за маслото "Red line D6"

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Karlos4340
Регистриран: 03 юни 2016
Автомобил: RX 300

Мнениеот Karlos4340 » 08 авг 2017, 18:29

И при мен на загрял го прави

Karlos4340

Мнениеот Karlos4340 » 08 авг 2017, 21:13

Но в случая едва ли е от тпс... Датчика, щом колегата казва при 4 смени на маслото се оправя.. Значи е така. Тук в русенски район има двама братя само с автоматици се занимават мисля да ги посетя да видим какво ще кажат. Един приятел с мерц 7 г троник имаше проблем и ходил при тях мн доволен, нещо с няква патка ми каза презапоявали.щот и той си мислеше че е от маслото....та така де някой ако се е сменял тпс датчика и се оправило сецването на кутията да сподели :)

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 08 авг 2017, 22:23

Karlos4340 написа:няква патка ми каза презапоявали

Това е страшна жестокост спрямо животното! :wink:

Честата смяна на маслото измива соленоидите.
Ако картерът не е задръстен и соленоидите са в начален стадий на замърсяване промивка с масло ще помогне.
За проблеми по елекронното управление на АСК са ви нужни хора със задълбочени познания върху конкретната кутия, както и правилно програмно осигуряване, а също и SST-а.
Успех. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

zero
Регистриран: 11 април 2015
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот zero » 08 авг 2017, 23:20

Кутията съдържа 10л; с една смяна на маслото от 5 литра го сменяш на 50процена което не е достатъчно.

zero
Регистриран: 11 април 2015

Мнениеот zero » 08 авг 2017, 23:33

Смяната на филтър и масло е най евтината процедура и ако няма резултати тогава се посещава скъпо платения сервиз.

stanleybg
Регистриран: 27 февруари 2016

Мнениеот stanleybg » 09 авг 2017, 12:49

Аз не намирам данни за обновяване на софтуера на кутията никъде в интернет няма такъв сервизен бюлетин.Но ми казаха тези от Cental Valve Body USA да отида и да препрограмират компютъра.Спред мен това е да се презапише същият софтуер отново.Има такава опция във Toyota Techstream но моят е пиратски разбира се и не може да стане това.Трябва интернет и оригинални кабели ,които имат във Toyota.Ще ходя във Габрово там са по-разбрани от Търново , но още не намирам кога.Може би като ми дойде отпуската краят на месеца :) Поръчах си нов оригинален кабел за кутията защото като карам и гледам живи данни температура на маслото и на коя скорост е кутията от време на време от 80 градуса температурата отива -25 , и понякога изписва No-data.За всеки случай ще сменя кабелът.Макар и това може да е от бавният ми интерфейс.Много бавно обновява все пак струва 50лв.Кабелът ми се стори много хлабав там където се включват соленоидите.Много лесно влиза и излизат конекторите.И няма възможност да се затегнат.А и кабелът върви с вграден температурен сензор , който ако откача ще побърка кутията и компютъра.Такъв проблем с температурният сензор имат някои БМВ тройки от по новите 2006 нагоре.И при тях пише ,че сутрин студена кутията върви перфектно.Като загрее пак добре.Но като паркират на загрял мотор за малко и после като запалят пак кутията много зверски сменя скоростите удря ги.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 09 авг 2017, 13:06

Ъпдейти за кутиите имаше по торрентите дори, преди време Мариян като имаше проблеми бяхме ги изровили но това бе преди години...

Ето един от линковете надявам се да работи
http://gaingak.ru/programmyi-dlya-avto/ ... 8.8.0.html
Програмирането в домашни условия а не в официален сервиз го правите на ваша отговорност.

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 09 авг 2017, 14:05

Ти си велик братле :) Мерси много.Където те видя те черпя :) Хахаха :D

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 09 авг 2017, 15:47

Аз нашият RX300 първа генерация няма нищо :( Ще се ходи в Тойота да изтрият калибрацията и да я програмират на ново.Явно това се иска.А не просто да се ресетне.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 09 авг 2017, 15:52

Въздържах се да дам линковете на Виктор поради следното:
https://techinfo.toyota.com/techInfoPor ... _nfpb=true

Съветвам ви да посетите дилър - нека някой запасен с правилния софтуер да носи отговорност.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 09 авг 2017, 16:36

Така и ще направя :) Нямам друг избор и предпочитам с оригиналните кабели и софтуер да се прави това :) Благодаря за информацията :)

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 10 авг 2017, 22:18

Искам да обърнете наистина внимание в кое представителство отивате и да питате дали наистина знаят какво трябва да направят.Не е само необходимо да ресетнат кутията и да качат по-нов софт.След това има една не малка процедура по обучение на кутията.
Моят опит за момента е болезнен в едно от много добрите представителства в Бг,но това е единствено и само моя грешка защото очаквах там наистина да се случи 100% обслужване без да е необходимо аз да съм подготвен да ги "насочвам" и т.н.
Та с 2 думи питайте от-до.
И да знаете това което го четем,че се случва по света... ееее тук не са и чували :)) или чУвали :D :D .

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 10 авг 2017, 23:21

Точно това ме притеснява.Добре де аз сам си ресетвам кутията и ми пише карайте 15 минути тръгни спри за да се обучи.Но на мен от америка където купих хирдравличният блок ми казаха да ми препрограмират компютъра.Колкото рових разбрах ,че по-нов софтуер за моят лексус няма излязъл.И това означава да запишат съществуващият отново.И евентуално ако има нова част по калибрациите да се сложи тя.Мен във търново много ме дразнят ,като отидох и го питах да я закачи да види има ли нещо ново излязло като калибрации или софтуер.Той ми се присмя ,че нямало за такава стара кола ,която нямала живи събратя.Аз отивам с пари , но те не искат даже да я закачат.За обученитето това пише да се кара 15 минути тръгни спри тръгни спри.Пробвал съм не върши никаква работа.Днес ходих на много добър майстор ,който прави ремонти на всякакви дизелови помпи , компютри , комфорт модули да презапои прословутите резистори ,които при рав 4 правят проблем.Всичко презапои , прегледа за студени спойки.Но разлика няма за сега.Остана препрограмирането.Помислих ,че хидротрансформатора остана като не ремонтиран и от него може така малко по грубо да прави смяна на предавките на задна и на по ниска предавка.Но какво ли не изчетох , тествах го със пълна газ на спирачка и скорост за 2 секунди държи яко.Никога не е буксувал или вадил кодове за грешка.Посъветваха ме след препрограмирането да бутна клапана на хидроблока за налягане на маслото в кутията да се завъри обратно на часовника и да го намаля по този начин.Но искам първо препрограмирането както ми казаха.Хидроблока ми е със всички ъпгрейди от Сонакс.По големи клапани , пружини и наистина маслото не загрява както беше преди ремонта.Вече 2000км бистро е и си мирише на ново.Няма грам черно.Преди ремонта смених с ново маслото и след 2000-3000км стана черно като на дизелов мотор.

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 15 авг 2017, 08:17

При мен се оказаха тампони на мотора и единият на задният диференциал.Всичко със скоростите си е наред :)

Karlos4340

Мнениеот Karlos4340 » 20 авг 2017, 02:43

Сори явно в бързината съм изпуснал буквата Л всъщност ставаше въпрос за платка....наистина съжелявам към вс разбрали нещо др.

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”