RX 300 II - проблем с газта

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Bat Joro
Регистриран: 13 октомври 2017
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот Bat Joro » 13 окт 2017, 16:44

Здравейте на всички,

От скоро съм собственик на Лексус.

Като го взех, имаше газ сложена на БСМ, който почна да ми прави проблеми.

Check Engine-a свети заедно с VSC-то. Грешката в компютъра показва 402 - неефективност на катализатора.

Изчистих грешката, карах близо месец на бензин и в момента в който включих газта, веднаха светхана пак.

Сменени са сонди. От време на време индикатора на газта просто изключва и трябва да му извадя и вкарам бушона, за да тръгне пак. Гледах за електрически проблеми, до колкото разбирам, изолирах няколко оголени от времето кабела, резултата обаче е същия.

Най-вероятно сами инжекцион е проблемен и тук вече идва голямата спънка. Момчето слагало газта, вече е в Пловдив а аз съм в София. Ходих на няколко уж препоръчани сервизи, но или вече не работят с БСМ или никога не са раболити и не могат да ми помогнат. EUROGAS не правят ремонти на БСМ, единствените които г/д намерих в интернет, че работят с БСМ са PowerGas, за които няма много ласкави мнения.

Някой може ли да ми препоръча сервиз в София?

Поздрави

toteff
Регистриран: 06 февруари 2016
Автомобил: Друга марка

Мнениеот toteff » 14 окт 2017, 17:45

Обади се директно в БСМ. Чувал съм че са отзивчиви и ще ти решат проблема или ще те изпратят в доверен сервиз. А да не се бави топката, отиди директно в офиса им, мисля че е в Герман.

Потребителски аватар
rosen71
Регистриран: 23 октомври 2015
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот rosen71 » 25 окт 2017, 07:37

Колега, имам това, на италианките с фабрична газ го има.
Понеже моят няма газ, и ще го продавам, ако новият собственик не му трябва, ще се разберем.

https://www.lpgwebshop.com/emulators/42 ... erken.html

Is426e.pdf
(615.17 KБ) Свален 38 пъти

Karlos4340
Регистриран: 03 юни 2016
Автомобил: RX 300

Мнениеот Karlos4340 » 01 ное 2017, 22:09

Колега здравей
Аз съм с лексус рх 2 поколение . Иаз така като теб си светва си чека и всц когато си искат гася с компа и след извстно време пак, грешката която ми излиза е като твоята 0420 неефективен катализатор , но не мисля че си е заминал катализатора понеже съм карал кола със запушен катализатор и след 4000 об е мъка за набиране...та малко в по горна тема колегата ме посъветва да провера колко богата е сместа , мисля тва да напр, ако не се оправи ще слагаме лъжец на датчика на 02 сензора, и ще пиша за равитито така че ако пробваш нещо пиши какво е станало плс.

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”