Електрически Проблем с паленето на Lexus RX 300

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Sashopol
Регистриран: 29 декемрви 2017
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот Sashopol » 29 дек 2017, 18:25

Здравейте колеги от 9 месеца съм собственик на Lexus RX 300 производство януари 2003 г. С газов инжекцион. Вчера докато я карах ми направи впечатление че на таблото угасна сектора на който се показват автоматичните скорости и стрелката на немпературата не работеше, но колата работеше нормално. Спрях на едно място след което тя не искаше да запали. Акумулатора си завърташе, но не палеше. Опитах се да я запаля на гас, автомобила запали, но пак не работеха на таблото светлините за скоростите и стрелката отмерваща температурата. Прибрах се до вкъщи загасих я и се опитах отново да я запаля на бензин. Този път запали трудно, като таблото спря да свети изцяло. Колата работеше на бензин едвам едвам все едно се давеше и аз се опитах да я изфорсирам и тя загасна, като таблото с уредите се оправи и заработи нормално, включително и отсега за скоростите и темп. Запалих я пак само ма гас, като таблото пак изцяло загасна, но автомобила работеше. Едно уточнение при всичките ми опити Навигацията и радиото не са имали проблем и работеха нормално без да гаснат. Смятам, че проблема е електрически. Някакви идеи. Мерси предварително.

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 06 яну 2018, 17:58

Според мен става въпрос за два отделни и несвързани помежду си проблеми:
1) ел. дреболия като изгорял светодиод са упоменатия сектор;
2) бензинови дюзи за почистване/рециклиране/смяна;

Ако проблемът беше един и електрически, нямаше да запали изобщо при никакви условия.

Поздрави и успех!

(ще е добре и интересно да споделите точната диагноза и лечението) ;-)
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Sashopol
Регистриран: 29 декемрви 2017
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот Sashopol » 08 яну 2018, 22:36

Здравейте, оказа се, че проблема идва от бушон, намиращ се в кутията под вилана. Бушона е с надпис ING в диаграмата. Не е бил влязъл добре в отсега. Интерестното е че след като извадиш бушона се появяват всички гореописани от мен симптоми. Тоест освен че не пали и стрелката на температурата пада на нула и не свети отсега с автоматичните скорости. Смених бушона и пооправих кутията за бушоните под волана и за сега всичко е наред. :D

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 09 яну 2018, 11:24

Въх... :shock: :lol:
Браво! Радвам се, че е било съвсем дреболия :!: :)
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”