Rx 300 нов внос

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Iliyan_Mnt
Регистриран: 28 юли 2018
Автомобил: RX 300 4WD

Rx 300 нов внос

Мнениеот Iliyan_Mnt » 28 юли 2018, 14:06

Здравейте, казвам се Илиян, от Монтана.
Харесали сме един Лексус Rx 300, 2002 година, внос Италия. Днес бяхме на оглед, но възникнаха някои въпроси, на които ви моля като по-запознати, да ми помогнете:

1. При даване на контакт, VSC светва и угасва, но след запалване се появява и не изгасва, заедно с CHECK ENGINE индикацията. Каква може да е причината, дали има връзка между двете, въобще дали е повод за притеснение?

2. Климатика не студи. Копчето A/C светва, но не чувам компресор да се включва и не духа студено. Дали причината може да е само липса на фреон? Отпред пред радиатора видях тръби на климатика, заедно с някакво кръгло и дребно прозорче, то за какво е?

3. Ел. управлението на страничните огледала не работи. Бушон?

4. Маслото на автоматика като че ли е доста над белезите и на топло, и на студено. Поне няколко пъти проверих. Това индикация за проблем ли е, като цяло мисля, че не е прегоряло и мирише добре. Скоростите сменят плавно.

Това са нещата, които ме притесняват за евентуален по-голям разход. Естествено има и други, но те са нормални за 16 годишен автомобил.

Поздрави

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Rx 300 нов внос

Мнениеот loxs » 28 юли 2018, 16:56

Така описано, работата е "бягай надалече"

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Rx 300 нов внос

Мнениеот Tin4ou » 28 юли 2018, 21:52

1. Винаги трябва да се притеснявате и не, не е нормално да светят жълти лампи по таблото ако автомобила е в изправност.
2. Най-вероятно е проблем с тока или самия компресор.
3. Бушон или изгорели моторчета.
4. Дори и да няма проблем, никога не се отразява добре на кутията, когато маслото е в повече и се кара дълго време така.

Както колегата преди мен каза - следващата кола, моля :)
Изображение

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Rx 300 нов внос

Мнениеот a_atanassoff » 29 юли 2018, 09:06

Tin4ou написа:Source of the post никога не се отразява добре на кутията, когато маслото е в повече и се кара дълго време така

Защо така? Може ли пояснение, моля?
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

a_atanassoff

Rx 300 нов внос

Мнениеот a_atanassoff » 29 юли 2018, 09:09

Iliyan_Mnt, не бих могъл да кажа какво не й е наред на колата.
Но никога, по никакъв случай, повод и начин не бих си купил Lexus, който е грейнал така и е в очевидно скапано състояние. Типичният собственик/шофьор на марката е грижовен, а самият автомобил се отблагодарява, колкото и клиширано да звучи.
Lexus не е правилната марка да купиш съсипан автомобил и да го rebuild-ваш после, за разлика от BMW и Mercedes например.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Rx 300 нов внос

Мнениеот Bukmop » 29 юли 2018, 11:30

Или ако купуваш такава кола тя не трябва да струва повече от 2000-3000 лв. За да си заслужава труда, времето и парите които ще хвърлиш после за реставрацията до достигане на нормално състояние.

Iliyan_Mnt

Rx 300 нов внос

Мнениеот Iliyan_Mnt » 29 юли 2018, 14:36

Здравейте на всички, благодаря за включванията.
Въпреки това, не усещам нещата чак толкова песимистично. Имахме възможността да покараме малко, колата работи добре, тихо и равномерно, превключва неусетно. По купето няма никаква ръжда, нито отдолу. Обслужена е.
За лампите, четох в американски форум, че причината може да е някоя от ламбда сондите или датчик. Но трябва диагностика и да се прочете грешката.
Ето това е колата, не знам дали линка ще се отвори.

https://m.cars.bg/offer/c2721176

В крайна сметка търся семейна кола, харесвам лексуса като кола, въпросът е, че няма кой знае какво предлагане и предполагам, че всичкия нов внос не е в по-добро състояние. Но нямам времето и желанието да обикалям автокъщите. От Монтана съм.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Rx 300 нов внос

Мнениеот Tin4ou » 29 юли 2018, 18:05

a_atanassoff написа:Защо така? Може ли пояснение, моля?

Когато купих Субаруто, беше с повече масло в скоростите. Разбрах го чак при следващата смяна. Колата сменяше доста "напрегнато" и особено се усещаше при студен старт. След смяната с правилното количество не можех да повярвам, че карам същата със същата кутия. Може би има 100 причини да има чертичка "Full" щеката за мерене и мисля че не е нужно да ги изброявам всичките. При двигателя надува яко и почва да избива от където му скимне (семерингите са първи), при скоростите може би не е по различна ситуацията. Точно пък този РХ с прословутата си дефектна кутия най-малко трябва да се правят експерименти колко държи на тъпотии.

Iliyan_Mnt написа: В крайна сметка търся семейна кола, харесвам лексуса като кола, въпросът е, че няма кой знае какво предлагане и предполагам, че всичкия нов внос не е в по-добро състояние. Но нямам времето и желанието да обикалям автокъщите. От Монтана съм.

Всички Лексове покриват изискванията ти, просто си намери читава бройка. Свържи се с Pepur , той ще ти намери хубав ще избягаш от филмите. Ако си мислиш, че сме песимисти тук, прочети малко раздела и ще разбереш, какво ти се говори. Успех
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Rx 300 нов внос

Мнениеот pepur » 29 юли 2018, 18:37

Илиян се свърза с мен по повод Лекса,но аз не внасям това поколение РХ.И никои не познавам в региона му,за да му помогне с диагностика на този.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Rx 300 нов внос

Мнениеот vanistia » 29 юли 2018, 21:29

Писах на колегата къде в Монтана може да му прочетат грешката.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Rx 300 нов внос

Мнениеот ivalin4o » 30 юли 2018, 06:32

Аз имам въпрос.
Ако са толкова дребни забележките....защо продавача не ги е отстранил? И да ти продаде здрав, прав екземпляр.....поне докато го купиш де....
Историята знае и за подобни случаи!

P.S. Подобен случай
Изображение
Изображение

Iliyan_Mnt

Rx 300 нов внос

Мнениеот Iliyan_Mnt » 30 юли 2018, 10:37

Има много въпроси, но без отговор :D .Покупката не е на всяка цена. За сега ще изчакам.

Благодаря за отзивите, не очаквах да има такава активност. Имам впечатления от хонда и субаро форумите, където има доста мнения по темите.
Както разбрах от Pepur, първа генерация РХ е по-проблемна от следващата. В тоя ред на мисли, коя модификация на РХ е най-препоръчителна по отношение на надеждност, здравина, динамика, разход, сигурност (да не се краде)? Естествено, имайки предвид съотношението цена-качество и максимална цена от 15 000 лева.

a_atanassoff

Rx 300 нов внос

Мнениеот a_atanassoff » 30 юли 2018, 14:54

Хибридът RX 400h. Може би е възможно да се намери някой 2004-2005г на тази цена.
https://m.mobile.bg/results?pubtype=1&m ... =3&nup=0~1
Pepur е човекът.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Rx 300 нов внос

Мнениеот Akima » 30 юли 2018, 15:21

Iliyan_Mnt написа:Source of the post Но нямам времето и желанието да обикалям автокъщите. От Монтана съм.

Докато ние четем това, няколко орди просълзени монтански "автотърговци" хапват кебапчета от вестник и бършат очи с 50-левките, които довечера ще напъхат в пазвата на застаряваща чалга певаЧка в локално ретро кръчме.

Не бих закупил автомобил от марката без диагностика с GTS. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Rx 300 нов внос

Мнениеот ivalin4o » 30 юли 2018, 15:53

Сега...няма време и желание, но после ще се наложи да си осигури времето. Макар и без желанието, но с необходимата сума, за да обиколи специализираните сервизи, защото местните няма да му свършат работа (както сам ще се убеди).

Колега! Не се хвърляй на първата!!! Има още много из страната (и извън нея), все някоя ще е твоята. Както е написано (и още ще се пише) модела е добър, но да не е първият вариант.....!
Освен ако искаш да си вземеш нещо да човъркаш.....тук мога да ти помогна, не си далеч....имам две железа за чоплене...ще се разберем!!! :wink: :wink: :wink: :mrgreen:
Вземи си кола да караш!
Изображение
Изображение

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”