ПРОДАВАМ Комплкет Предни Фарове за Lexus IS200 (Japan)

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Flex
Регистриран: 20 юли 2010
Автомобил: Друга марка

ПРОДАВАМ Комплкет Предни Фарове за Lexus IS200 (Japan)

Мнениеот Flex » 06 юли 2013, 11:29

Здравейте Колеги,

Продавам 2 предни фара за Lexus IS200.Фаровете са перфектни,нямат счупено по тях,както се вижда на снимките.
Фаровете са оригинални от Тoyota,дойдоха с колата от Япония в кашона комплект.
Пишете ми само на лично,в момента телефона не ми работи.
DSC01529.JPG
2.gif
3.gif
4.gif
Последна промяна от Flex на 07 юли 2013, 14:18, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: ПРОДАВАМ Комплкет Предни Фарове за Lexus IS200 (Japan)

Мнениеот Tin4ou » 06 юли 2013, 21:09

Фаровете нови ли са или ползвани ?
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 07 юли 2013, 08:42

С тия мътни стъкла и лепена щипка на десния фар много ме съмнява да са нови. Щом са от Япония, то ще са за кола с десен волан, следователно им трябва бленда за да отсича правилно светлината и да не заслепява насрещнодвижещите се. Много пари им искаш, но това си е мое мнение. За $150 от eBay можеш да си вземеш оригинални фарове с ксенон лупи за 2ра генерация, втора ръка ще са, но пак е по-малко от твоята цена.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Flex

Мнениеот Flex » 07 юли 2013, 09:39

denis4o написа:С тия мътни стъкла и лепена щипка на десния фар много ме съмнява да са нови. Щом са от Япония, то ще са за кола с десен волан, следователно им трябва бленда за да отсича правилно светлината и да не заслепява насрещнодвижещите се. Много пари им искаш, но това си е мое мнение. За $150 от eBay можеш да си вземеш оригинални фарове с ксенон лупи за 2ра генерация, втора ръка ще са, но пак е по-малко от твоята цена.

Здравейте,

Аел,
Фаровете не са нови,но са в отлично състояние,и нямат нищо счупено по тях.Остави го другият колега които коментира без дори да е сигурен..

.Колегата Denis4o,пак ли ти бе човек,как пък все всичко знаеш и много разбираш от нещата?Недейте да спамите темата ако обичатеАко няма да купуваш недей да гледаш само как да се правиш на всезнайко,никoй не те пита колко са в Ebay и т.н.И още нещо,как го измисли това с ако са от Japan трябвало да се прави промяна в блендата ,регулиране и т.н?
Моите са абсолютно същите и никакво регулиране не им трябва,светят си много правилно..Сега искаш да ме убедиш че не е така сигурно,при положение че много добре знам как е!
Та както казах,един фар при Лио е 300 лв без фасунките,пак оригинален както са показани тези които продавам.
Мисля че цената която съм сложил е мн приемлива,в сравнение с цената на новите.
Ще ви помоля пак да пишете на лично ако някои се интересува.

Благодара предварително

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 07 юли 2013, 11:54

Намесвам се защото пак заблуждаваш колегите. Да не говорим за цената. Ти продаваш употребявани фарове, никой не го интересува при Lio колко са. Реалната им цена на пазара втора употреба не е толкова колкото им искаш. Обаче ти си търговеца и ти им определяш цената, аз просто информирам колегите. Доставката на части от чужбина далеч не е това препятствие, което беше преди години.

Сега за right hand drive & left hand drive beam-овете. Даже няма много да ти го обяснявам, една картинка казва повече от 1000 думи.

Left hand drive:
Изображение
Изображение

Right hand drive:
Изображение
Изображение

За преправяне на лъча се използват едни блендички, които не са скъпи (около 20 лв), които оправят положението и не заслепяваш насрещния трафик. BMW самият фар има един винт, който променя отсечеността, но не знам дали на Lexus го има.
Изображение
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 07 юли 2013, 12:09

Ето и щипката за която говоря. Лепена ли е или така ми се струва?
Прикачени файлове
file.php(4).gif
file.php(5).gif

Потребителски аватар
Flex

Мнениеот Flex » 07 юли 2013, 12:49

Престани да спамиш бе !!!!
И си преподавай уроците и философиите на някой друг.
Не ме интересува твоето мнение разбираш ли???
Никого не заблуждавам,колегите ще преценят дали им е изгодна цената или ще търсят на друго място,няма нужда да се месиш навсякъде!!!
Не искам да звуча грубо и да обиждам,но си изключително нахален човек !

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 07 юли 2013, 13:18

Колегите ме познават лично, за разлика от теб! Мнението ми НЕ е насочено към теб, затова ми е през ветропоказателя дали те интересува или не. Солидарен съм с колегите и искам подвеждащите и дезинформиращи обяви да са придружени с повече обяснения.

Нищо не каза за щипката, което е мълчаливо съгласие.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 07 юли 2013, 16:44

Колега Flex, успокой малко топката и обърни внимание, че си първия във форума който повишава тон и при това на администратор!

Колегата Денис е прав че фаровете имат лява и дясна версияи много добре е дал примери, то като човек който живее между две държави с различни дирекции трябва много добре да го знаеш това. Пробвал ли си да регистрираш кола с ляв волан в UK първото нещо което проверяват са фаровете дали са обърнати и нямаш ли обърнати фарове регистрацията е почти невъзможна. В България също не може да минеш Технотест с такива фарове.

Аз също съм 95% сигурен че твоите фарове са за дясна дирекция и са непрактични за нашите пътища. Дай точните парт номера на фаровете които продаваш и много добре ще разберем какви са защото фаровете за IS и Altezza не са като на BMW и това много добре се вижда тук:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_L ... _8101.html

Денис относно щипката - така си е заводски и моите са така, там е била сглобката на щриц формата.
Фаровете наистина са в перфектно състояние, относно цената не мога да коментирам все пак едно нещо струва толкова за колкото може да се продаде.

Потребителски аватар
Flex

Мнениеот Flex » 07 юли 2013, 17:03

Виктор извинявам се,ако с нещо съм нарушил правилата на форума !

Пуснал съм си тема,и както всеки друг във форума съм преценил какво да напиша в тази моя тема.
Защо трябва някои постоянно да спами в нея,след като дори не се интересува от това което предлагам.
Ако съм аз прочитам,не ми харесва подминавам,нали така....
Но ето пак нашето заложено ни в ДНК Бай Ганьовско мислене се обажда и трябва да се намеси навсякъде,било то негова работа или не,или с една дума без да обиждам никого тук типично нашенски БГ манталитет.

P.S -Виктор ще те помоля,заключи темата ако нямаш нищо напротив,за да не спамя и аз повече,че вече съжалявам че я пуснах изобщо ...
Пак се извинявам и ако има нещо пиши ми на лично!

Благодаря
Flex

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 07 юли 2013, 17:18

Аз не мисля, че някой е спамил или са се показали някъкви бай-гановщини но не е коректно да се продава нещо което не е подходящо за българския пазар без да се упомене това.
все едно да продаващ телевизор на 110v с NTSC тунер

Няма да заключвам темата все някой може да си ги купи фаровете във форума има доста коли с десен волан, а и фаровете са перфектни ако имаш натрошени и искаш си продадеш колата да изглежда като нова. колко е коректно това е друг въпрос.

Потребителски аватар
Flex

Мнениеот Flex » 25 сеп 2014, 14:03

Фаровете са продадени.
Виктор ако искаш заключи темата или я изтрий,както прецениш...

Благодаря

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012

Мнениеот ivan.1312 » 25 сеп 2014, 17:07

Много интересна дискусия.
Колега Flex, прочети я на трезва глава и ще видиш, че се палиш за нищо.
Никой не е насочил срещу теб мнение или упрек.
Един смел човек прави множество !

Потребителски аватар
Flex

Мнениеот Flex » 25 сеп 2014, 21:13

Колега иванчо,нищо лично,но никой не те пита,не се обиждай...Просто трябва да се научим ,когато не е твоя работа и не те засяга по никакъв начин да си гледаме работата,много е просто!Мисля че темата е достатъчно изчерпана.Виктор ще те помоля да заключиш, за да не се спами повече.Благодаря :)

Поздрави

Потребителски аватар
Flex

Мнениеот Flex » 12 окт 2016, 14:31

Фаровете са продадени.
Виктор ако искаш заключи темата или я изтрий,както прецениш ?

Благодаря

Върни се в “Продадени”