Lexus IS 250, цена, тенденции

Модератор: Lexus

kamen83
Регистриран: 06 март 2012
Автомобил: Друга марка

Re: Lexus IS 250, цена, тенденции

Мнениеот kamen83 » 08 мар 2012, 19:39

denis4o написа:Тоя модел не е 2009 в никакъв случай. Може първата му регистрация да е 2009, но модела е 2006-2007. Старата решетка, старите стопове, няма мигачи на огледалата. 5 генерация навигация. Много неизгодна сделка.

Мислех, че тези разлики варират при различните нива на оборудване.

Колата, която гледах е IS 250 2006 - бензин, автоматик. Боята е добра (черен металик) - няма драскотини. Няма видими разминавания между детайлите и съответно предполагам, че не е удряна (поне не сериозно). Джантите са 17" фабрични. Интериора е супер - черна кожа, червено дърво (или имитация на дърво) около скоростния лост, камера за задно виждане, парктроник, затопляне на седалките, Mark Levinson аудио. Общо взето мен това ме интересува.
Пича ми каза, че колата се води лукс изпълнение - аз като потребител не знам как да разбера разликите :) На 45 000 мили е уж :)
Не ми хареса звука на двигателя. Не е равномерен и приятен както на тези, на които съм се качвал в България. Счува ми се някак си дрезгав...
Цената за мен е добра (няма да я коментирам, за да няма спекулации).

ПП: В момента карам мазда внесена от САЩ. Километража има 2 скали - за мили и за километри. Мисля, че в америка всички коли са така. Температурата може да се показва в F & C. Датчика на гумата е във винтила и няма проблеми при покупка на джанти. Най-вероятно и при Lexus е така.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Lexus IS 250, цена, тенденции

Мнениеот Д. Ив. » 08 мар 2012, 19:44

Lexus няма две скали за km/h и m/h и температурата е само по F. IS250 има хомологация за Европа, така че няма да имаш проблеми. Според това, което описваш е Luxury изпълнението, т.е. най-високото ниво.

Ако цената те устройва, взимай, няма да сгрешиш, можеш да пуснеш VIN-а в CarFax да провериш за удари, други застрахователни събития и наводняване (доста често срещана измама в САЩ, след пороите, да се продават наводнени коли).

П.П. Това за двигателя го мини на диагностика. Бензиновите Лексуси са най-тихите, които съм чувал (едвам ги чувам де) и са перфектно балансирани, всички се правят в Япония и допуска при детайлите на двигателите е 0.00001 см.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”