Покупка на IS 220d

Модератор: Lexus

FALKONETTI
Регистриран: 18 април 2012
Автомобил: Друга марка

Покупка на IS 220d

Мнениеот FALKONETTI » 18 апр 2012, 16:08

Здравейте колеги,
реших да си взема Лексус IS220d...и разбира се първо тичам при колегите за съвет :D ...спрях се на един от 2006 година...обадих се в тойота за проверка на VIN-a...оказа се че по колата(от Италия е) не е правено почти нищо с изключение на смяна на ксенонова крушка...и това докъто е била гаранционна - последно отчетени километри 70 хил.(2009г.), а от тогава са минали почти 3 години - по оферта е на 86 хил. ... та на въпроса - има ли специфични неща за които да гледам при огледа...и не ги попитах, но на снимките са снимали един ключ !!!, другото е че ми я дават да я закарам в който и да е сервиз по мое усмотрение, но не и в оторизиран в София !!! - и няма сервизна книжка...тези неща ме притесняват и клоня да се откажа...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Покупка на IS 220d

Мнениеот pepur » 18 апр 2012, 17:52

За да ни питаш трябва да е много добра оферта и те сърбят пръстите :D ,всичко зависи колко е по евтина от останалите на пазара,и като претеглиш евентуални разходи къде ще ти стъпи.

FALKONETTI

Мнениеот FALKONETTI » 18 апр 2012, 17:58

... :) че ме сърбят, сърбят ме ...днес направо не ме свърташе на едно място...предложиха ми бартер за моето нисанче PRIMERA P12, който никак не ми хареса и май ще се прежаля да си го продам на ниска цена ама със сигурност по-висока от тази при бартер...а за лексуса - тези неще ме притесняват малко...до сега колите си съм купувал от познати или сам съм внасял...и още в кой сервиз бих могъл да го закарам на оглед, че мисля в други ден да ходя да го оглеждам, а след като не искат да ми го дадат за ТМ Ауто...трябва да намеря някаква алтернатива...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 18 апр 2012, 18:56

Ако е за София,в Питстоп могат да го погледнат,нека софиянци да кажат.Иначе и мен би ме притеснило ако ми забранят да закарам колата за оглед в сервиз.За съжаление не мога да кажа много относно ис220,пожелавам ви късмет :),ако евентуално се интересувате от Ис200 имам един за продаване :D .

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 18 апр 2012, 18:57

Добре казват ли защо не ти дават там ? Много странно! Не казвам че TM Auto ще ти направят най-добрата диагностика, но все пак явно крият нещо. Закарай я при такъв случай в друг оторизиран сервиз като Тиксим Пазарджик или Тиксим Пловдив.

Иначе километрите според мен са връщани със сигурност. Не може за 2,5 години да е навъряла 70к и после за още 3 години замо 16к ? Дори и последната да не я броим пак ми се вижда научна фантастика. И това, че гаранционно няма нищо правено не трябва да те успокоява. Те в гаранция колите рядко дават проблеми. Въпроса е след гаранционно какво се е случвало с тая кола ? Аз не бих рискувал с този автомобил, трябва цената да му е доста изгодна !
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 18 апр 2012, 19:10

Трябва да се види на диагностика налягането на common rail-а. Състоянието на EGR клапана, номерата на EGR клапана и на 5-тия инжектор дали са от новата генерация.

Цвета на топлата част на турбото (да не прегрявано), течове на масло и т.н. по двигателя. Ако е с навигация можеш да я вкараш в сервизното меню да гледаш за грешки, също има и някои self-tests.

Не е лошо да се погледне и окачването и % запълване на DPNR филтъра за твърди частици.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

FALKONETTI

Мнениеот FALKONETTI » 18 апр 2012, 19:11

...за оторизирания сервиз ми изсипаха нещо от рода че там продавали къде по-скъпи и в същото време в по-лошо състояние автомобили и им правели мизерии с клиентите... ;) ... а за навигацията от къде се влиза в сервизното меню, нисана ми е с навигация и там нямам проблем но на лексуса не знам процедурата...

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 18 апр 2012, 20:51

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

FALKONETTI

Мнениеот FALKONETTI » 18 апр 2012, 21:26

...и още нещо - не мога да намеря VIN декодер - пробвах няколко от Гугъла, но на нито един няма инфо за IS220d...

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 яну 2013, 16:31

Защото не е глобална версия. Само в Европа я има.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”