Покупка на IS250

Модератор: Lexus

dragtimer
Регистриран: 18 юни 2012
Автомобил: IS 250

Покупка на IS250

Мнениеот dragtimer » 19 юни 2012, 13:10

Здравейте,

Харесал съм си един IS250, 2007 година. Не съм карал Лексус преди и през последните дни прерових доста форуми, за да разбера какви са най-често срещаните оплаквания - в общи линии отзивите са най-вече положителни, без почти никакви смислени оплаквания. Обаче ми направи впречатление следното - доста често се споменава за някакво тропане/скърцане в таблото и то при все още нови коли (http://www.edmunds.com/lexus/is-250/200 ... LL_RATINGS).

Въпросът ми е някой забелязвал ли е подобно нещо? Опитах се да намеря нещо по темата тук, но не успях - извинявам се предварително, ако вече е писано по въпроса.

Поздрави!

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Покупка на IS250

Мнениеот Д. Ив. » 19 юни 2012, 13:19

Материалите използвани в за таблото са рециклирани (политика на Lexus) и като се нагрее се разширява, от там идва и пукането. Появява се обикновено като оставиш колата на слънце за дълго време. След 10 минути на климатик изчезва.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

dragtimer
Регистриран: 18 юни 2012

Мнениеот dragtimer » 19 юни 2012, 13:31

ОК, мерси за отговора! Не знаех, че ползват рециклирани материали. В такъв случай, обаче защо някои от оплакващите се твърдят, че при връщане на колата в дилършипа въпросното тропане е било отстранявано?

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009

Мнениеот Murry » 19 юни 2012, 14:24

Ползват и на моменти е много дразнещо :) Най-дразнещо е като си на магистралата примерно и се усещат леките вибрациики от пътя на моменти.

Иначе аз моята IS250 я имам само от по-малко от месец, но за наврътяните до момента 4000 километра впечатленията са ми само положителни. Ако се поразтърсиш из форума ще видиш дискусиите за накладките и дисковете - хвърлят немалко прах отпред като се натоварят. За друго в момента поне не се сещам.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 19 юни 2012, 16:54

Това с прахта се оправя с хубави керамични накладки. При мен определено намаля спирачната прах, но не мога да кажа, че е изчезнала. Преди 10 км. след автомивката джантите вече са черни, сега си карам по една седмица без да се забелязва.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”