Въпрос за покупка на IS250

Модератор: Lexus

empedoklkokalov
Регистриран: 04 септември 2012
Автомобил: IS 250

Въпрос за покупка на IS250

Мнениеот empedoklkokalov » 04 сеп 2012, 01:14

Здравейте бъдещи колеги (надявам се в скоро време) :) ,
Първо да кажа че не съм карал Лексус досега.
Реших да си купя нова кола и от многото гледане и четене се спрях на този прекрасен автомобил.
(За капак на Интерекспо център където работя, спира един IS250 F-sport и направо ми изтекоха очите по него)
Та отидох си аз в представителството което е на 20 метра от Експото да видя колата и да я пробвам евентуално но за мое огромно съжаление я нямаше поради излизането на новия модел от 2013 година.
Човека който беше там направо ми обясни да изчакам за новия модел, като отбеляза че всички ще бъдат с хибридни двигатели.
Което води до първия ми въпрос дали това е така, защото аз не искам хибрид а и сегашният външен вид много ме радва и не знам дали новият ще ми хареса.
Има ли някакъв шанс да се поръча нова 250 от някъде от 2012 година или да се огледам за showroom коли останали в германия?
Втория ми въпрос е ако може да ми обясните какво точно дава f-sport пакета и има ли някаква осезаема разлика в външния вид на колата с него и без него(освен джантите и гумите).
Чух и прочетох че мястото отзад е прекалено малко в сравнение да речем с 3та серия на bmw, има ли резон в това(Аз съм 1.85)?
Последния ми въпрос е свързан с годишната подръжка за колата и застраховката, ако някой може да каже предполагаеми цифри като пари?

Ще ви бъда изключително благодарен за всяка споделена информация.

Alexander
Регистриран: 07 юли 2012

Re: Въпрос за покупка на IS250

Мнениеот Alexander » 04 сеп 2012, 08:13

Здравей!
Аз мога да ти споделя относно височината, защото съм 1,86 и нямам никакви проблеми, даже като си дръпна седалката докрай назад едвам стигам педалите. Относно данъка-от скоро я имам и утре ще ходя да я регистрирам в общината, но в нета има данъчни калкулатори-от порядъка 300лв е. Масло-около 220-230лв, друго не съм правил по колата. Много, много съм доволен и още не мога да и се нарадвам втори месец вече, а съм минал около 4 хил. км. Успех с избора!
п.с. Не те разубеждавам, но помисли и за някой на 2-3 години, доста по-малко пари ще е и пак ще е като нов.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 04 сеп 2012, 09:51

Едва ли са го върнали колегата с думите "Не продаваме нови коли от тези, моля върнете се след 6 месеца като получим новия модел"....

Лошо няма, че си получил съвет да изчакаш малко за да вземеш най-новото. Ще видиш дали ти харесва, ще го покараш пък ако сегашния модел ти допада повече ще си купиш него пак от тях, щото тогава ще изчистват единични бройки, някви супер нагиздедни с всички екстри за без пари ! Така, че ако наистина не бързаш много изчакай до края на зимата, ако ли не отивай и купувай сега от тях.

П.П. И аз бих си внесъл от чужбина нещо на 2-3 години на половин цена. За предпочитане е пред новото :wink:
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 04 сеп 2012, 12:13

Добре дошъл във форума!

Хибридите хич не са за подценяване. Тествах новия GS450h F-Sport и трябва да ви кажа че това е ебаси звяра. Невероятно пътно поведение, моя IS200 с TEIN SuperStreet койловърите не завива така. Тягата на хибрида е невероятна, но е малко лагава ако искаш пълна тяга на момента. Въпреки това, получаваш 1/2 тяга само от електромоторите моментално, а тя е достатъчна в 99% от случаите. Разход 7.8 в смесено градско/магистрала без особен напън също никак не е зле.

IS от сегашната генерация наистина изглежда перфектно, но като усещане е малко "мек" - меко шаси и доста изолирано усещане на волана. Предполагам новият ще е като новия GS - много по-спортен и стегнат като усещане. За съжаление перфектния дизайн е малко вероятно да не го развалят.

Труден избор имаш да направиш, но и аз мисля че е по-добре да изчакаш няколко месеца новия IS да излезе. Почти съм сигурен че няма да е само хибрид.

Колкото до това дали има останали IS250 по шоурумите - тук в Базел имаше един бял IS250 F-Sport. При това шоурума е доста малък защото е близо до Германия а там цените са доста по-ниски и клиентите се ориентират натам.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
idzivkov
Регистриран: 02 април 2011

Мнениеот idzivkov » 04 сеп 2012, 14:05

Здрасти и от мен!
Аз също ходих да тествам новия GS450h F-Sport. Хибрида е доста впечатлителен. Обясниха ми, че новия IS300h (ще бъде само 300!!! - нов двигател 2.5л. + електромотор, не се знае официално какви ще са характеристиките, предположенията на дилъра бяха нещо като 250-260 кс. сумарна мощност) и ще бъде само хибрид. Линията на марката щяла да бъде само с хибридни автомобили, без възможност за поръчка на конвенционален бензинов двигател и с новото поколение на IS се поставя началото на това. Хубавото в случая е безплатното обслужване в периода на гаранцията (пълно, включващо дори и перата на чистачките!!!), сигурно калкулирано в цената, но пък как хубаво звучи само :). Личното ми мнение е, че мога да заменя сегашния ми IS250 с новия хибрид и си мисля, че дори ще ми хареса повече (предполагам, че цената обаче няма да ми хареса...може би и дизайна, ще видим догодина).
На въпроса, защо в шоурума няма IS, отговорът беше: изчерпани наличности, неприемане на поръчки поради очакване на новия модел. Има само кабрио...

И така... ако не ти се кара хибрид, намери си някой нов от чужбина или потърси нещо на 2 години, доста пари ще си спестиш, няма да усетиш разликата с новата кола кой знае колко и ще имаш 2-3 години гаранция.

Относно разликата между F-sport и Luxury: 18' джанти/17'джанти; спорт диф/обикновен диф; твърда возия/мека возия; има малки разлики в някои детайли на купето, но ако не са двете коли една до друга, едва ли ще ги забележиш. Въпрос на вкус... аз карам Luxury, брат ми кара F-Sport, още не можем да се разберем, кой е с по-добрата кола :)
Накрая, но не на последно място, бензин!!!!!!

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 04 сеп 2012, 19:50

Съдейки по снимките на новия ES, IS 300 ще изглежда доста добре:
Изображение
Може би не колкотo сегашния IS250, ама всички ще получат решетката тип пясъчен часовник.
Изображение Изображение

dragtimer
Регистриран: 18 юни 2012

Мнениеот dragtimer » 08 сеп 2012, 18:48

Относно ръста: аз съм 191 см и нямам проблем с удобството, освен ако в този момент не се наложи да возя някой зад мене - мисията невъзможна.

Потребителски аватар
idzivkov
Регистриран: 02 април 2011

Мнениеот idzivkov » 10 сеп 2012, 21:20

dragtimer написа:Относно ръста: аз съм 191 см и нямам проблем с удобството, освен ако в този момент не се наложи да возя някой зад мене - мисията невъзможна.

А аз съм 180 см. Не може да се стои удобно зад мен, а не съм се опънал много назад. Нещо японците са подходили доста егоистично проектирайки тази кола :)
Но пък ако беше по-дълга, нямаше да е толкова елегантна... мое мнение!

foky
Регистриран: 09 декемрви 2012
Автомобил: Друга марка

Мнениеот foky » 09 дек 2012, 03:32

Здравейте драги съфорумници! Имам едно конкретно питане към вас, което сигурно няма да ви се хареса до някъде но все пак... Предстои ми скорошна покупка на автомобил и един от "набелязаните" е именно IS250. Живея в Лондон и поради естеството на работата ми е нужно да пътувам доста из града и околностите. Искам да знам има ли някаква възможност да се монтира газов инжекцион и ако да какъв, А причините не са единствено разликата цената на горивата, но и данъчните облекчения, застраховки, такси за паркиране, за навлизане в централната част и т.н.
Благодаря на отзовалите се!
Поздрави!

Alexander
Регистриран: 07 юли 2012

Мнениеот Alexander » 11 дек 2012, 14:23

foky написа:Здравейте драги съфорумници! Имам едно конкретно питане към вас, което сигурно няма да ви се хареса до някъде но все пак... Предстои ми скорошна покупка на автомобил и един от "набелязаните" е именно IS250. Живея в Лондон и поради естеството на работата ми е нужно да пътувам доста из града и околностите. Искам да знам има ли някаква възможност да се монтира газов инжекцион и ако да какъв, А причините не са единствено разликата цената на горивата, но и данъчните облекчения, застраховки, такси за паркиране, за навлизане в централната част и т.н.
Благодаря на отзовалите се!
Поздрави!

В такъв случай си вземи някоя малка малолитражка. Хем по-евтина, хем по-евтина поддръжка. :wink:

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 18 авг 2015, 09:14

колеги ще ползвам тази тема,да не отварям излишна друга,някой виждал ли е този модел на живо и какво ви е мнението
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=acvbl2

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 18 авг 2015, 10:37

може и ако има желаещи да пием кафе и да го тествам ис250 :) без значение с ръчни или авто,само да е бензин :)

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 18 авг 2015, 11:28

sokolchev написа:колеги ще ползвам тази тема,да не отварям излишна друга,някой виждал ли е този модел на живо и какво ви е мнението
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=acvbl2

Пробвай ги,бял Лексус за бял Лексус и в жабката малко кеш :D :D .

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 18 авг 2015, 11:42

Соколчев, това да не е собственост на някой твой роднина :)

П.П. Кола от Сливен не си взимай :) Особено Лексус, историята познава един подобен случай дето колата още е в сервиз :P
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 18 авг 2015, 11:47

абе то на другия сливенски и новия собственик е за ....

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”