Покупка IS220d

Модератор: Lexus

hristo_bgh
Регистриран: 16 януари 2013
Автомобил: Друга марка

Покупка IS220d

Мнениеот hristo_bgh » 16 яну 2013, 12:45

Здравейте колеги,

Извинявам се ако има вече такива теми , но се поне аз не намерих нищо актуално.
Обмислям покупката и се оглеждам за IS220d 2007ма ... като видях няколко обяви в диапазона 20 - 25 000лв за такива автомобили.
Спрях се на дизела главно заради консумацията, въпреки че до момента съм карал само бензини.
Ще съм Ви много благодарен ако споделите за :
- слабите места
- поддръжката трудна и скъпа ли е (със сигурност ще ми се стори по-скъпа отколкото на Рено , макар и ново и голямо, но ако ми дадете примерни цени ще е супер)
- какво да гледам при покупката и къде бихте ме посъветвали да търся
- всичко друго , което смятате че би ми било полезно.

Мерси предварително ! :)

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Покупка IS220d

Мнениеот pepur » 16 яну 2013, 14:20

Колега,нямам това поколение автомобил,но от това което знам може би е по-добре да си продължите на бензинови агрегати и да погледнете is250.Разликата в консумацията не е голяма. viewtopic.php?f=54&t=7697

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 яну 2013, 16:27

Щом си имал Рено, да ти кажа отзад ще ти се стори, че не може да седне човек, а ако си висок и си дърпаш седалката назад въобще забрави да седне някой зад теб. Гледай по-голяма кола.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

hristo_bgh

Мнениеот hristo_bgh » 16 яну 2013, 17:00

Е, мисля да я купувам с идеята да съм на предната седалка ;)
Вярно че Лагуната е много просторна, но като цяло рядко возя някой отзад (а и нито съм толкова голям, нито карам легнал) ... а и все пак ISът на хартия е по-дълъг ... както и да е , това не ми е критерии за покупка ...
А относно разхода - разлика 3л на 100 ми се струва доста ...

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 яну 2013, 17:36

Не очакваш разход под 10 градско нали? Защото ако очакваш това не е твойта кола. С тая тракторна трансмисия на дизела знаеш ли как искам да си бях взел бензин?
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

hristo_bgh

Мнениеот hristo_bgh » 16 яну 2013, 18:24

Ами честно казано очаквах да е малко над спецификациите , да речем към 8,5-9 макс ... вярно че сравнявам несравними неща, но на рендето съм даже под заводските ... сега да не останеш с впечатление че само от разхода се водя, защото тогава със сигурност лексус_ът не е моята кола :D

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 16 яну 2013, 18:38

Щом на Реното постигаш под заводските значи и на Лексуса ще успееш.

Аз лично като собственик на IS250 бих ти препоръчал бензина - особено ако караш повече извънградско или т.н. "екстра" градско (смятай - околовръстното и големи булеварди) ще останеш очарован от разхода при спокойно каране. Скоростната кутия е настроена добре и дава впечатляващи разходи на извънградско при спокойно каране около ограниченията. И предавателните числа са добри - при 140 е на 3000 оборота, при 245км./ч е на 4600 :)
Изображение - пенсионерски разход

hristo_bgh

Мнениеот hristo_bgh » 16 яну 2013, 21:00

wow ... принципно и аз предпочитам бензин , но се бях насочил към дизела като по-икономичен вариант, но явно ще трябва да помисля отново, след като всички ми препоръчвате бензина ...
предполагам че двигателят е повече от стабилен, а относно поддръжката и окачване и електроника как седят нещата ?

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 16 яну 2013, 23:42

За електрониката - на мен CD чейнджъра ми прави проблеми от време на време и е много дразнещо. Колата е на 180,000.

Все пак имай предвид, че дизела при всички положения ще ти е по-евтин като теглиш чертата - ще плащаш по-малко за гориво и данъци. Това, че аз съм доволен от разхода на колата не значи, че от дизела не бих бил по-доволен :)
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 17 яну 2013, 11:26

С електроника няма да имаш проблеми освен ако не я кичиш с диоди, китайски ксенони и светлини като бързи и яростни, на Denso-то не им се нравят такива паразитни цигании.
Мен навигацията скоро започна да не ми чете диска от време на време, но не знам дали самия диск не е проблема.
Редовно чистене на EGR-а и коректна поддръжка и можеш евентуално да се доближиш до заводски зададения разход ... евентуално, но не гарантирано. Повечето IS220d в БГ които съм виждал и разглеждал рядко падат под 9/100 градско. Просто трансмисията е ужасно сметната и това е оправено в новия IS200d от миналата година. Avensis има същия двигател и с 2-3 литра по-малка консумация.
И аз взех дизела с идеята за дългосрочна икономия, но повярвай ми - нещата в реалността са далеч от това. Турбото е с цена около 3000 лв. и ресурс около 200000 км при правилна експлоатация - т.е. в градски условия колата не трябва да се гаси минимум една минута след като си спрял (трябва да работи на празен ход за да се охлади турбото и като изгасиш колата лагерите да не останат без масло), а извънградско поне 2-3 минути (заради още по-голямата температура на лагерите на турбината). Това да си го виждал някой да го спазва? Аз не съм - освен на състезателни коли с турбо таймер, но там и шофьорите им викат пилоти. А на колко километра са повечето дизели които се продават? За колко километра ще избиеш тия 3000 лв. дето си спестил от дизела :) А пиезо инжекторите са по 1000 лв. бройката, а имаш 5 броя ... а горивото ни е ... помия.
Имаш и регенеративен катализатор, EGR клапан и т.н. - още 3000-4000 лв.
С малко магии и inside know-how колата е много forgiving и се отплаща добре. Лошото е, че не знаеш на какво ще попаднеш, а попаднеш ли на лош екземпляр се вкарваш в много разходи. В този ред на мисли на бензина ги няма тия компоненти, с които рискуваш при кола втора употреба и е много по-оправдано.

Не искам да те отказвам, а напротив, искам да станеш фен на марката, но да внимаваш при избора и все пак да знаеш в какво се забъркваш. Това е имиджова кола и разхода не би трябвало да те бърка, ако имаш пари да я купиш и поддържаш. Ако искаш нисък разход, голямо пространство и спортен дух - виж новия GS450h (на дълъг път му направих разход 3,2/100). Това бих си взел аз ако бях на твое място и ако го имах като опция когато купувах моя Лексус. Изглежда много по-яко и спортно от предната генерация.

hristo_bgh

Мнениеот hristo_bgh » 18 яну 2013, 08:23

Мерси за инфото и мненията :)
Така или иначе за сега съм на етап оглеждане и евентуално може и да се присъединя към клуба Ви :)

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”